Ne sıklıkla kitap okuyup bitirirsiniz?

Ne sıklıkla kitap okuyup bitirirsiniz?

• Haftada bir kitap bitiririm.

Oy: 7 9,7%
  • Ayda bir kitap bitiririm.

Oy: 15 20,8%
  • Yılda 1 veya 2 kitap bitiririm.

Oy: 15 20,8%
  • 3 Ayda bir kitap bitiririm.

Oy: 7 9,7%
  • Kitap okumam.

Oy: 13 18,1%
  • İki günde bir kitap bitiririm.

Oy: 5 6,9%
  • Bir kitaba başladıysam o gün bitiririm.

Oy: 8 11,1%
  • Bir kitaba başlayıp da bitirmişliğim yoktur.

Oy: 2 2,8%

• Oy verenlerin toplamı
    72
Ruh halime göre ve kitabın uzunluğuna değişiyor. Bazen 1 haftada bazen 1 ayda. Ayrıca kitaplar eskisinden daha pahalı. Neyse ki bazı kitapları archive.org'dan okuyabiliyoruz.

Düzenli olarak bu hafta bu kitabı okuyacağım, önümüzdeki ay bunları okurum diye bir planım yok. O anda canım okumak istediğinde kütüphanemden merak ettiğimi alıp okuyorum. Bazen haftada 1, bazen haftada 2, bazen ayda 2-3, bazen de bir konuya kendimi kaptırmışsam onunla ilgili tüm bulduklarımı okuyorum. Genel olarak ortalama sayı verirsem yılda 60 civarı kitap okuyorum. %70-80'i tarih/bilim/felsefe/fizik üzerine oluyor, geri kalanı da ısınabildiklerim arasından romanlar oluyor.

Not: Kitaplarıma dadanan kan emici arkadaşlarım yüzünden böyle bir kekoluğu yapmak zorunda kaldım. 🤣 🤣

20200801_013815.jpg

Son düzenleme:
Düzenli olarak bu hafta bu kitabı okuyacağım, önümüzdeki ay bunları okurum diye bir planım yok. O anda canım okumak istediğinde kütüphanemden merak ettiğimi alıp okuyorum. Bazen haftada 1, bazen haftada 2, bazen ayda 2-3, bazen de bir konuya kendimi kaptırmışsam onunla ilgili tüm bulduklarımı okuyorum. Genel olarak ortalama sayı verirsem yılda 60 civarı kitap okuyorum. %70-80'i tarih/bilim/felsefe/fizik üzerine oluyor, geri kalanı da ısınabildiklerim arasından romanlar oluyor.

Not: Kitaplarıma dadanan kan emici arkadaşlarım yüzünden böyle bir kekoluğu yapmak zorunda kaldım. 🤣 🤣

Eki Görüntüle 628399
Merhaba, görselde gönderdiğiniz kitabın konusunu merak ettim. Neyi anlatıyor?

Ben klasik okumayı çok seviyorum. "Suç ve Ceza" adlı kitabı özellikle. Her zaman okuyabileceğim bir kitaptır. "Sefiller" adlı kitapta aynı şekilde.

Notunuzdaki, kitaplarınıza dadanan kan emici arkadaşlarınız derken? :D :D

Son düzenleme:
Maalesef ki ne zaman kitap okumaya başlasam genellikle sıkılıp yarısında bırakıyorum. Nadirdir benim bitirdiğim kitaplar ve bu durumdan çok rahatsız olmaya başladım. Bir öneriniz var mıdır?

Genelde kitabın uzunluğuna bağlı olmaksızın heyecanlı gidiyorsa tabiri caizse sarıyorsa aynı gün içinde bitiriyorum. Sayfa farketmiyor. Ama daha sonra 4 5 ay okuyamıyorum. :D

Ayda 2 kitap ortalama uzunluğuna bağlı tabii ki 3'de olabiliyor. Genelde finans ve iş kitapları okumayı seviyorum. Grafiğe baktığımızda %20 korkunç bir rakam kitap okumayanlar olarak bence okuyup okutmalıyız. Hedefim 30 yaşımda 500 kitap okumak.

Yeni konular

Geri
Yukarı