Nasıl vatansever olurum?

Sizin gibiler yüzünden ülke düzelmiyor ve sizin gibiler türüyor.
Benim gibiler yüzünden mi gelişmiyor? Yoksa doların 7,43 TL olmasına şükredip malûm kişiye oy verenler yüzünden mi gelişmiyor? O adam ülkenin başına geçmeden önce 100 milyar dolar borcumuz vardı, şimdi kendisi sağ olsun 400 milyar dolar oldu. Ülkede cahil sayısı biraz fazla olabilir ama yine de aklını kullanabilen kişiler de çok var. Bir sürü akıllı kişi ülkeyi terk etti sırf yöneten kişi yüzünden. Biz de cahillerle kaldık bu ülkede hayatta kalma savaşı veriyoruz.

Benim gibiler yüzünden mi gelişmiyor? Yoksa doların 7,43 TL olmasına şükredip malûm kişiye oy verenler yüzünden mi gelişmiyor? O adam ülkenin başına geçmeden önce 100 milyar dolar borcumuz vardı, şimdi kendisi sağ olsun 400 milyon dolar oldu.
Bu sorunu ülkeyi terk ederek değil ülkede kalarak çözebilirsin ki hiç de çözmeye niyetiniz yok gibi.

Milyar > milyon.
İyi güldürdün :D

Ancak şöyle bir şey var. Orada ki dolar ibaresi aynı kurda değil neredeyse 7 katına çıktı. İki tarih arasında. Yani o zamanlar sallıyorum 1.5 milyar borcumuz oluyorsa şu an 2.8 milyar gibi bir borç çıkıyor. :)

Ancak şöyle bir şey var. Orada ki dolar ibaresi aynı kurda değil neredeyse 7 katına çıktı. İki tarih arasında. Yani o zamanlar sallıyorum 1.5 milyar borcumuz oluyorsa şu an 2.8 milyar gibi bir borç çıkıyor. :)
O da var. Ama arkadaşın söylediği rakamlar arasında dağlar var :D
Yanlışlık yaptı galiba dalgınlıktan. Saat geç olmuş baya.

Olmana gerek yok ki? Türkiye gibi bir ülkeye değmez. Derslerine çalışıp okulunu bitir, meslek edin, çalışıp para kazan ve ülkeyi terk et.
Sen gidersen, o giderse, şu giderse, bu giderse, ülkeye ne olacak peki? Sence düzelecek mi? Önceliğimiz kendimizde olması gerekiyor. İçimizi düzeltemezsek dışarıdakileri hiç düzeltemeyiz.

Ülkeler geliştikçe borçları artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı