Nasıl sosyalleşebilirim?

Öncelikle diğer postlarımla açıkladım eskiden hiç utanmazdım ama yine benimle kavga ederlerdi. Yine samimiyet kuramazdım yine kendimi sevdiremezdim yine dışlardı 16 yaşındayım 4 yıldır arkadaşım yok bu da beni üzüyor duygusal biriyim fakat dışarıdan gözükmüyor. Kızların bile çevresi dolu ben erkek olduğum halde çevrem yok çok utanıyorum ancak birinin bana dostça davranması lazım ki arkadaş olalım ben yapamıyorum yani gözüm tutmuyor. Hani kendimi bozamıyorum efendi biriyim ama bu yaşta efendilikten mecbur çıkmak lazım efendiliğe bakarsam daha çok yalnız kalırım şu anda sadece bisikletle geziyorum. İleride bana sorun çıkaracak gibi bu olay kızla bile tanışamayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle diğer postlarımla açıkladım eskiden hiç utanmazdım ama yine benimle kavga ederlerdi. Yine samimiyet kuramazdım yine kendimi sevdiremezdim yine dışlardı 16 yaşındayım 4 yıldır arkadaşım yok bu da beni üzüyor duygusal biriyim fakat dışarıdan gözükmüyor. Kızların bile çevresi dolu ben erkek olduğum halde çevrem yok çok utanıyorum ancak birinin bana dostça davranması lazım ki arkadaş olalım ben yapamıyorum yani gözüm tutmuyor. Hani kendimi bozamıyorum efendi biriyim ama bu yaşta efendilikten mecbur çıkmak lazım efendiliğe bakarsam daha çok yalnız kalırım şu anda sadece bisikletle geziyorum. İleride bana sorun çıkaracak gibi bu olay kızla bile tanışamayacağım.

Dostum senin yaş dönemlerinde bende biraz böyleydim ama ufaktan başlaman lazım tavsiyem ilk sanaldan biraz sosyalleş normal bir şekilde okul vs açılınca hal olur ama İsa hocamın dediğine katılıyorum psikolojik destek alman daha iyi olur çünkü sorunun bence bu değil daha derin bir şey kendine iyi bak dostum...

Dostum senin yaş dönemlerinde bende biraz böyleydim ama ufaktan başlaman lazım tavsiyem ilk sanaldan biraz sosyalleş normal bir şekilde okul vs açılınca hal olur ama isa hocamın dediğine katılıyorum psikolojik destek alman daha iyi olur çünkü sorunun bence bu değil daha derin bir şey kendine iyi bak dostum...

Acaba çok mu zor sosyalleşmek ya da sorunlu muyum ya psikiyatriste gittik yardımcı olmadı.

Acaba çok mu zor sosyalleşmek ya da sorunlu muyum ya psikiyatriste gittik yardımcı olmadı.

Dostum bence gözünde fazla büyütüyorsun sorun bence burada beyin otomatik pilotta her zaman daha iyi çalışır.Sosyalleşmek mi istiyorsun sen sadece yaz veya konuş devamı kendi gelir.Sanırım konuşurken hata yapmak küçük düşmek vs korkuların'da var.Sana birkaç kanal önereceğim. Onlara bakmanı tavsiye ederim,içlerinde ilacını bulabilirsin bir de egzersiz vs başla ufaktan bazen de TEDX Türkçe konuşmaları dinle.Farklı perspektifler kazan şu an elimden bu geliyor ama şunu bilki denemeden asla gelişemezsin hep olduğun yerde sayarsın.
Önerdiğim Kanallar:
-Haluk TATAR.
-Beyhan BUDAK.

Efendim, her şey kendinizden kaynaklanıyor bence. Arkadaş ortamında kendinizi pis göstermeyin ama aşırı efendide olmayın. Diğer insanların ilgilerine göre de yaşamayın. Önünüze çıkanla arkadaş olmayın. Vicdanen arkadaş olabiliriz dediğin kişiyle arkadaş olmaya çalışın. Kafa dengi birisini bulmak zor. Oyun oynuyorsanız oyunu sizin gibi oynayan, bilgisayardan sizin gibi anlayan birisiyle arkadaş olabilirsiniz. Benim böyle 10 larca sanal arkadaşım var.

Rapor eder misiniz? Camiye git. Yazmış.

Efendim, her şey kendinizden kaynaklanıyor bence. Arkadaş ortamında kendinizi pis göstermeyin ama aşırı efendide olmayın. Diğer insanların ilgilerine göre de yaşamayın. Önünüze çıkanla arkadaş olmayın. Vicdanen arkadaş olabiliriz dediğin kişiyle arkadaş olmaya çalışın. Kafa dengi birisini bulmak zor. Oyun oynuyorsanız oyunu sizin gibi oynayan, bilgisayardan sizin gibi anlayan birisiyle arkadaş olabilirsiniz. Benim böyle 10 larca sanal arkadaşım var.

Rapor eder misiniz? Camiye git. Yazmış.
Cami sosyelleşebileceğin bir yer kardeşim.

Geri
Yukarı