Ne olacak bu dolar euro, bu fiyatlar BitCoin vs. ?

Ne olacak artışların sonu?

• Böbrek ne güne duruyor

Oy: 37 52,1%
  • Kredi çeker ufak ufak kertilirim 48 ay

Oy: 4 5,6%
  • Ekran kartımı artık eldivenle severim değerini bilirim.

Oy: 30 42,3%

• Oy verenlerin toplamı
    71
Arkadaşlar, Dünya genelinde bir artış söz konusu. Dolar yüzünden olsaydı maksimum 50 - 100 TL fark olurdu.

Ülke iflas etti. Her açıdan batıyoruz. Sürekli vergiler arttırılıyor bu sayede büyük kriz erteleniyor ama her geçen gün o kriz daha çok büyüyor. Çok değil 2014'te kuzemim PC toplamıştı, İ5 4460-GTX 750 Tİ-8GB DDR3 RAM-120GB SSD-1TB HDD-Cooler Master 420W kasa. Şimdi bu kasanın modern hali 4000i geçiyor. Madencilerin de payı çok büyük, bir yıl önce GTX 1060 6GB 270€(amazon.de) şimdi 340€. Madencilik işinin en kısa sürede patlaması dileğiyle.

Arkadaşlar fiyatlar düşecek diyenler var hala aramızda ben ona yanıyorum.
upload_2018-1-24_10-41-52.png

Kripto paraların üretimi ve kullanımı tüm dünyada yasaklanırsa (neredeyse imkansız) bu sorun kısa sürede çözülecektir. Bir de bunun üzerine silikon çip üreten büyük fabrikalar da kurulursa fiyatlar eski haline döner diye düşünüyorum.
Hele bir de piyasaya kök salmış firmalar olan İntel ve AMD'nin yanına 3 5 yeni rakip de gelirse işte o zaman görün fiyatları :)

İntel ve AMD'ye rakip çıkmışken bir de GPU üreten 3 5 firma daha olursa ve bunların hepsi aynı zamanda olursa fiyatların ciddi ciddi düşeceğine inanıyorum.

Şuanki en büyük sorun artan talep ve olmayan rekabet ortamı. Yarışa yeni oyuncular da eklense ortalık iyice kızışacağından fiyatlar da bundan etkilenecektir.

Yeni rakiplerin eklenmesi belki bir ihtimal olabilir ama kripto paranın sonu gelmez, tam tersi katlanarak artar diye düşünüyorum.

Kripto paraların üretimi ve kullanımı tüm dünyada yasaklanırsa (neredeyse imkansız) bu sorun kısa sürede çözülecektir. Bir de bunun üzerine silikon çip üreten büyük fabrikalar da kurulursa fiyatlar eski haline döner diye düşünüyorum.
Hele bir de piyasaya kök salmış firmalar olan İntel ve AMD'nin yanına 3 5 yeni rakip de gelirse işte o zaman görün fiyatları :)

İntel ve AMD'ye rakip çıkmışken bir de GPU üreten 3 5 firma daha olursa ve bunların hepsi aynı zamanda olursa fiyatların ciddi ciddi düşeceğine inanıyorum.

Şuanki en büyük sorun artan talep ve olmayan rekabet ortamı. Yarışa yeni oyuncular da eklense ortalık iyice kızışacağından fiyatlar da bundan etkilenecektir.

Yeni rakiplerin eklenmesi belki bir ihtimal olabilir ama kripto paranın sonu gelmez, tam tersi katlanarak artar diye düşünüyorum.
Aynen de yeni firmalar gelirse rekabet artar, doğru orantılı satış kaygısı artar ve fiyatlar düşer. İnşallah şirketler kurulur da fiyatlar düşer.

Yüksek lisans için Almanya da bir üniversiteyi düşünüyordum okulun fiyatı 18000 euroydu, 70 bin falan diyordum 2 sene önce şimdi gitmesem mi onu düşünüyorum.:kararsız::kararsız:
Hocam, Euro her saniye dalgalanıyor. Ağırlık olarak yükseliyor. Fakat ne olacağı belli olmaz. Bence riske girmeye gerek yok. Ama sizin görüşünüz daha önemli:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı