Nasıl vatansever olurum?

Çöp bir sistem kullanıyorsun. Belki durumun yetmiyordur seninle dalga geçemem. Ama bence boşuna milliyetçi ayağına yatmanıza gerek yok. Elektronik cihaz fiyatlarına mağazalardan bakarken ülkeye küfür ediyorsunuzdur. Bu en doğal hakkınız tabii ki de ama bunu yaparken milliyetçi ayağına yatmayın. Olduğunuz gibi kalın. :)

Kardeşim ben sana yurtdışına çıkıp kendini geliştirme demiyorum. Hatta orada yaşamana karışacak bir yetkim yok yaşa. Fakat burada ki adama milliyetçi olma diyemezsin. Milliyetçi de isteyen olur. Alacağın 2 3 bilgisayar parçası mı? Senin neslinin devamı mı? Gerçekten değişik insanlarsınız.

Beyin göçünü boşuna durdurmaya çalışma, giden adamlar sonuna kadar haklı. Kendine değer verilmeyen insan niye burada kalsın ki? Şu Biontech midir nedir o adamlara bak, nasıl da değer görüyor ve büyük başarılara imza atıyor. :)
E tabi gidenler haklı. Mesela ben🤣 Bir taraflarımı yırtıyorum vize alabilmek için ama cidden bataklık gibi ülke be... Çıkmak için debelendikçe daha da zorlaşıyor çıkman.

Merhaba. Atatürk'ün kişilik özelliklerini ayrı ayrı inceliyorum. Biri de bu. Ama bana saçma geliyor. Şu fikrim dolayısıyla."LAN şansa bala Türk doğmuşuz, gavur da doğabilirdik."diyorum. Dini inançlarımın bu konuyu değiştiremeyeceğini düşünüyorum. Sonuçta Allah varsa gavurları da o yaratıyor. Bizi kutsal sınıf olarak seçmiyor ya. Bu düşüncem dolayısıyla Vatan'ımı sevemiyorum. Tabi severim türkiyemi fakat Vatan'ı adına fedakarlık yapacak kadar değil şu an. Sizce nasıl sevebilirim? Kafamda bitirmem gereken bir sorgulama mı sizce?

Arabanın arkasına tuğra koyup yanına da Türk bayrağı yerleştirip vatansever olunmuyor bir kere örnek olarak bunları düşünmemelisin. Başarılı olmak insanlara iyi davranmak hatta ve hatta ağaç dikmek bile vatanseverlik göstergesidir bunun dinlerle hiçbir alakası yok.

Kardeşim ben sana yurtdışına çıkıp kendini geliştirme demiyorum. Hatta orada yaşamana karışacak bir yetkim yok yaşa. Fakat burada ki adama milliyetçi olma diyemezsin. Milliyetçi de isteyen olur. Alacağın 2 3 bilgisayar parçası mı? Senin neslinin devamı mı? Gerçekten değişik insanlarsınız.
Ya milliyetçi oluyorsa olsun ama hası olsun. Gün içinde elinde bayrakla gezip, akşamleyin iPhone 12’nin fiyatına bakarken ülkeye sövmeyecek. Adsm yukarıda vatansever olmak istiyorum dedi ben de Türkiye gibi bir ülkeye değmez dedim. Kafasına silah doğrultmuyorum, istiyorsa olsun.

Savunmayın şunları. O para veriliyorsa yapılacak kardeşim onların. o. Çocukluğu.
Bu nasıl düşünce ya? Sırf gururundan falan mı bina yapmayacak yani? Mallar pahalı geliyor, uyduruk koyuyor. Böyle böyle Türkiye de savunulmaz arkadaşlar, ülke berbat ve iyice berbatlığa gidiyoruz. Yani hiç demeyin ülkeni geliştir diye, ne yapabiliriz ki? İmkan tanısalar beeeellki yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı