Ne olacak bu araba piyasası?

Vallaha çok düzeleceğini sanmıyorum. Avrupa elektrikli araçlara geçtiği zaman bize çöplerini kitlerse belki gözümüz bir güzellik görür onun dışında sanmıyorum.
Aynen öyle.

Birkaç ay sonra o araçlar 1M üstüne çıkar. Bugün araba satsak yarın sattığımız fiyatta alamayız.
Gerçekten katılıyorum size.

Vallaha şu an bence alma imkanı olan almalı. 1-2 sene önceye kadar böyle düşünmüyordum ama 2021 Hibrit Corolla aldım aldığım günden beri arabanın 2. eli 1 milyona dayandı.

Her sene "bu sene alınmaz" diyoruz sonraki sene daha da pahalanıyor. Böyle böyle erteleyip duruyoruz sonra da alamıyoruz :(

Dünya genelinde elektrikli araçlara talep iyice yükseldiğinde içten yanmalı motora sahip araçların kullanım sayısı düşecek. Yurt dışından araç getirme ve kullanma serbest olması lazım ki o kullanılmayan araçlar burada değer görsün.

3-4 sene önce 19 bin TL'ye aldığımız araba şu anda 220 bin civarlarında. Bu saatten sonra arabanın içini ve motorunu yapmaya başladım. Arabada hoşuma gitmeyen şeyleri değiştiriyorum artık. Malum başka araba alamayacağız çünkü. Ha şayet canım çok binmek isterse günlük 4-5 bin TL'ye kiralarım senede bir defa Cabrio BMW bakarım keyfime.

Dünya genelinde elektrikli araçlara talep iyice yükseldiğinde içten yanmalı motora sahip araçların kullanım sayısı düşecek. Yurt dışından araç getirme ve kullanma serbest olması lazım ki o kullanılmayan araçlar burada değer görsün.
Bize vermekle uğraşmayıp direkt hurdaya atma ihtimalleri de var ama inşallah öyle bir şey olmaz.

Topluca siyah duman çıkaran, çevrenin anasını ağlatan hurda araçları alıp protesto edilirse belki düzelir. :) Ya da herkes şehir içi şunlardan kullanabilir, bu da ses kirliliği yaratıyor. :)

1684785627040.png

Bize vermekle uğraşmayıp direkt hurdaya atma ihtimalleri de var ama inşallah öyle bir şey olmaz.

Avrupalıların hurdaya verdiği arabaların hayalini kuruyoruz

Geri
Yukarı