Nasıl yazılım mühendisi olunur?

398708

Hectopat
Orta okuldan beri bilgisayarlar ile aram iyi olmuştur ve donanıma da ilgim var yazilima da.
Ancak en fazla yazilima son senem, artik yavaştan tercih yapmam ve YKS için çabalamam lazim.

İngilizce anlaminda yabancılarla Discord üzerinden az da olsa sohbet açabiliyor, takila takila konuşabiliyorum.
Bunlarin yaninda şu andan oyun ve birkaç yazilim geliştirip GitHub'a açik kaynakli olarak koyuyorum.

Ders anlaminda fizik ve matematiğim ne yazik ki eksik orta okulda hiçbir sorunum yoktu ancak liseye geçtikten sonra matematiğim ve fizigim çok fazla derecede düştü.
Bunun içinde ne yapabilirim? Ekstra olarak ne yapmaliyim ne etmeliyim yol gösterebilir misiniz? Bu sektördeki abilerim ablalarim ne önerirsiniz?
Tabii ki de son olarak ileride geçinebilir miyim bu sektörde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan da en çok para alan mesleklerden ve gelecekte de önemi daha da artacak. Örnek verecek olursak Apple en yüksek rütbeli ICT6 mühendislerine ayda 70.000 dolardan fazla para ödüyor. 25 Yıldan fazla tecrübesi var o parayı alanların ama yeni başlayanların parasıda bayağı iyi.

Dosya Ekleri

• 1690659989868.png
    1690659989868.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 47
Orta okuldan beri bilgisayarlar ile aram iyi olmuştur ve donanıma da ilgim var yazilima da.
Ancak en fazla yazilima son senem, artik yavaştan tercih yapmam ve YKS için çabalamam lazim.

İngilizce anlaminda yabancılarla Discord üzerinden az da olsa sohbet açabiliyor, takila takila konuşabiliyorum.
Bunlarin yaninda şu andan oyun ve birkaç yazilim geliştirip GitHub'a açik kaynakli olarak koyuyorum.

Ders anlaminda fizik ve matematiğim ne yazik ki eksik orta okulda hiçbir sorunum yoktu ancak liseye geçtikten sonra matematiğim ve fizigim çok fazla derecede düştü.
Bunun içinde ne yapabilirim? Ekstra olarak ne yapmaliyim ne etmeliyim yol gösterebilir misiniz? Bu sektördeki abilerim ablalarim ne önerirsiniz?
Tabii ki de son olarak ileride geçinebilir miyim bu sektörde?

Mühendis olmak istiyorsan üniversite okuman lazım ama normal YouTube'dan Udemy'den kurs alarak rahatlıkla öğrenirsin ama diploman olmadığı için mühendisim diyemiyorsun tam olarak. AI(yapay zeka) uzmanı olursan çok iyi para var ve gelecekte gündemde o olacak çünkü AI'ler kod yazmaya başladı bile Netflix AI uzmanlarını yıllık 900bin dolardan alıyor şu an.

Mühendis olmak istiyorsan üniversite okuman lazım ama normal YouTube'dan Udemy'den kurs alarak rahatlıkla öğrenirsin ama diploman olmadığı için mühendisim diyemiyorsun tam olarak. AI(yapay zeka) uzmanı olursan çok iyi para var ve gelecekte gündemde o olacak çünkü AI'ler kod yazmaya başladı bile Netflix AI uzmanlarını yıllık 900bin dolardan alıyor şu an.

Yazilim mühendisi olup yapay zekaya yönelsem da dedikleriniz geçerli oluyor mu?

Şu an da en çok para alan mesleklerden ve gelecekte de önemi daha da artacak. Örnek verecek olursak Apple en yüksek rütbeli ıct6 mühendislerine ayda 70.000 dolardan fazla para ödüyor. 25 yıldan fazla tecrübesi var o parayı alanların ama yeni başlayanların parasıda bayağı iyi.

Benim hayalim teknoliji şirketleri olarak kesinlikle Microsoft ne kadar ödeme yapiyor bilmiyorum ama işletim sistemi geliştirmek çok ilginç ve eğlenceli duruyor tabii data, software da olabilir.

Senin sorunu "Nasil derslerimde daha basarili olurum?" seklinde degistirmek gerek, zira nasil yazilim muhendisi olunacaginin cevabi cok basit.

Senin sorunu "nasıl derslerimde daha basarili olurum?" seklinde degistirmek gerek, zira nasıl yazilim muhendisi olunacaginin cevabi cok basit.

Cevabını biliyorum bu sorunun çok daha fazla kafa yormam gerekecek ve bunun için şimdiden aksiyon almaya çalişiyorum bu konu hakkinda bir konu açmayı düşünüyorum ayri olarak bir diğer konu ise universiteye gitsem bile az da olsa donanimli gitmek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı