Ne yapacağım bilmiyorum

Babanızın mesleği ne?

Galeri (araba) işi yapıyoruz ancak sermaye bizim olmadığı için ve genelde insanların sandığının aksine çok ta para kalmıyor. Elbette günümüz şartlarında getirisi iyi olan bir meslek orası da ayrı.
Şanssızsın benim gibi. Babana takılma bunları hatta sosyal teknoloji forumuna hiç yazma bunu kafandan at ne zorluklar olursa olsun üstesinde gelmeye bak bu sorun üzerinde takılma abicim bende sorunlar yaşadım ama bu önemli değil dediğim gibi üstesinde gelmeye bak sen.

Önerilerinizi dikkate alacağım aslında bu tarz durumları pek paylaşan biri değilim pek dışa dönük biri olduğum söylenemez ama çaresiz hissedince biraz tavsiye istedim işte
İyi günler tekrardan teşekkürler efenim.
Bende donanıma merak sarmış durumdayım bu tarz ilgi alanları mesleğe dönüştümü bence en Max verimlilik bu şekilde oluyor ancak bende matematikte bir noktada tıkandım artık kader ne gösterecek bakalım biraz ders çalışmaya başlamam gerek tabii.
Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler.

Babanı dinleme sen istediğin ve yapabileceğin bir meslek seçip ona göre çalış ben ilk öncelikle yazılımcı olmak istiyordum ama matematikden nefret ettiğim için tarihe merak sardım ona göre çalışıyben.
Babam beni de ciddiye almıyor. Gözüne girmen gerek her an. Çalışma baskısı yapıyor sürekli. 18 yaşıma gireceğim günü iple çekiyorum. Pasaport dahil her şey hazır. Bekliyorum.

Hocam tam olarak yurt dışına gidip neler yapacaksınız geçiminiz vs. gelecekte işime yarayabilir.

Son düzenleme:
Öncelikle kıyasladığımı düşünme lütfen, tamamen yardımcı olmak istiyorum. Benim o yaşlarda babamla olan diyaloğum seninkinin 10 katı beter durumdaydı ve hiç bir çözüme ulaşamıyordum. Küçük yerde yaşıyordum, imkanlar çok kısıtlıydı. Aile hayatını bir yere bırakıp dışarılarda sürte sürte hayatı ve benim için ne ifade ettiğini yıllar geçtikçe anladım. Maalesef coğrafya gibi aile de kader. Sana dışarıda sürt, serseri gibi dolaş demiyorum. Fakat ailenin sana verebileceği bilgiler, tecrübeler, yaşam şartları sınırlı olduğu için bu ihtiyacı dışarıdan karşılaman gerekiyor.(Arkadaşların, akrabaların, kendini yakın hissettiğin öğretmenlerin vs. vs.) Herkesi olduğu gibi kabullenmeye başladıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Gelecek kaygısı, maddi olumsuzluklar TR şartlarında herkesin problemi kendini yalnız hissetme ve herkesin bir yolda başarılı olacağı veya geleceği için net kararlar vereceği bir yaşın var olduğuna inanıyorum. 4 Yıllık sözel bir üniversite bitirdim, 1 yıldır işsizim ve şuan fırsatlar neticesinde ve istediğim bir sektör olduğu için bambaşka bir sektöre adım attım. Açıktan 4 yıl daha okuyacağım, eğitimlerime devam edeceğim. Hiç bir şey için geç değil, sağlıkla kal. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

Edit: Maddi kaygı içinde olmadan huzurlu olacağın mesleği seçip, hedeflerini belirlemen senin için çok iyi olur. Teknoloji sektöründe olmak isteyip maddi durumlardan ötürü bu alana yönelemiyorsan yine kendin çıkış yolunu bulabilirsin. Çok basit bir örnekle eğitimlerin için veya atıyorum bilgisayar için herhangi bir işte çalışabilirsin. Belki de bu gayretini ailen görünce sana daha çok somut şekilde geri dönüş yapabilirler.

Öncelikle kıyasladığımı düşünme lütfen, tamamen yardımcı olmak istiyorum. Benim o yaşlarda babamla olan diyaloğum seninkinin 10 katı beter durumdaydı ve hiçbir çözüme ulaşamıyordum. Küçük yerde yaşıyordum, imkanlar çok kısıtlıydı. Aile hayatını bir yere bırakıp dışarılarda sürte sürte hayatı ve benim için ne ifade ettiğini yıllar geçtikçe anladım. Maalesef coğrafya gibi aile de kader. Sana dışarıda sürt, serseri gibi dolaş demiyorum. Fakat ailenin sana verebileceği bilgiler, tecrübeler, yaşam şartları sınırlı olduğu için bu ihtiyacı dışarıdan karşılaman gerekiyor.(arkadaşların, akrabaların, kendini yakın hissettiğin öğretmenlerin vs. vs.) Herkesi olduğu gibi kabullenmeye başladıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Gelecek kaygısı, maddi olumsuzluklar TR şartlarında herkesin problemi kendini yalnız hissetme ve herkesin bir yolda başarılı olacağı veya geleceği için net kararlar vereceği bir yaşın var olduğuna inanıyorum. 4 yıllık sözel bir üniversite bitirdim, 1 yıldır işsizim ve şu an fırsatlar neticesinde ve istediğim bir sektör olduğu için bambaşka bir sektöre adım attım. Açıktan 4 yıl daha okuyacağım, eğitimlerime devam edeceğim. Hiçbir şey için geç değil, sağlıkla kal. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

Edit: Maddi kaygı içinde olmadan huzurlu olacağın mesleği seçip, hedeflerini belirlemen senin için çok iyi olur. Teknoloji sektöründe olmak isteyip maddi durumlardan ötürü bu alana yönelemiyorsan yine kendin çıkış yolunu bulabilirsin. Çok basit bir örnekle eğitimlerin için veya atıyorum bilgisayar için herhangi bir işte çalışabilirsin. Belki de bu gayretini ailen görünce sana daha çok somut şekilde geri dönüş yapabilirler.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler dikkate alacağım.

Geri
Yukarı