Ne kadar sürede gelişirim?

Doktorum, kilo almamı önerdi ve okulum olmadığı için sürekli evde oturup sıkıldığım için başladım. Sizin yazdığınız gibi bir kızdan red alma gibi bir olayım yok, spora başlarken de sevgilim olsun kafasında değildim tamamen. 2-3 gün önce birisine denk geldim. Bu vücudumdan da memnun olmadığım için hızlı bir şekilde ne kadar sürede gelişebileceğimi merak ettim ve sordum, bu kadar. Önerileriniz içinse teşekkür ederim.
Sen yap evlat herşey zamanla zamanla zamanla benim kız yüzünden spor yapıyorlar dediğim bir genelleme idi genelde öyle olan çok insan var sizi kastetmedim eğer öyle değilse ki değil dediniz ne mutlu sana zaten zamanla olur dostum bolca ye kilo al ❤️

Merhaba, boyum 174 cm, kilom 53 ve yaşım 16. 3 hafta önce spor salonuna kayıt oldum ve şu ana kadar 13 gün salona giderek antrenman yaptım. İlk başta acelem yoktu, ancak sonrasında hedeflerimde değişiklik yapmaya karar verdim. Maksimum 3 ay içinde belki çok iyi bir vücuda sahip olmasam da ortalama-iyi bir seviyeye ulaşmak istiyorum. Güçlü bir disiplin ve düzenli bir diyetle bu süre içinde gelişim kaydedebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

İlk önce şimdiden kolay gelsin spora başlayan çoğu kişi bu kilolardan geçti ancak sana en büyük tavsiyem vücut geliştirmede yok aşırı gereksiz ağırlık, yanlış form, gereksiz ilaç kullanımı yaparsan sağlığını, paranı ve zamanını boşa harcayabilirsin sağlığına çok dikkat etmen gerekli. Bulk dönemi için mikro makro hesabı yap atıyorum bir gün patates yedin sıkıldın diğer gün makarna sonra pilav ye kendini soğutma spordan sağlıklı yağ tüket ama fazla yağlı yeme kafeini aşırı çok tüketme tavsiyelerim bunlar.

Herkes tavuk pilav diyor, başka bir şey demiyor. Bütçe konusunda hiçbir sıkıntım yok kendi paramı kendim kazanıyorum, o yüzden çekincem yok. Ancak ne tüketeceğim hakkında hiçbir fikrim yok, tavuk pilav dışında. :D

İstesem de olabileceğimi düşünmüyorum :D

Kendi kendine YouTube üzerinden en kaliteli bilgileri cımbızlayarak öğrenmen senin için daha doğru olacaktır her gün tavuk pilav diyorlar saçma sapan sanki mr olympia olacaksınız evet dayanabilirsen ye ancak kendini zorlarsan spordan soğutursan olmaz kısaca:
Kalorinin yüzdelik 20 25'i kadar yağ tüket.
Kilogram başına 1.8-2 kg protein al.
Geri kalan gerekli kalorinin tamamı karbonhidrat olsun.
Kaliteli karbonhidratlar nelerdir? Dersen mesela bir gün patates ye, bir gün makarna ye, bir gün pirinç bir gün bulgur pilavı ye yulaf tüket meyve ye çok olmamak kaydıyla. Sağlıklı yağlar başta zeytinyağı olmak üzere Hindistan cevizi yağı, kuruyemişler bir de tereyağı da fena sayılmaz margarin yeme ama belki ayda yılda 1 kere az bir şey olurda yememeye dikkat et. Alacağın protein kaynakları ise tavuk, kırmızı et, balık, hindi, yumurta, süt falandır. Uzun lafın kısası kalori ihtiyacını belirle her gün aynı şeyi yiyemiyorsan değiştirip ye ancak sebze yeşillik tüketimi önemli yemeğe başlarken ilk önce sebze protein falan tüket direkt karbonhidrata abanma bu tavsiyeyi verebilirim bir hocadan dinlemiştim. Uykuna dikkat et mesela 7 saat uyu. Ekstra olarak tavuğu haşlama yiyemiyorum dersen içmeyi deneyebilirsin ben içiyorum Blender'dan geçirip bir sağlık sorununa neden vermiyorsa deneyebilirsin.

Son düzenleme:
İlk önce şimdiden kolay gelsin spora başlayan çoğu kişi bu kilolardan geçti ancak sana en büyük tavsiyem vücut geliştirmede yok aşırı gereksiz ağırlık, yanlış form, gereksiz ilaç kullanımı yaparsan sağlığını, paranı ve zamanını boşa harcayabilirsin sağlığına çok dikkat etmen gerekli. Bulk dönemi için mikro makro hesabı yap atıyorum bir gün patates yedin sıkıldın diğer gün makarna sonra pilav ye kendini soğutma spordan sağlıklı yağ tüket ama fazla yağlı yeme kafeini aşırı çok tüketme tavsiyelerim bunlar.

Kendi kendine YouTube üzerinden en kaliteli bilgileri cımbızlayarak öğrenmen senin için daha doğru olacaktır her gün tavuk pilav diyorlar saçma sapan sanki mr olympia olacaksınız evet dayanabilirsen ye ancak kendini zorlarsan spordan soğutursan olmaz kısaca:
Kalorinin yüzdelik 20 25'i kadar yağ tüket.
Kilogram başına 1.8-2 kg protein al.
Geri kalan gerekli kalorinin tamamı karbonhidrat olsun.
Kaliteli karbonhidratlar nelerdir? Dersen mesela bir gün patates ye, bir gün makarna ye, bir gün pirinç bir gün bulgur pilavı ye yulaf tüket meyve ye çok olmamak kaydıyla. Sağlıklı yağlar başta zeytinyağı olmak üzere Hindistan cevizi yağı, kuruyemişler bir de tereyağı da fena sayılmaz margarin yeme ama belki ayda yılda 1 kere az bir şey olurda yememeye dikkat et. Alacağın protein kaynakları ise tavuk, kırmızı et, balık, hindi, yumurta, süt falandır. Uzun lafın kısası kalori ihtiyacını belirle her gün aynı şeyi yiyemiyorsan değiştirip ye ancak sebze yeşillik tüketimi önemli yemeğe başlarken ilk önce sebze protein falan tüket direkt karbonhidrata abanma bu tavsiyeyi verebilirim bir hocadan dinlemiştim. Uykuna dikkat et mesela 7 saat uyu. Ekstra olarak tavuğu haşlama yiyemiyorum dersen içmeyi deneyebilirsin ben içiyorum Blender'dan geçirip bir sağlık sorununa neden vermiyorsa deneyebilirsin.
Aşırı ağırlık yerine tekrar ve doğru form odaklı bir antrenman programı uyguluyorum. Başlangıçta gördüğüm ilerlemeye bağlı olarak şu anda daha fazla ağırlık kaldırabiliyorum, bu nedenle acele etmiyorum. İlaç konusunda ise şu an için kreatin ve gainer kullanıyorum; ayrıca D3, Omega, Multivitamin gibi vitaminler sipariş ettim, çünkü demir eksikliği gibi vitamin eksikliklerim mevcut. Kafein tüketmiyorum, son kahve içtiğim zamanı bile hatırlamıyorum. YouTube'dan bir beslenme videosu buldum ve şu anda bunu uygulamayı düşünüyorum. Her gün farklı şeyler tüketmeyi isterim, ancak bu kadar çok yemek yapmaya yetişebileceğimi düşünmüyorum. Kalori ihtiyacımı belirlemek için bir uygulama indirdim ve günlük 2300 kalori tüketmemi öneriyor. Uygulama, her gün bu miktarda kalori alırsam Nisan ayına kadar 75 kilo olabileceğimi söylüyor, ancak ben kendime 3000 kaloriye hedefledim. Sebzelerle aram pek iyi olmadığı için fazla sebze tüketemiyorum. Uyku konusunda uyku düzenim yok denebilir, genellikle gece saat 3-4'te uyuyorum ve öğlen 12'de uyanıyorum. Tavuk konusunda sizin önerinizi deneyebilirim. Güzel önerileriniz için teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacağım.

Aşırı ağırlık yerine tekrar ve doğru form odaklı bir antrenman programı uyguluyorum. Başlangıçta gördüğüm ilerlemeye bağlı olarak şu anda daha fazla ağırlık kaldırabiliyorum, bu nedenle acele etmiyorum. İlaç konusunda ise şu an için kreatin ve gainer kullanıyorum; ayrıca D3, Omega, multivitamin gibi vitaminler sipariş ettim, çünkü demir eksikliği gibi vitamin eksikliklerim mevcut. Kafein tüketmiyorum, son kahve içtiğim zamanı bile hatırlamıyorum. YouTube'dan bir beslenme videosu buldum ve şu anda bunu uygulamayı düşünüyorum. Her gün farklı şeyler tüketmeyi isterim, ancak bu kadar çok yemek yapmaya yetişebileceğimi düşünmüyorum. Kalori ihtiyacımı belirlemek için bir uygulama indirdim ve günlük 2300 kalori tüketmemi öneriyor. Uygulama, her gün bu miktarda kalori alırsam nisan ayına kadar 75 kilo olabileceğimi söylüyor, ancak ben kendime 3000 kaloriye hedefledim. Sebzelerle aram pek iyi olmadığı için fazla sebze tüketemiyorum. Uyku konusunda uyku düzenim yok denebilir, genellikle gece saat 3-4'te uyuyorum ve öğlen 12'de uyanıyorum. Tavuk konusunda sizin önerinizi deneyebilirim. Güzel önerileriniz için teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacağım.

Progressive overload yapmışsın gelişimin güzel vitamin eksikliğin olmadıkça aşırı vitamin kullanma reis bunları kendi fizyoterapistim bana bildirdi kolay gelsin. Para sıkıntın var ise gainer kullanma derim onun yerine alternatif shake içebilirsin kendi tavsiyemdir.

Progressive overload yapmışsın gelişimin güzel vitamin eksikliğin olmadıkça aşırı vitamin kullanma reis bunları kendi fizyoterapistim bana bildirdi kolay gelsin. Para sıkıntın var ise gainer kullanma derim onun yerine alternatif shake içebilirsin kendi tavsiyemdir.
Demir eksikliğim çok fazla var b12 de var ama ne kadar fikrim yok. Para sıkıntım yok Shake içine gainer da katıyorum.

Demir eksikliğim çok fazla var B12 de var ama ne kadar fikrim yok. Para sıkıntım yok shake içine gainer da katıyorum.

Demir eksikliğim çok fazla var B12 de var ama ne kadar fikrim yok. Para sıkıntım yok shake içine gainer da katıyorum.

Bu arada demir oranın çok eksikse tavuk yeme bence protein olarak kırmızı et veyahut hamsi tüketebilirsin hamsi tavsiyemdir hem F/P demir oranı tavuktan yaklaşık 10 kat fazla B12 de bol bol var içinde bildiğin vitamin deposu denilebilir hamsiye benim de vardı eksikliğim ben B12 hapı almıştım supplementler.comdan

Merhaba, boyum 174 cm, kilom 53 ve yaşım 16. 3 hafta önce spor salonuna kayıt oldum ve şu ana kadar 13 gün salona giderek antrenman yaptım. İlk başta acelem yoktu, ancak sonrasında hedeflerimde değişiklik yapmaya karar verdim. Maksimum 3 ay içinde belki çok iyi bir vücuda sahip olmasam da ortalama-iyi bir seviyeye ulaşmak istiyorum. Güçlü bir disiplin ve düzenli bir diyetle bu süre içinde gelişim kaydedebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

3 ayda hiçbir şey olmaz gelişimi 4 5 aydan sonra gözle görürsün

Geri
Yukarı