Nasılsınız?

@Halaxsi Selamlar dostum, ben iyiyim sen nasılsın öncelikle?

Hissettiğin durum normal. 17 yaşıma kadar hayatım komple oyun oynamak ile geçti. Gereksiz kötü bir oyun bulsam bile saatlerce günlerce oynayabiliyordum. Hiç dışarı çıkmazdım, kimseyle pek iletişim kurmazdım. Daha sonra 17-18 yaşlarımda artık sosyal hayata çok önem vermeye başladım. Üniversiteye geçmiştim ve arkadaşların hepsi kafa dengiydi. Karşı cins ile öncesinde hiç bağlantım yokken o da bir anda çok değişti. Üniversitenin ilk 2 yılında falan oyun oynamaya devam ediyordum ama arkadaş çevreleriyle gezmek tozmak falan daha çekici gelmeye başladı artık normal olarak. İlk seçenek olarak, derslerden sonra ne yapacağım konusunda hemen arkadaşlarla plan yapardık. Hiç bir plan olmazsa o zaman mecbur gider evde oyun oynardım. Ama oyun oynamak gitgide çekici gelmemeye başladı. Üniversitenin 2. yılının sonlarına doğru bir kız arkadaşım oldu. Daha öncesinde de olmuştu ama bu seferki farklıydı, çok ciddiydi evlenme planları vesaire. ( Okuyoruz, nereye evleniyorsak artık. ) Ben iyice oyunları bıraktım. Tüm günüm kendisiyle konuşarak falan geçiyordu artık. Bu durumdan da memnundum. 1 yıl boyunca oyun oynamadım. Hatta bilgisayarımı satmıştım artık gerek duymadığım için. Kaçınılmaz son geldi tabi, üniversitenin 3. senesinde ayrılık oldu. Depresyon halleri falan derken tekrar bir bilgisayar aldım kendime ve o günden sonra hiç bir zaman eskisi gibi oyun heyecanım olmadı. Olur diye düşündüm ama olmadı. Bilgisayarı hep araştırmalar, dersler falan için kullandım. Komşumuzun medikal firması için ürün tasarımları, reklam için gereken görselleri falan yaptım. Hayatında belli bir nokta oluyor, o noktadan sonra artık başarı çok öneme biniyor. Üniversitedeki 3. yılımda dediğim gibi o işlere giriştim. 6 yıl geçmiş 3. sınıfın üzerinden ve hala oyun oynamaktan pek keyif alamıyorum ama oyun videoları falan çekiyorum. İşle alakalı şeyler yapıyorum. Bir oyunu heyecanla hep alıyorum ama en fazla 1 saat oynayıp sıkılıyorum. Bazı oyunları alıp oynamadan menü ekranında bile sıkıldığım oluyor. Steam hesabımı tam bu oyunlardan sıkıldığım dönemlerde açmıştım, şuan 195 adet en sevdiğim oyunlar içerisinde yer alıyor. Ama Cs:Go'yu saymazsak hiç bir oyun oynamadım neredeyse desem yeridir. Kendine uğraş bul dostum. Merakın ne alanındaysa onunla uğraş bilgisayarda. Bilgisayarının iyi veya kötü olması önemli değil. Devir teknoloji devri. Az önce bahsetmiştim ya medikal firması olan komşumuzun ufak işlerini hallediyordum diye, 2017 yılında beni işe aldı, geçtiğimiz sene de şirketin satış yöneticisiyim. Oyun güzel şey fakat boş zamanında oynarken güzel. O boş zaman, tüm günün olmamalı.

Uzun oldu yazı okunmayacak tabi ama benim de yazasım gelmiş demek ki. :)

Kötü, yorgunum, hem de çok yorgun. Çok yorgun olan kısım zihnim, ayrıca karmakarışık. Kafamda dışarıya dile getirmediğim, kendime dile getirdiğim ve kendime bile dile getirmediğim şeyler var.
Bir zaman sonra böyle karartıların üstüne beyaz çarşaf atıyormuş gibi oluyor. Rafa kaldırdıkça daha çok doluyor ve düştüğünde daha yüksek birikinti geliyor önüme. Neyse ki yaşıyor ve çabalıyoruz.

Çok kötü ama çok kötü.
Kötü, yorgunum, hem de çok yorgun. Çok yorgun olan kısım zihnim, ayrıca karmakarışık. Kafamda dışarıya dile getirmediğim, kendime dile getirdiğim ve kendime bile dile getirmediğim şeyler var.
Bir zaman sonra böyle karartıların üstüne beyaz çarşaf atıyormuş gibi oluyor. Rafa kaldırdıkça daha çok doluyor ve düştüğünde daha yüksek birikinti geliyor önüme. Neyse ki yaşıyor ve çabalıyoruz.
Bende.

Geri
Yukarı