Ne iş yapıyorsunuz ve aylık geliriniz ne kadar?

Amerika'da matematik öğretmeniyim ancak iş bulana kadar restoranda çalışıyorum garsonluk yapıyorum aylık maaşım 2630$.
Maaş yerine bahşisle çalışmanın fazlasıyla yaygın olduğu ABD'de hem maaşla çalışıyorsunuz hem de saatlik yerine aylık ücret alıyorsunuz. Hmm 🤔

Maaş yerine bahşisle çalışmanın fazlasıyla yaygın olduğu ABD'de hem maaşla çalışıyorsunuz hem de saatlik yerine aylık ücret alıyorsunuz. Hmm 🤔
Abimin arkadaşının yanında çalışıyorum evet bahşiş alıyorum ama bunlar çok büyük miktarlar değil ve sürekli değişiyor yazma gereğinde bulunmadım. Saatlik para alıyoruz tabii bu paralar eyaletlere göre değişiyor. Ben oradan aylığı hesaplıyorum.

Daha 3 gün önce abim beni yanına alabilir mi diye sormuşsun. Üstelik yanına alma olayı da ziyaret amaçlı olur, çalışmak için orada yakının olması yetmez. 3 günde tüm belgeleri, evrakları hazırlayıp uçağa binmişsin ve gider gitmez iş bulup çalışmaya başlamışsın. Dalga mı geçiyorsun?

Daha 3 gün önce abim beni yanına alabilir mi diye sormuşsun. Üstelik yanına alma olayı da ziyaret amaçlı olur, çalışmak için orada yakının olması yetmez. 3 günde tüm belgeleri, evrakları hazırlayıp uçağa binmişsin ve gider gitmez iş bulup çalışmaya başlamışsın. Dalga mı geçiyorsun?
Kaçak çalışıyorum bence bunu belirtmede bir sorun yok. İş bulma olayı kolaydı abimin Meksikalı arkadaşlarının yanında çalışıyorum. Ev ve iş olaylarını abim karşılıyor.

Kaçak çalışıyorum bence bunu belirtmede bir sorun yok.
Seni daha geçen Cumartesi günü arayıp buraya gel diyor, akşamında forumda bundan bahsediyorsun, ertesi gün gidip kaçak da olsa işe başlıyorsun öyle mi? :D Vize başvurusu yok, sıfır dakika kaybetmek yok, direkt uçuşla ABD'ye teleport oluyorsun, daha ilk iş gününün ortasında da orada çalıştığını söylüyorsun. Cool story.

Moderatörler IP adreslerini (haliyle giriş yaptığın şehre kadar) görebiliyor haberin var mı? :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı