Ne kadar su içilmeli?

MustafaMrc0643

Picopat
Daha fazla  
16 yaşında 60 kiloyum. Creatine kullanmaya başladım ilk hafta depolama yaptığım için en az 3 lt su içiyordum. Yarın depolama haftası bitiyor ve günlük 1 ölçek almaya başlayacağım. Normalde Max 1lt su içen biriyim bazen onu bile içmiyorum. Kısaca 3lt su içmek bana zor geliyor okulda falan. Çünkü dersler blok 40 dakikada bir lavaboya gitmem gerekiyor. Sorum şudur su tüketimimi 2 Lt'ye falan düşürsem sorun olur mu sağlığım açısından?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddisindir umarım. 60 kg 4 litre?
Creatine kullanıcağını belirtmiş arkadaş. 20 kilo başı 1 litre sudan 3 litre yapar. Bunun üstüne creatine kullanacağı içinde 1-1.5 Litre üstüne koyması lazım böbreklerin sağlıklı çalışması için. 4-4.5 litre arası böbreklerin sağlıklı çalışması için olması gereken.

Creatine kullanıcağını belirtmiş arkadaş. 20 kilo başı 1 litre sudan 3 litre yapar. Bunun üstüne creatine kullanacağı içinde 1-1.5 Litre üstüne koyması lazım böbreklerin sağlıklı çalışması için. 4-4.5 litre arası böbreklerin sağlıklı çalışması için olması gereken.

Sağ olun hocamda 4.5 litre içmemin imkanı yok ya

Günde ne kadar su içmelisin diye bir şey yoktur. Sağlıklı besleniyorsak besinlerden zaten bir kısmını karşılamış oluyoruz. Sadece susadığın zaman su içmeyi ihmal etmeyeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı