Nasıl Photoshop ve edit yapılır?

İyi günler evde boş boş otururken sürekli izleyerek zevk aldığım editleri kendim yapmak istiyorum. Ve aynı zamanda Photoshop öğrenerek birkaç işe girmeyi düşünüyorum sizce nasıl gelişmeliyim? Nasıl hızlıca öğrenirim? Hangi programları kullanmalıyım?

i7 3770.
R7 370 4 GB.
12 GB RAM.
Oturup başında aylarca öğrenirsiniz hemen öğrenemezsiniz bu arada hayal gücünüz nasıl önemli çünkü o da biraz video edit kısmı için değil de Photoshop için bu arada izlediğiniz YouTube videolarında yapılan şeylerin aynısını yapmayın yani ezberlemeyin.

Bu yazılımları öğrenmek o kadar zor bir şey değil, ben sürekli gazete yapan birisiyim ve basılı kaynakları yaptığım ındesign yazılımını yaklaşık 10 saatte öğrendim fakat bu işten bir para kazanmıyorum şu anlık, donanımınıza gelirsek, R7 370 ekran kartı Photoshop, Illustrator, After Effects ve birçok Adobe yazılımını kaldırabilecek güçte fakat işlemciniz çok düşük belki de 2016 sürüm After Effects kullanamama sebebiniz budur, çünkü bu yazılımlar ağırlıklı olarak işlemci güçü istiyor ya da belki de kullandığınız sürüm de bir sorun olduğundan sürekli çöküyordu, hiç bilemeyiz bir de kullandığınız monitörün marka ve modelini söyleyebilir misiniz? Sonradan eklenme: Yaptığım gazetelerden bir tanesinin kopyasını ekte bıraktım, bakmayı isterseniz. PDF dosyasını kullanabilirsiniz.

HP X24ih modelini kullanıyorum. Derginizi inceledim güzel tam dergi üzerinde olması gereken tarza olmuş elinize sağlık.
Oturup başında aylarca öğrenirsiniz hemen öğrenemezsiniz bu arada hayal gücünüz nasıl önemli çünkü o da biraz video edit kısmı için değil de Photoshop için bu arada izlediğiniz YouTube videolarında yapılan şeylerin aynısını yapmayın yani ezberlemeyin.

Amacım ezber değil zaten mesela bir edit görüyorum veya pp ulan diyorum şöyle olsa veya şu burada olsa daha iyi olurmuş ama yapamıyorum.

Yaratıcılığın da geniş olması gerekiyor fakat bir yerden de örnek alınması gerekiyor, aynıları yapılması yanlış fakat tekrardan bir şeyi keşfetmekte bence bir hata.

Hocam bir sorun yaşıyorum indirirken bir bilgi istiyor öyle indirebileceğimi söylüyor yapsam dahi indiremiyorum.
HP'in sitesi içerisinde monitörünüze ait renk uzayı değerlerine ulaşamadım fakat benim 10 Kasım'a Atatürk'ün tüm renksiz videolarının renklendirilmesi gibi bir projeniz yoksa video renklendirmesinde ve ya diğer işlerde yeterli bir monitör kullanıyorsunuz.

HP'in sitesi içerisinde monitörünüze ait renk uzayı değerlerine ulaşamadım fakat benim 10 Kasım'a Atatürk'ün tüm renksiz videolarının renklendirilmesi gibi bir projeniz yoksa video renklendirmesinde veya diğer işlerde yeterli bir monitör kullanıyorsunuz.

Monitörümün kaliteli olduğunu düşünüyorum. Şu anlık renklendirme gibi bir projem yok fakat olursa monitörüm yeterli olacaktır.

Başka sorucağınız bir sorunuz bulunuyor mu?

Size yok çok teşekkür ederim cevaplarınız için @hamza ensar sağlamdan program için yanıt bekliyorum.
Soldaki versiyonu indirmelisin.
Screenshot_1.pngböyle bir şeyle karşılaşıyorum indirince bir şey olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı