Ne kadar zamanda Python öğrenilir?

tolgahann_tosun

Centipat
Makaleler
1
Merhaba, lise mezunuyum bütün gün vaktim var, Python, Java vb. öğrenmek istiyorum, Udemy üzerinden sizce 0'dan 100'e kaç ayda ulaşabilirim, günlük 4 saat ayırsam, bir de okul okumak istemiyorum bir iş olarak öğreneceğim, yani hem ne kadar sürede öğrenebilirim hem de sizce hangi kodlamalara yönelmeliyim iş için, şimdiden teşekkürler, kursu acele olarak öğrenmek istemiyorum bilginiz olsun. Sadece iş olarak öğreneyim yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, lise mezunuyum bütün gün vaktim var, Python, Java vb. öğrenmek istiyorum, Udemy üzerinden sizce 0'dan 100'e kaç ayda ulaşabilirim, günlük 4 saat ayırsam, bir de okul okumak istemiyorum bir iş olarak öğreneceğim, yani hem ne kadar sürede öğrenebilirim hem de sizce hangi kodlamalara yönelmeliyim iş için, şimdiden teşekkürler, kursu acele olarak öğrenmek istemiyorum bilginiz olsun. Sadece iş olarak öğreneyim yeter.
Açıkçası senin öğrenme hızınla değişir ama yaklaşık 2-3 ayda 0 dan 100 e öğrenebilirsin ortalama BTKAKADEMİ sitesine bakabilirsin

Uzun çalışmak önemsiz hocam. Verimli çalışman önemli. Ne kadar iyi anlar ne kadar çaba verirsen o kadar hızlı ve iyi öğrenirsin.

100'un ne olduguna bagli. Ufak ufak kendi projelerini uretebilecek kivama ortalama 6 ay icerisinde ulasabilirsin. Ise girebilecek veya kendi urunlerini pazarlayacak kivama ortalama 1-2 yil icerisinde gelebilirsin tabi bu surec senin ogrenme kabiliyetine ve oz disiplinine bagli olarak degisebilir.

Öğrenme süresi kapasitenize ve iş yapmanıza bağlı. Kodlamada %100 diye bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorsunuz neticede. İş bulmanız portfolyonuza ve iş aramanıza bağlı. Ben gönüllü stajyerlik yaparak iş öğreniyorum bir firmada. Eğitimim ve okulum bittiğinde burada işe başlayacağım. Siz de böyle bir şey deneyebilirsiniz.

Temelini oturtmak için yaklaşık 1 ay. (Biraz ingilizce bildiğini varsayıyorum. İngilizce hiç yoksa bu süre uzar)

Az çok hakim olmak için 1 sene.

Uzmanlaşmak için her gün disiplinli şekilde 4 saat çalışarak yaklaşık 7 yıl (10.000 saat kuralına istinaden).

Sıfırdan öğrenecekseniz bence 2 yıl. Bunun bir süresi programlama nedir, python dili desek, bir süresi de iş alabilmeniz için geçerli tecrübeye ulaşmak.

Sure verenlerin 100 ü nasıl anladıklarını çok merak ettim. Python'ın temelini öğrenmeniz bir kaç ay sürebilir ama olay temelde değil kütüphanelerde bitiyor. Python ı birden fazla alan için kullanabilirsiniz ve her alan için onlarca yüzlerce kütüphane var. Olayın, Python öğrenmekten ziyade, yönelmek istediğiniz alandaki kütüphaneleri öğrenerek proje yapmak olduğunu hatırlatmak isterim.

Python öğrenmekten kastın Python basics ise belli bir süre verilebilir fakat biz yazılımcılar genellikle, bir dilden ziyade bir alanda gelişmenin sonu yoktur diye düşünüyoruz. Ayrıca dili öğrenmek vakit alan bir şey değildir, bir alan seçip bu alanda o dili kullanmak vakit alır. O dilin Framework'lerini, librarylerini öğrenmek vakit alır.

Ne kadar sürede koşarım demekle aynı şey. Koşarsın ama ne hızda ve ne kadar süre? Koşarken neler yapabilirsin? Dümdüz koşar mısın yoksa aynı zamanda IP atlayabilir misin?

Son düzenleme:
Programlamada 100 diye bir şey yoktur. Öğrendim diyebilmek bile yoktur. Siz varolduğunuz sürece sürekli kendinizi geliştirmek zorundasınız. Her gün yeni bir bilgi öğreniyorsunuz. Tamamen öğrendim ve bitti diye bir şey yoktur. Bunu bilip, bu işe başlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı