Nasıl vatansever olurum?

''Tarih tekerrürden ibarettir.''

Dosya Ekleri

• 1514597154612.jpg
    1514597154612.jpg
    156,7 KB · Görüntüleme: 78
Olmana gerek yok ki? Türkiye gibi bir ülkeye değmez. Derslerine çalışıp okulunu bitir, meslek edin, çalışıp para kazan ve ülkeyi terk et.

Ülkeyi terk edemessen de bu arkadaş gibi Almanya hayalleri kurup cebinde 5 parasız gez. 😂

Ülkeyi terk edemessen de bu arkadaş gibi Almanya hayalleri kurup cebinde 5 parasız gez. 😂
Ben her türlü gideceğim zaten. Benim burada dil dökmemin sebebi fakirlerinde rahat bir hayat yaşaması gerektiğidir. Gel Amerika'ya gittiğim zaman çay/kahve içelim. Aslında kahkaha emojisine gıck kaparım ama sen gıcık kap diye kullanacağım. 😂

Olmana gerek yok ki? Türkiye gibi bir ülkeye değmez. Derslerine çalışıp okulunu bitir, meslek edin, çalışıp para kazan ve ülkeyi terk et.

Senin zihniyetindekiler yarın öbür gün kendi çıkarı için vatanı satar. Sonra yine senin zihniyetindekiler de bu ülkede ehliyet ve liyakat yok deyip aglıyor.

Senin zihniyetindekiler yarın öbür gün kendi çıkarı için vatanı satar. Sonra yine senin zihniyetindekiler de bu ülkede ehliyet ve liyakat yok deyip aglıyor.
Amerika gibi bir ülkede evin, araban, uçak biletin hazır olsa bizden önce gidecek adamsın bize dediğine bak. Ailem burada köpek gibi vergi veriyor. Niye biliyor musun? Çünkü sarayın günlük masrafı 10 milyon dolar. Beylikdüzü'nde, Kadıköy'de o kadar bozuk yol var, önce onları onarsınlar da sonra kendi evlerine harcama yapsınlar. Adamın evindeki mutfağın gıdaları senin sülalenin aylık gelirinden daha fazladır. Dışarıda bir sürü evsiz varken bu adamın kendine bu kadar zevk masrafı yapmasını kaldıramıyorum. Ülkede cahillik diz boyu. Amerikada asgari ücretin yarısıyla bilgisayar alınabiliyor. Ancak Türkiye'de asgari ücretle 3-4 ayda alabiliyorsun. Bu ülkeyi terk etmeyeceğim de n'apayım?

Amerika gibi bir ülkede evin, araban, uçak biletin hazır olsa bizden önce gidecek adamsın bize dediğine bak. Ailem burada köpek gibi vergi veriyor. Niye biliyor musun? Çünkü sarayın günlük masrafı 10 milyon dolar. Beylikdüzü'nde, Kadıköy'de o kadar bozuk yol var, önce onları onarsınlar da sonra kendi evlerine harcama yapsınlar. Adamın evindeki mutfağın gıdaları senin sülalenin aylık gelirinden daha fazladır. Dışarıda bir sürü evsiz varken bu adamın kendine bu kadar zevk masrafı yapmasını kaldıramıyorum. Ülkede cahillik diz boyu. Amerikada asgari ücretin yarısıyla bilgisayar alınabiliyor. Ancak Türkiye'de asgari ücretle 3-4 ayda alabiliyorsun. Bu ülkeyi terk etmeyeceğim de n'apayım?

Kendi kriterlerini söylemişsin onlar beni ilgilendirmiyor. Vay be amerikada bir ev araba ve uçak biletine vatanı satmaya hazırsın demekki. Yani uçak biletini de en azından kendin alsaydın. :D :D Bu kadar ucuza satılacak bir ülke degil burası. Siyasi parti liderleri gelip geçicidir sarayı olan kişi sonsuza dek bu ülkenin başında kalmayacak. Bir kaç kişi kötü diye de bu ülkeye kötü damgası vurmak ne kadar dogru sen kendin sorgula.

Hiçbir şeye itiraz etmeden, sorgulamadan kuzu kuzu vergi borçlarını ödersen, gerektiğinde $-€ bozdur talimatını uygularsan, düzenli şekilde Diriliş, Kuruluş, Uyanış, Yatış türevi dizileri izlersen sende örnek bir vatansever olabilirsin.

Sadece hayatını yaşa, kimsenin düşüncesine vatanseverliğine veya sevmeyenin düşüncesini yargılama, herkesin düşüncesi farklıdır. Ayrıca kimse kimseyi zorla ülkede tutmuyor, beğenmeyen gidebilir boş yapacağına kimse arkasından ağlamaz emin olabilir. Ayrıca her gün çöküşteyiz, yeni bir yönetim şekli veya başka bir yönetici nasıl olur düşünmüyor değilim ama başkasının düşüncesine de saygı duyarım. Ama 6-7 yıl önce dolar 1.5-2 TL iken şu an 7.50. Bir şeylerde sorun olduğu kesin.

Geri
Yukarı