Nasıl yakışıklı olunur?

Uzun boyluysan ve sarışın, mavi gözlüysen kolaylıkla kimse yakışıklı olmadığını iddia edemez.

Yok hocam öyle demeyin mesela Haaland'a 10 kişiden 8'i tipsiz diyor hatta bugün bir post gördüm tipsiz, çirkin yazmış bayağı da şaşırdım. Bence ortalama bir tipi var. Yüz şekli, kemik şekli, dudak, burun vs. şekli bu dediklerinizden daha önemli diye düşünüyorum.

1677564593517-erling-haaland.jpg

Yok hocam öyle demeyin mesela Haaland'a 10 kişiden 8'i tipsiz diyor hatta bugün bir post gördüm tipsiz, çirkin yazmış bayağı da şaşırdım. Bence ortalama bir tipi var. Yüz şekli, kemik şekli, dudak, burun vs. şekli bu dediklerinizden daha önemli diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1758479

Adamın saçı çok kötü bence. Fakat formayla da anlamak mümkün değil. Saçını başını düzeltse düzgün bir kıyafet giyse tipsiz olduğunu şahsen düşünmüyorum. Zaten standartları olduğunu söylemiştim. Senin dediklerin kısa boylu birinde olması da onu tek başına yakışıklı yapmaz. Ortalamasını tutturanlar şanslı oluyorlar bu hayatta.

Keza bu saç çok daha iyi gidiyormuş adama:

Erling-Haaland.jpg

Senin dediklerin kısa boylu birinde olması da onu tek başına yakışıklı yapmaz. Ortalamasını tutturanlar şanslı oluyorlar bu hayatta.

Bence yapar hocam, örnek olarak Tom Cruise. Boyu 1.70 ama sokaktaki 100 kıza sorsanız 80'i yakışıklı der emin olun. Bu arada kısa olduğum için söylemiyorum bunları, uzunum. Tabii bu fikirler kişilerin bakış açılarına göre değişiyor. Kimileri boya takılır kimileri yüz şekline.

Bence yapar hocam, örnek olarak Tom Cruise. Boyu 1.70 ama sokaktaki 100 kıza sorsanız 80'i yakışıklı der emin olun. Bu arada kısa olduğum için söylemiyorum bunları, uzunum. Tabii bu fikirler kişilerin bakış açılarına göre değişiyor. Kimileri boya takılır kimileri yüz şekline.

İşte senin verdiğin örnekten yola çıkarsak Tom Cruise yüz şeklinden dolayı yakışıklı bulanlar olduğu kadar boyu nedeniyle yakışıklı olmadığını da söyleyenler çıkacaktır. Ben belirli bir standartı olduğuna veya kadınların kafalarında erkeklerle ilgili kalıplaşmış bazı düşüncelerin olduğuna hala çok net eminim. Her kadın tarafından kabul gören bir erkek modeli yok haklısın zaten o yüzden böyle şeylere takılmanın saçma olduğunu ilk yorumda da söylemiştim. İlla senin veya benimde bir alıcım çıkıyor. Milyarlarca kadın var dünyada.

Fakat adamı rencide etmek için örnek vermek gibi bir amacım olmasa da Ersin Korkut gibi bir tipinde varsa işin diğer erkekler arasında da zorlaşıyor tabii.

ersin-korkut-sac-ekimini-kim-yapti.jpg

Yakışıklı doğulur, bakımlı olunur, kılık kıyafet davranışla da tamamlanır. Tipinize göre kıyafet giymek de yakışıklı olmak kadar etkiliyor görünüşünüzü, şahsen gömlekleri kendime uygun görüyorum o yüzden dolabımda 13 tane gömlek var. 🙂

İşte senin verdiğin örnekten yola çıkarsak tom cruise yüz şeklinden dolayı yakışıklı bulanlar olduğu kadar boyu nedeniyle yakışıklı olmadığını da söyleyenler çıkacaktır. Ben belirli bir standartı olduğuna veya kadınların kafalarında erkeklerle ilgili kalıplaşmış bazı düşüncelerin olduğuna hala çok net eminim. Her kadın tarafından kabul gören bir erkek modeli yok haklısın zaten o yüzden böyle şeylere takılmanın saçma olduğunu ilk yorumda da söylemiştim. İlla senin veya benim de bir alıcım çıkıyor. Milyarlarca kadın var dünyada.

Fakat adamı rencide etmek için örnek vermek gibi bir amacım olmasa da ersin korkut gibi bir tipinde varsa işin diğer erkekler arasında da zorlaşıyor tabii.

Eki Görüntüle 1758520

Kanka benim yüz şeklim yuvarlak yani tam olarak bulamadım ama yuvarlaka yakın yuvarlak diyorum yani saçım dalgalı nasıl bir saç modeli seçmem gerekir.

4-5 yıldır yakışıklı olmaya çalışıyorum. Spor yaptım, diyete girdim, saç stilimi değiştirdim, giyimimi değiştirdim, zevklerim zaten kendi değişti, konuşmamı değiştirdim vb.
Şuan dışardayken yoldan geçen 10 insanın 9'u bana bakıyor, ne düşündüklerini hiç öğrenemedim. Anladığım tek bir şey varsa yakışıklı olunmaz, doğuştan yakışıklı gözükmesenizde içeride ki potansiyel kullanılır.

4-5 yıldır yakışıklı olmaya çalışıyorum. Spor yaptım, diyete girdim, saç stilimi değiştirdim, giyimimi değiştirdim, zevklerim zaten kendi değişti, konuşmamı değiştirdim vb.
Şuan dışardayken yoldan geçen 10 insanın 9'u bana bakıyor, ne düşündüklerini hiç öğrenemedim. Anladığım tek bir şey varsa yakışıklı olunmaz, doğuştan yakışıklı gözükmesenizde içeride ki potansiyel kullanılır.
Benim sıkıntım saç stili işte

Geri
Yukarı