Ne oynuyorsunuz?

Sabah 5:00'te kalk (treniyle, otobüsüyle derken bir buçuk saat yol) işe git akşam 17:00 - 18:00 gibi işten çık (yine bir buçuk saat yolda gidiyor tabii ki) sonra eve gel yemek hazırla falan filan derken saat 21:00 - 22:00 oluyor zaten ondan sonra da git uyu sabah aynı şeyi tekrarla işten oyun oynamaya zaman kalmıyor ki, delireceğim artık.

Days Gone'ı oynadım kendini tekrar etmese çok daha iyi bir oyun sayılabilirdi. The Isle ile ilgili deneyimini benimle paylaşır mısın?

Direk Eldern Ring düşünüyordum ama siz böyle söyleyince şimdi emin olamadım.

Klavye ile mi yoksa kolla mı oynuyorsun eğer oynarsam klavye ile oynayacağım bu bir eksi olur mu merak ediyorum.
Ben kolla oynuyorum ama klavyeden de oynanabilir kişinin kendi tercihi herhangi bir eksisi olacağını sanmıyorum.

RDR 2 oynanış namına bir şey yok ki. Oynanış olarak nişan al ateş o da otomatik yapıyor aslında.
Başka bir şey yok.

Sinematiği bol olabilir ya da gerçeklilik belirtilen durumlar ama beni eğlendiren ve içine çeken bir oyun değil. Çünkü oyun genel olarak yavaş ve hantal ve sürekli bir şey izliyoruz. Aksiyona ve oynanışa dair elle tutulur bir şey yok. Bu da ilk saatlerden sonra baymaya neden olur? Zorladım ama 10 saatte yakın zorlayak oynadım. Sonra bıraktım. Tüm Rockstar oyunları böyle.

Dark Souls'un tüm serisi, oynanış bakımından RDR 2'yi ezer geçer ve eğlenceli de.

Eğer gerçekçilik takıntınız varsa olsun az da olsa bir şeyler diyorsanız; Dark Souls serilerinde ağırlık yüklenince karakter yavaşlıyor, koşma hızı düşüyor, atikliğini kaybediyor.
Silahlarının vuruş hissiyatı harika ve gerçekçi silah tasarımları da mevcut :D.

RDR2 çok yandan sevmemen mümkün ve yavaşlıkta bunlardan biri ama atış hissi yok ve keyifsiz büyük bir hata olur. Ayrıca otomatik vurması kolla oynuyorsan ayarlanabilir bir şey. Bilgisayarda oynuyorsan da ilk başta alışması zor ve FPS oyuncusu değilsen kolay diyeceğin bir yapısı da yok. Gerçekçilik dediğinde nasıl oluyor da RDR2'yi es geçip DS diyorsun anlamış değilim. Sırf sevdiğin için biraz fazla yanılgılı konuşuyorsun zannımca.

RDR2 çok yandan sevmemen mümkün ve yavaşlıkta bunlardan biri ama atış hissi yok ve keyifsiz büyük bir hata olur. Ayrıca otomatik vurması kolla oynuyorsan ayarlanabilir bir şey. Bilgisayarda oynuyorsan da ilk başta alışması zor ve FPS oyuncusu değilsen kolay diyeceğin bir yapısı da yok. Gerçekçilik dediğinde nasıl oluyor da RDR2'yi es geçip DS diyorsun anlamış değilim. Sırf sevdiğin için biraz fazla yanılgılı konuşuyorsun zannımca.
DS'nin vuruş hissi falan çok gerçekçi. Kılıçları da çok gerçekçi, oynanışı da çok tatmin edici. Sanki gerçekten vuruyorsun.

RDR 2' de gerçekçi ama çok hantal bir oyun. Oynanışı da berbat ötesi hantal. Oynanışı olarak çok bayıyor RDR 2.

RDR 2 hantal olmasına rağmen çok kolay bir oyun olması. En basitinden görev içinde öldüreceğin asıl adamı falan işaretliyor, konum al diyor falan çok elinden tutuyor falan hiç güzel değil. Ana sınıfında mıyız biz ha? Adım başı yönlendirme mi olur?

Geri
Yukarı