Nasıl vatansever olurum?

Hocam bir baltaya sap olur muyum bilmiyorum ama en azından çabalıyorum. İngilizce ve C++ yazılım dilini öğrenmeye çalışıyorum. Bir baltaya sap olamazsam beni işe almazlar bunu ben de biliyorum ancak söylediğin için çok teşekkür ederim.

Bu arada yanlış anlaşılmayım, ben kimsenin başka ülkelerde kendini geliştirmesine laf söylemiyorum. Hatta bunlar çok güzel şeyler, çoğu şirkete girerken soruyorlar zaten yurt dışında iş deneyiminin var mı? Diye. Fakat sadece öneri olsa bile vatansever olma denmez. Olana da karışılmaz. Başarılar diliyorum inşallah güzel yerlere gelirsin. Bu arada benim de hayallerimden biri Kanada da yaşamak :) fakat ülkemin sana bana ihtiyacı olunca ilk uçakta oradayım.

Hepimizin doğduğumuz yere az çok bir borcu olduğu aşikar. Ama hepimizin hayatta kalma gibi bir amacı olduğu da aşikar. Seni en iyi hayatta tutacak yerde yaşamayı istemek hakkındır. Bunun için çabalayabilirsin ama doğduğun yeri unutmaman lazım.

Belki sende Türkiye'yi daha iyi hâle getirecek gücün yoktur. Dert etme elbet o güce sahip kişiler var. Yurtdışına çıktığın zaman onlara irili ufaklı maddi, manevi yardımda bulunman yeterli. Mesela ülkede bilimi yaygınlaştırmaya çalışan Bebar Bilim'e YouTube'da üye olabilirsin. (Ufak bi' reklam oldu gibi.)

Hem ülkene borcunu ödersin hem de istediğin hayata bir adım daha yaklaşırsın. Ülkeyi kurtaran olmanız gerekmez. Ülkeyi kurtaranın o hâle gelmesinde az çok emeğiniz olsa yeter. Bu bakış açısı senin için daha iyi olur @348606.
Keşke herkes sizin gibi konuşsa. Adamlar üzgün, kahkaha, kızgın yağmuruna tutuyorlar beni, “N’oluyoruz?” diye tepki veriyorum. Teşekkürler bu arada, bir sürü tepki geldi bakış açım değişmedi, bir tek bu mesajınız değiştirdi. Teşekkürler.

Tek başına kimsenin yok.
Tek başına insanları örgütleme potansiyeli olan kişiler var. Tek başına insanları daha vasıflı hâle getirecek öğretmenler var. Neyse, tartışmanın sonu bitmeyecek gibi duruyor. Size iyi günler. Zira 14. sayfanın sonuna geliyor bu konu.

Neyse ben gidiyorum hayatınızda başarılar :D
Tek başına insanları örgütleme potansiyeli olan kişiler var. Tek başına insanları daha vasıflı hâle getirecek öğretmenler var. Neyse, tartışmanın sonu bitmeyecek gibi duruyor. Size iyi günler. Zira 14. sayfanın sonuna geliyor bu konu.
İşte o insan bile tek değil örgütledikleri var. İyi forumlar...

Atatürk olayını pek anlamadım ama sana şunu söyleyeyim. Atatürk'e saygı duymak zorundasın sevmek zorundasın çünkü o olmasa sen şu an emin ol hayatta olmazdın. Böyle devam et. Kötü bir zincirin bir çürük halkası ol. Ama izin vermeyeceğiz bu zincire merak etme. Vatansever olmak için savaşmaya gerek yok. Milli sorumluluklarını yap yeter.

Haklısınız atatürkü'müzü sevelim saygı duyalım. Ama o olmasa biz hayatta olmazdık gibi bir kelime kurarsan Vatan'ı kurtarmak için can veren yüz bünlerce şehit'imize haksızlık yapmış olursun.

Haklısınız atatürkü'müzü sevelim saygı duyalım. Ama o olmasa biz hayatta olmazdık gibi bir kelime kurarsan Vatan'ı kurtarmak için can veren yüz bünlerce şehit'imize haksızlık yapmış olursun.

Eğer Atatürk samsuna çıkmasaydı ne olurdu bir düşünelim. Tabi askerlerimizin büyük katkıları var.

Eğer Atatürk samsuna çıkmasaydı ne olurdu bir düşünelim. Tabi askerlerimizin büyük katkıları var.

O samsuna çıkmasaydı bu samsuna çıkmasaydı diye bir şey yok. O olmasaydı Hasan vardı Hasan olmasaydı Mehmet vardı Mehmet olmasaydı Ali vardı ülkedeki tek komutan Atatürk değildi.(yanlış anlamayın Atatürk düşmanı değilim)

Sen, ben, biz gidersek bu ülke kimin eline düşecek? Bu saçma düzeni ancak Z kuşağı denilen kuşak değiştirebilir. Her gün saçma sınav ve korku sisteminden dolayı sayısız parlak genç vazgeçiyor. Sınav sistemi dediğim yani ilk okuldan bu yana sınavsız eğitim görmedik ve bu da sadece bize "sınav için çalış" kafası oluşturuyor bunun içinde öğrenemiyoruz ve derslerden nefret ediyoruz sonuç olarak başarısız oluyoruz. Korku sistemi dediğim örneğin hür düşünemiyoruz çünkü etrafımızı yobaz (sağcı/solcu(lar) ) sarmış ve bir şey dediğiniz anda saldırıyorlar. Doğru diyorsunuz ülkede hiçbir şey iyi değil fakat bu sistemi de sadece biz değiştirebiliriz. Eğer vatanseverlik ile ülkücü aynı sanıyorsan bunu acilen kafandan sil. Ülkede 2 tane kutsal duygu vardır. 1. din 2. Vatan. Din senin kararın, istediğin dini seçebilirsin özgürce yaşayabilirsin (günümüzde biraz zor ama onu da sen değiştireceksin). Her dine saygılı olmalısın. Gelelim vatana. Eğer televizyonda öğretilen saçma bilgilerle "ben milletimi biliyorum" dersen seni her tür bilgiyle kandırırlar. Vatan'ını, milletini çok iyi öğrenmediğin sürece ya kullanılırsın ya da "bu nasıl bir ülke (küfür)" dersin.

Geri
Yukarı