Çözüldü Nasıl site açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HD4450

Hectopat
Birkaç tane sorum var.
Site kurmak için hangi yazılım dili gerekli?
Siteyi nasıl kuracağım? Kodları nereye yazacağım? Nasıl Google'da kendi sitemi kuracağım?
Siteyi insanlara yayımlamak için ne yapmalıyım?
Eğer hosting gibi birey satın almam gerekirse site önerir misiniz?
Son olarak da sitenin grafiklerini, simgelerini ve admin menüsü gibi yerleri nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aslında istediğim şey güncelleyebileceğim admin panelli siteler kurmak daha önce hiç kurmadım acelesi yok önce dili öğrenmem lazım bunun için en uygun dil nedir?

HTML, CSS ve JS - Front-End
PHP - Back-end
MySQL - Database

Bunlar yeterli olur.
Hiç bilgin yok ise hazır CMS kullanabilirsin. Örneğin WordPress veya Blogger olabilir. Bunlarla kod bilgisine gerek kalmadan internet siteni oluşturabilirsin. Hosting alman gerekecek çünkü internet sitenin dosyalarını saklaman ve 7/24 aktif tutabilmen için bir paylaşımlı hostinge ihtiyacın var.

Eğer blog veya portföy sitesi yerine bir forum sitesi açmak istiyorsan ücretsiz olan Flarum veya MyBB kullanabilirsin, ücretli alternatifi de XenForo'dur.

Birkaç tane sorum var.
Site kurmak için hangi yazılım dili gerekli?
Siteyi nasıl kuracağım? Kodları nereye yazacağım? Nasıl Google'da kendi sitemi kuracağım?
Siteyi insanlara yayımlamak için ne yapmalıyım?
Eğer hosting gibi birey satın almam gerekirse site önerir misiniz?
Son olarak da sitenin grafiklerini, simgelerini ve admin menüsü gibi yerleri nasıl yapacağım?

1- Yazılım dili aslında sitenin içeriğine göre değişir. Eğer statik, değişmeyecek bir içeriğe sahip olacaksa site HTML/CSS dahi yeterli olur.

2- Yayınlamak için hosting + domain gerekli. Domain konusunda GoDaddy güzel indirimler yapabiliyor. İsimtescil, GoDaddy vb. güvenilir firmalarla çalışmanızı öneririm. Aksi takdirde kaydettiğiniz domainden olabilirsiniz.

3- Hosting için ben yıllar önce Aktif Bilişim ile çalışmıştım, çok yardımcı oluyorlar. Ama gönül rahatlığıyla Natro gibi firmalardan da hizmet alabilirsiniz. Çok güzel hizmet veren yerli firmalar mevcut.

4- Eğer sitede admin panel vs. olmasını istiyorsanız PHP gibi bir dil ile çalışmanız gerek. Sıfırdan yazılım yazmayacağınızı düşünerek WordPress öneririm. Gayet esnek ve kullanışlı bir sistem.

1- yazılım dili aslında sitenin içeriğine göre değişir. Eğer statik, değişmeyecek bir içeriğe sahip olacaksa site HTML/CSS dahi yeterli olur.

2- yayımlamak için hosting + domain gerekli. Domain konusunda GoDaddy güzel indirimler yapabiliyor. İsimtescil, GoDaddy vb. güvenilir firmalarla çalışmanızı öneririm. Aksi takdirde kaydettiğiniz domainden olabilirsiniz.

3- hosting için ben yıllar önce aktif bilişim ile çalışmıştım, çok yardımcı oluyorlar. Ama gönül rahatlığıyla Natro gibi firmalardan da hizmet alabilirsiniz. Çok güzel hizmet veren yerli firmalar mevcut.

4- eğer sitede admin panel vs. olmasını istiyorsanız PHP gibi bir dil ile çalışmanız gerek. Sıfırdan yazılım yazmayacağınızı düşünerek WordPress öneririm. Gayet esnek ve kullanışlı bir sistem.

Çok açıklayıcı olmuş gerçekten. Teşekkürler.

Hiç bilgin yok ise hazır CMS kullanabilirsin. Örneğin WordPress veya Blogger olabilir. Bunlarla kod bilgisine gerek kalmadan internet siteni oluşturabilirsin. Hosting alman gerekecek çünkü internet sitenin dosyalarını saklaman ve 7/24 aktif tutabilmen için bir paylaşımlı hostinge ihtiyacın var.

Eğer blog veya portföy sitesi yerine bir forum sitesi açmak istiyorsan ücretsiz olan Flarum veya MyBB kullanabilirsin, ücretli alternatifi de XenForo'dur.

1- Yazılım dili aslında sitenin içeriğine göre değişir. Eğer statik, değişmeyecek bir içeriğe sahip olacaksa site HTML/CSS dahi yeterli olur.

2- yayımlamak için hosting + domain gerekli. Domain konusunda GoDaddy güzel indirimler yapabiliyor. İsimtescil, GoDaddy vb. güvenilir firmalarla çalışmanızı öneririm. Aksi takdirde kaydettiğiniz domainden olabilirsiniz.

3- Hosting için ben yıllar önce Aktif Bilişim ile çalışmıştım, çok yardımcı oluyorlar. Ama gönül rahatlığıyla Natro gibi firmalardan da hizmet alabilirsiniz. Çok güzel hizmet veren yerli firmalar mevcut.

4- Eğer sitede admin panel vs. olmasını istiyorsanız PHP gibi bir dil ile çalışmanız gerek. Sıfırdan yazılım yazmayacağınızı düşünerek WordPress öneririm. Gayet esnek ve kullanışlı bir sistem.

Aslında istediğim şey güncelleyebileceğim admin panelli siteler kurmak daha önce hiç kurmadım acelesi yok önce dili öğrenmem lazım bunun için en uygun dil nedir?

Tamamdır teşekkür ederim bir de şey soracağım ben C#'ta öğreniyorum ikisini aynı anda öğrenmeyi denesem sorun çıkar mı sizce? Birbirine çok benzeyer komutlar var mı?
Tüm yazılım dilleri neredeyse temellerinde aynı zaten sadece Syntax farklı, aynı anda öğrenebilirsin bir sorun olmaz.

Geri
Yukarı