Ne Olacak Türkiye'nin Hali?

Sİzce ne olucak?

• Oy verenlerin toplamı
    216
@Silinen üye Anketin içine ''2023'te halledecez.'' gibi saçma sapan seçenekler koyarsan tabii ki millette bunun dalgasını yapacak. Bunun bilincinde olarak bu seçeneği koyduğunu düşünüyorum. Şimdi neden bu kişilere atarlanıyorsun ki?

Ben böyle konularda devamlı mizahtan yanayım. Sonuçta ne olacak açtığın konuya bakan 513 kişiyle Türkiye'yi mi kurtaracağız? Türkiye'nin sorunu üretememek ama bence önden önce ahlaksızlık ve bilinçsizlik sorunu var. Bunlar halledilmeden üretim safhasına zor geçeriz.

Evet, benim hatam.
Ancak bu işlerin ciddiye alınması gibi hassas konular var.
İnşallah o şıkkı işaretleyen herkes işi dalgaya almıştır.
Ama gerçekten böyle konuları ciddiye almalıyız.
@Silinen üye Anketin içine ''2023'te halledecez.'' gibi saçma sapan seçenekler koyarsan tabii ki millette bunun dalgasını yapacak. Bunun bilincinde olarak bu seçeneği koyduğunu düşünüyorum. Şimdi neden bu kişilere atarlanıyorsun ki?

Ben böyle konularda devamlı mizahtan yanayım. Sonuçta ne olacak açtığın konuya bakan 513 kişiyle Türkiye'yi mi kurtaracağız? Türkiye'nin sorunu üretememek ama bence önden önce ahlaksızlık ve bilinçsizlik sorunu var. Bunlar halledilmeden üretim safhasına zor geçeriz.
Burada dediğin tek şeye katılmıyorum.
Oda 512 kişi ile Türkiye'yi mi kurtaracağız. kısmı.
Tamam doğru söylüyor olabilirsin ama zaten biz böyle düşündüğümüz için kimse hareket etmiyor.
Belki bu konuyu 512 kişi gördü ama o 512 kişiden 100ü bilinçlendi.
Belki bu konuyu bir kişi açtı ama 512 kişinin arasından bilinçlenen 100 kişinin 50si yeni konu açtı bu konuda.
Sonra o konuları 512 farklı kişi gördü ve 100ü bilinçlendi.
Bu belki 10 yıl sürecek belki de 1 yıl.
Bir yerden başlamamız gerek.
Sen 82 milyon kişiyi anında değiştiremezsin ama yavaş yavaş bir kişiyi değiştirip onunda çevresini değiştirmesini beklemelisin.

Yanlış kelimeler olabilir telefon düzeityo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ver mehteri..
Dsd1q7LWwAAb3rO.jpg
Adsız.png

Üretim şart. Ülkede kimse beton dışında yatırım yapmıyor resmen. Herkesin hayali "Çalışıp çabalayayım, dağın tepesine beton dikeyim, 70-80 yaşımda orada oturayım sonra geberip giderim zaten" olmuş.

Siyasiler de farklı kafada zaten. Hükümetin dış siyaseti yine iyi olsa da, iç siyaseti hiç elinde tutamıyor, hep bir bölgeyi ilgilendiren yatırımlar yapılıyor. Ekonomi desen ne durumda belli değil çorba olmuş, millet aşırı tarafçı olmuş, muhalefet desen Allah selamet versin.

Anlayacağınız toptan değişim lazım. Önce milletin düşüncesi değişmesi lazım. Aşırı tarafçıyız. Sevdiğimiz şeyleri göklere çıkarıyoruz, sevmediğimizi her türlü gömüyoruz. Her şeyi abartıyoruz, anlamadan yorum yapıyoruz. İç de dış da siyaset yapmayı bilmiyoruz. İç siyaseti dış siyasetle karıştırıyoruz. Yahu sen niye gidip diğer ülkelerin vatandaşlarına ülkeni kötülüyorsun!?

Kimse de kimsenin fikirlerine ve emeklerine saygı göstermiyor. Herkes "Ben yan gelip yatayım, elime ₺10.000-₺20.000 havadan para gelsin, her şeyden bende olsun, hep benim dediğim olsun, herkes benim kafadan olsun, hep benim istediklerim olsun, kimse karşı çıkmasın, ben yapayım ama kimse bana yapmasın." kafasında. Bu sorunu düzelttik mi gerisi ip söküğü gibi gelecek zaten.

En önemli kural lise mezunu olmayanların oy kullanmaması gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu gibi ne olduğu, bir şeyden haberi olmayan, düşünemeyen kişilerden arınması lazım ve ülkenin kaderini belirlemesine engel olunmalı.

İktidarın değişip ülkenin satılmasına engel olunmalı, sonra zaten gerisi türk halkı getirir.

Ya şu ciddice Lozan’ın “gizli maddelerine” inanan ve inanmayanı cahil ilan edenler var Twitter’da falan. İnsan şaşa kalıyor. Hayır “ne bu Lozan’ın gizli maddeleri” diye sorunca çoğu konuyu farklı yere çekiyor bazıları da aptal aptal yandaşların kaynaklarını atıyorlar. Bu nasıl buna dönüşebildi... Aslında sorunun cevabı basit ama neyse...
Ülkenin ilk krizi değildir şuan ki durumumuz. Daha öncede krizler yaşanmadı mı? Kim krizdeyiz dedi? Ben cevap vereyim hiçbir lider dürüst olmadı. Ayrıca sağdaki zihniyette soldaki zihniyette dağdaki zihniyette bağdaki zihniyette bozuk. Biri namaza gidene diğeri gitmeyene sövüyor. Sistem değişmeli. Bu değişimi biz başlatmalıyız. İlk önce kapitalizmden kurtulmalıyız. Gidişatımız dünya olarak iyi değil. Gemimiz su alıyor. Küresel ısınma, soğuk savaşlar, paranın önemi... Teknoloji çağı denilebilecek bir zamanda kağıt parçasının değeri var ya! İşte o değeri beraber yıkabiliriz ancak. Ne önemli olan doların düşüşü ve yükselişi nede poşetin 25 kuruş olması. Önemli olan bütün halinde, barış içinde olmamız. Beraber doğruyu bulup gelenek/görenekler den ayrılsak bile uygulamamız. Birbirimizi kabul edip tek yürek olmamız. Türk/Kürt, Müslim/Gayrimüslim ayırmadan hep beraber olmamız. Önemli olan ülkenin krizi değil. Biz birbirimizi kollamayı öğrenelim, gerisi kolay.
Evet ama zaten bu ülkenin üretmesini istemeyenler belli Kişiler ve ülkeler. Onlarla mücadele etmeden her şekilde üreten veya üretme duygusuna sahip olanların önüne taş koyuyorlar. Üniversite öğretmenlerinin bazıları kızar. “Neden siyasetle uğraşıyorsunuz? Bilime yönelmeniz gerekirken” diye ama zaten bilime yönelmememiz için uğraşıyor siyasettekiler. Muhalefette suçlu. Eğer doğru/düzgün bir şekilde hitap edebilseler ve bu sorunlara değinseler belki de bu kadar kötü olmazdı tablo.

Son düzenleme:
2023’de madenleri kullanabileceğiz, boğazlar bizim olacak.
Gizli maddeler var.
Maden 2023’e kadar madenleri kullanamıyoruz o zaman neden kaz dağlarına altın madeni kuruyorlar demeyin.
Her şey çok iyi de insanlarımız nankör.
İşsizlik var diyorlar adamlar tarlada çalışacak işçi bulamıyor, bu nasıl işsizlik?
Herkesin cep telefonu var, fakiriz diyorlar.
önemli olan iyi araba yada iyi telefon almak değil ki. Onu nasıl aldığın önemli. Kredi çekersin alırsın ama sabah akşam borç ödersin, yiyecek ekmeğin kalmaz onun borcunu ödersin. İşte ülke şuan bu durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı