Ne yapacağımı bilememek nasıl yenilir?

Teurastaja.

Kilopat
Yıllardır evdeyim okuldan eve gidip geldim hiçbir sosyal aktiviteye katılmadım. Yıllardır günlerim birbirini tekrar ediyor. Arkadaş edinmek istiyorum ama artık herkes çıkarları için arkadaş oluyor. Gezip dolaşmak, kafeye gitmek, dışarıda yemek yemek istiyorum ama param yok. Sosyal aktivetelere katıldım başarısız oldum ailem tarafından dalga geçildim beceriksiz diye. 19 yıldır bir tane bile arkadaşım olmadı olduysa bile ben yazmasam hiç yazmıyorlardı kız arkadaş desen konuşmadım bir kızla hayatımda muhabbet etmedim. Lise bittikten sonra 3 tane yerde çalıştım hepsinden performansımı beğenmedikleri için çıkardılar bundan dolayı geleceğime karşı tüm ümitlerimi yitiriyorum. Üniversiteyi bitirsem bile sosyal fobisi olanı ve yavaş hareket eden birini neden işe alsınlar. Hayattaki hiçbir şeyden keyif almıyorum mutlu olsam bile 10 dakika sonra eski halime geri dönüyorum. Ailemle aram çok kötü her gün kavga ediyorlar. Kendimi çok yalnız ve kaygılı hissediyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Buradaki öneriler sidik yarıştırmaktan öteye gitmez ama "kafam rahat etsin" dersen; yazıl spor salonuna, kitabını oku kafan rahat eder.
Birisi ile tanışmak kolay işte, senin yapın dışarıya dönük değil.

Buradaki öneriler sidik yarıştırmaktan öteye gitmez ama "kafam rahat etsin" dersen; yazıl spor salonuna, kitabını oku kafan rahat eder.
Birisi ile tanışmak kolay işte, senin yapın dışarıya dönük değil.
Parası olmayan adama spor salonuna yazıl demen de komik. Kitap desen o da lüks olmuş.

Hayatında bir planın yok, ve olsa bile bunu yapabilecek paran yok. Bu yüzden önce para kazanmanın planını yap sonra kazandığın parayla yapacağın aktivitelerin planını yap. Vizyonsuz birisi olma, kişisel gelişim kitapları oku, onu alacak paran yoksa internette binlerce pdf/epub kitaplar var onlardan faydalan. Hayattan zevk almıyorsan hayatı istediğin gibi şekillendirmediğin içindir, azim ve arzularını yitirmemen gerek. Unutma para güçtür ve beraberinde mutlulukta getirir. Atacağın her adım geleceğini şekillendirir, zamanını iyi değerlendirmen lazım. Karamsar olmaktansa öngörülerine güven ve o yolun sonu iyi değilse şimdiden bırak. En kötü karar kararsızlıktan iyidir.

Piskoloğa git biz anlamayız ruhsal kişilik sorunlarından sana bir tavsiye bu yazdıklarının doğruluğundan şüpheliyimde (yine de inanmış gibi yapıp yazıyorum, öz güven kazanman için yeteneklerini geliştir. Kendine bir hedef koy gerisi gelir kendiliğinden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı