Nasıl Photoshop ve edit yapılır?

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler evde boş boş otururken sürekli izleyerek zevk aldığım editleri kendim yapmak istiyorum. Ve aynı zamanda Photoshop öğrenerek birkaç işe girmeyi düşünüyorum sizce nasıl gelişmeliyim? Nasıl hızlıca öğrenirim? Hangi programları kullanmalıyım?

i7 3770.
R7 370 4 GB.
12 GB RAM.

Premiere gibi video edit programları ile yapılıyor. Uzun bir süreç var önünde. Başına oturup öğrenmen gerekiyor. Premiere çok pahalı bu arada, DaVinci Resolve öneririm. Kendim kullanıyorum şu anlık, profesyonel edit yapılabilecek düzeyde bir program. Hatta bazı konularda Premiere'den daha kaliteli.

Premiere gibi video edit programları ile yapılıyor. Uzun bir süreç var önünde. Başına oturup öğrenmen gerekiyor. Premiere çok pahalı bu arada, DaVinci Resolve öneririm. Kendim kullanıyorum şu anlık, profesyonel edit yapılabilecek düzeyde bir program. Hatta bazı konularda Premiere'den daha kaliteli.

Bir süre Camtasia kullandım. Premiere Pro'da denedim de pek beceremedim dediğiniz uygulamaya bakacağım.

İyi günler evde boş boş otururken sürekli izleyerek zevk aldığım editleri kendim yapmak istiyorum. Ve aynı zamanda Photoshop öğrenerek birkaç işe girmeyi düşünüyorum sizce nasıl gelişmeliyim? Nasıl hızlıca öğrenirim? Hangi programları kullanmalıyım?

i7 3770.
R7 370 4 GB.
12 GB RAM.

Ben 4 yıldır Photoshop ile uğraşıyorum şahsen paralı eğitimler yerine YouTube tercih ederim gelişmek istiyorsan photshop önce YouTube video izleyerek öğren bayağı sonraki aşama ise Behance.net sitesinden yapılan tasarımları bakarak yapmaya çalış tasarım için Instagram sayfalarını takip et çok iyi Photoshop tüyoları veriliyor.

Ben 4 yıldır Photoshop ile uğraşıyorum şahsen paralı eğitimler yerine YouTube tercih ederim gelişmek istiyorsan photshop önce YouTube video izleyerek öğren bayağı sonraki aşama ise Behance.net sitesinden yapılan tasarımları bakarak yapmaya çalış tasarım için Instagram sayfalarını takip et çok iyi Photoshop tüyoları veriliyor.
tavsiye ettiğiniz biri var mı youtubede izleyebileceğim

Bunun için Adobe After Effects programını kullanabilirsiniz, Adobe Photoshop uygulaması sadece pixel tabanlı bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır içerisinde bir video düzenleyemezsiniz, Adobe After Effects yazılımı içerisinde yaratıcılığınıza bağlı olarak videolarınıza efetkler yapabilir, ve bunun çıktısını Adobe Media Encoder adlı bir yazılımda istediğiniz detaya göre alabilirsiniz, Adobe After Effects yazılımı paralı bir yazılımdır fakat tavsiye etmeyeceğim yollardan ücretsiz olarak yazılımı kullanabilirsiniz, ama sisteminiz Adobe yazılımlarını kullanıcak kadar yüksek bir donanıma sahip değil, bu kullanmak için bir engel değil fakat yazılımları bu nedenlerle çok yavaş kullanabilirsiniz, herhangi bir sorunuz varsa bana sormaktan çekinmeyin lütfen.

Bir süre Camtasia kullandım. Premiere Pro'da denedim de pek beceremedim dediğiniz uygulamaya bakacağım.

Dediğim uygulama ücretsiz bu arada. Watermark yok üstelik. Mükemmel bir uygulama, şans ver derim. BlackMagicDesign'den indirmelisin bu arada.

Geri
Yukarı