NB Voltajı Nedir ?

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 10B
I

ilker

Ziyaretçi
Merhabalar, Overclock yapacaktım fakat işlemci voltaj ayarını yapamadım. Recep abinin bir yazısı vardı onu okudum. Fakat BIOS'ta Vcore diye birşey yok. DDR voltajı var bir de NB voltaj var. Acaba NB voltajı işlemci voltajı mıdır?

• Anakart MSI P4M890
  • İntel Core 2 Duo E4300
  • DDR2 667 öHz bellek

NB voltaj yani North Bridge, Kuzey Köprüsü'nün voltajı sanırım. Öbür sorun için bir şey diyemeyeceğim. Ama OC böyle yazıyı okudum yallah yapayım bi diye yapılacak bir şey değil. Soğutman iyi mi, anakartında mosfet soğutucusu var mı, işlemcinin çarpanı açık mı? Ayrıca bu işlemciye OC yapsan ne olur yapmasan ne olur. :D

Abi çarpan kilitli, mosfetlerde pasif soğutucu bloklar var. Ayrıca oc hakkında bilgim de var. Recep abi buraya bir anlatım yapsa çok iyi olacak.

İlker'ciğim, anakartın Overclock için uygun değil. CPU Voltaj ayarı yok. Sadece DDR ve kuzey köprüsü voltajını artırabiliyorsun.

NZX45.jpg

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı