Ne yapacağımı bilmiyorum

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi günler. Bundan 5 ay önce bir akrabamın vefatından sonra derslerde ve sosyal hayatta çöktüm. Derslerim iyi ama deneme sınavlarında çok stres yapıyorum. Annem benim hakkımda endişeleniyor. Annem yerine üzülüyorum. Bilgisayar oyunu bağımlılığını bırakıp derslere 0'dan çalışmam lazım maalesef. Annem deneme sınavı sonuçlarımı çok takıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

İyi günler. Bundan 5 ay önce bir akrabamın vefatından sonra derslerde ve sosyal hayatta çöktüm. Derslerim iyi ama deneme sınavlarında çok stres yapıyorum. Annem benim hakkımda endişeleniyor. Annem yerine üzülüyorum. Bilgisayar oyunu bağımlılığını bırakıp derslere 0'dan çalışmam lazım maalesef. Annem deneme sınavı sonuçlarımı çok takıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Annen muhtemelen şu çok takıntılı olan annelerden ve sen de sonuçta onun çalışkan çocuğusun.
Tek yapman gereken kaderini kucaklamak.

Allah rahmet eylesin hocam mekanı cennet olsun başınız sağ olsun. Maalesef bu yolculukta aramızdan ayrılan dostlarımız sevdiklerimiz olacak bundan kaçış yok hepimiz için böyle. Sakin ve sabırlı bir şekilde odaklanarak derslerinizi toparlayabilirsiniz. Ama hayatta herkes in bir düşüş dönemi olur bu sizin için bu zamanlarda maalesef. Annenizi karşınıza alın bazen işlerin yolunda gidemeyebileceğini ve hayatın anlık kötü sürprizleri insanın motivasyonu ve konsantrasyonun olumsuz bir şekilde etkilenebileceğini söyleyin ve elinizden gelen en iyi şekilde zaman içinde durumu toparlayacağınızı da söyleyin. Eminim ki size biraz daha anlayışla karşılayıp dersler konusunda biraz daha anlayışlı bir duruma gelecektir. Tekrardan Allah rahmet eylesin başınız sağ olsun hocam.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
Ama eğer deneme sınavım çok kötü gelirse beni okuldan alabilir. Aslında tam olarak şöyle diyor:
-Oğlum ben senin eğitim hayatına karışmıyorum istersen meslek lisesine gidersin istersen çalışırsan fen lisesine ama deneme puanlarıma çok bakıyor.

Geri
Yukarı