Yazılım mühendisi hala olunur mu?

caganaydogmus34

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Yazılım okumak istiyorum ama yazılımın her türlü dalı olabilir. En çok oyun geliştirici olmak istiyorum ama gerekirse web dev.'de, veri tabanı uzmanıda, yapay zeka uzmanı da olabilirim. Benim sorum yazılım yapay zekadan ve çok istenmesine rağmen hala kullanılacak mı, gelecekte rahat bir şekilde iş bulunabilir mi yazılım ve yazılım dalları ile? Teşekkürler.

Benim de mobil uygulama hayalim var, bu soruya gelecek cevapları çok merak ediyorum.
Yapay zekayı bir araç olarak kullanacak adamlar yine mühendisler, alanında yetkin, testisli mühendisler.
Böyle giderse neredeyse hiçbir mühendisliğe gerek kalmayacak ki? Zeka gerektiren çoğu şeyin iş imkanlarını bitirecek AI. İlginç, insanlık nereye evriliyor anlamış değilim.

Nvidia'nın Ceo'su yazılım öğrenmeyi bırakın diyor ama bilemiyorum. Ben öğrenmeye devam edeceğim.

Yapay zekaya karşı hareket edenler işsiz kalabilir. İşlerine entegre edebilenler yola devam eder gibi görünüyor

Bulunur ama talep edilen beceriler artar. Çok fazla rekabet olacağı için de maaşlar düşer nasıl olsa şirket senin yerine koyacak yüzlerce adam kapıda bekliyor.

Geri
Yukarı