Ne kadar ders çalışmalıyım?

teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
1. sorum
Selam, ben 15 yaşındayım. Kendimi bildim bileli yurt dışı (Amerika) hayalim var, çok girişimci bir gencim ve ileride yurt dışında yaşayıp zengin olmak istiyorum. Biliyorum ki sadece okula giderek, akademik başarı yaparak zengin olunmaz ama yurt dışına gitmem için imkan olabilir. Meslek lisesindeyim, video editörlüğü yapmayı çok seviyorum daha önce YouTube kanalım da oldu, büyük farklı YouTube kanallarına editörlük de yaptım ama bu lisedeki bölümüm bilişim (C# kodlama) öğreniyoruz. Sizce kodlamaya mı yoğunlaşayım yoksa editörlük yapmaya devam mı edeyim? Hangisini seviyorsun diyorsanız editörlük yapmayı daha çok seviyorum. Üniversitede work and travel yapmayı düşünüyorum Amerika'ya gitmek için. Sizce kodlamaya mı yoğunlaşayım Amerika'ya rahat gidebilmek için yoksa editörlüğe devam mı edeyim? Editörlüğe devam edersem üniversite de TV, Radyo ve Sinema bölümüne gideceğim.

2. sorum
Bir de hiç temelim yok ben okula hiç çalışmıyordum, sürekli girişimcilik start-up falan düşünüyordum ama bu 2. dönemde başladım ders çalışmaya. Dediğim gibi temelim yok, ne kadar saat çalışmalıyım günde, mola saatlerim ne kadar olacak? Sizden bilgi almak istiyorum 🥰

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı