Nazar gerçekten var mı?

Biraz araştırsaydınız keşke bunu yazmadan önce.
İnsanlar başına gelen şeyleri sürekli bir şeylere bağlama ihtiyacında duyar kendisinde. Bu örneğin karmadır. Ya da tanrının cezalandırmasıdır. Ne yani durduk yere mi oldu?
Tanrı dünyayı ben yarattım, bunlar rastgele olamaz diyor, ama biri sırf sana baktığı için başına bişey geliyor ve bunu yapan, bakan kişi de değil tanrı da değil. Ee bunu kim yaptı? İllaki birinin yapması gerekiyorsa?

Her varlığın yaydığı bir enerji dalgası vardır ve bu enerjilerin dalgaları farklı büyüklüktedir. Vucudumuzun da dışarıya yaydığı enerji dalgaları vardır. Beyin ile bu dalgaları belirli bir yöne iletebiliriz. Bilinçaltının bunu yapabilme kapasitesi vardır. Eğer araştırırsanız bilinçaltının dışa vuruşuna dair pek çok bilimsel yazıya ulaşabilirsiniz. Mesela soğuk hava deposunda çalışan bir temizlik görevlisinin soğutucu açık olmamasına rağmen soğuk diye düşünüp donarak ölmesi. Çok enterasan ama bu beynimizin gücü. Nazara gelecek olursak nazar bakış demektir. Bakışlarımızla da enerjimizi belirli bir yöne iletebiliriz kolayca. Bakışlar öyle güçlüdür ki cinsel olarak bile etkileyici olarbilir. Renkli gözler enerjiyi daha kolay dışarı çıkarır. Mavi gözden çok nazar değer inancı oradan gelir. Nazar boncuğunun da çoğunlukla mavi ve kırmızıdan yapılmasının sebebi bu renklerin dikkat çekiciliğindendir. Amaç bakışı kişiden alıp eşyaya vermektir. Ayrıca bu modada da çokça kullanılan bir tüyodur. Dikkat çekilmek istenen yere bu renklerde şeyler sürülür/takılır.

Bir aralar bu konuyu merak edip detaylı bir araştırma yapmıştım. Sizinle de paylaşmak istedim. Elde ettiğim rasyonel cevapları paylaştım. Kişisel olarak nazar boncuğunu klişe buluyorum, takmam. Ama bakışa inanırım. Aşkla bakarsa ayrı nefretle bakarsa ayrı enerji verir bize. Sevgi şifalıdır, ruhu iyileştirir. Ruh iyileşince de beden iyileşir. Tabi bu benim inancım. Aklınızda soru işareti kalırsa lütfen tatmin olana kadar araştırmaya devam edin.

Geri
Yukarı