Ne olmak istediğini bilememek

Anunswin

Hectopat
Selam, acaba benim gibi kaç insan vardır? Gerçekten ne olmak istediğimi bilmiyorum ama ne istediğimi biliyorum herkesin istediği gibi huzurlu ve mutlu bir hayat internette bakıyorum araştırıyorum yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ben çok bir şey istemiyorum hayattan bir arabam olsun bir evim, milyoner olayım şirketim olsun değil yani ancak böyle olması için nasıl bir işe yönelmeliyim bilmiyorum nereden başlayacağım ne yapmalıyım sürekli baskı içerisindeyim şimdi diyorum devlet memuru olayım ancak bunda canımı sıkan iki şey var. Bir, bildiğim kadarıyla devlet memurluğunda sakal saç uzatılamıyor, zaten bir kere dünyaya geleceğiz onda da saçıma sakalıma karışılmasını istemiyorum, istediğim gibi uzatayım, ne olacak ki zaten uzun olsa? İkincisi, devlet memurları ticaret yapamıyor. Ben bir işle uğraşırken başka işle de uğraşmak istiyorum. Örneğin YouTube'da animasyon filmleri yapmak veya Twitch'de oyun yayınları yapmak ancak bunlar para kazanıldığı için ticarete giriyor, bu yüzden ne yapmak istediğimi gerçekten bilmiyorum. Videolar izliyorum, yazılar okuyorum, insanları dinliyorum, ne yapsam ne olmak istediğime karar veremiyorum. Aramızda böyle bir durumdayken bir yol bulan falan olduysa yazabilir mi? Belki burada birisinin yazdıkları bana yol olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence karar vermene gerek yok. İleride bakarsın bir meslek çıkar onu istersin. Ben de karar vermedim bana sorduklarında "bilmem belki ileride bir meslek çıkar o olurum."

Yeni konular

Geri
Yukarı