Ne zaman bilgisayar toplamalıyım?

Ayrıca hocam 10980XE bence gereksiz olur. En iyisi 11. nesli beklemek.

Evet. Çok büyük ihtimalle RTX 3070 Ti SLI desteklerse ondan alacağım ve 11.nesil yapacağım. Zaten GPU'dan alıyorum çoğunlukla. Suprım ı Vatan bilgisayarda göremeden adamın biri almıştı öfkeden adamı dövecektim az kalsın 😅. Beyaz tasarımı pek hoşuma gitmedi. Ama yakından bakarsam olabilir. @nevtugardic
Hocam bence bekleyin veya 1-2-4. fikirleri yapın.

GTX 1660S yakalamaya çalışıyorum. 3000TL'ye. Belki e-GPU yaparım.

Evet. Çok büyük ihtimalle RTX 3070 Ti SLI desteklerse ondan alacağım ve 11.nesil yapacağım. Zaten GPU'dan alıyorum çoğunlukla. Suprım ı Vatan bilgisayarda göremeden adamın biri almıştı öfkeden adamı dövecektim az kalsın 😅. Beyaz tasarımı pek hoşuma gitmedi. Ama yakından bakarsam olabilir. @nevtugardic

Hocam bence suprim çok daha yakışıklı duruyor. Ayrıca kartın soğutması ve hızı Gaming X'ten daha yüksek. En iyi 3080 modellerinden. Ayrıca dediğim gibi bu sisteme Corsair hx 305i çok iyi olur.

Hocam bence suprim çok daha yakışıklı duruyor. Ayrıca kartın soğutması ve hızı Gaming X'ten daha yüksek. En iyi 3080 modellerinden. Ayrıca dediğim gibi bu sisteme Corsair hx 305i çok iyi olur.

Hocam Ankara/Altındağda öyle bilgisayarcı bulamam. Adamlar daha SSD yuvasına HDD takmaya çalışıyor :mad:. Zaten sistemi kendim toplayacağım. (inşallah kasa üstüme devrilmez :D.) Custom yapamam sanırım. Eğer yaparsam biraz daha ekleme yaparım radyatör vb olarak.

Hocam Ankara/Altındağda öyle bilgisayarcı bulamam. Adamlar daha SSD yuvasına HDD takmaya çalışıyor :mad:. Zaten sistemi kendim toplayacağım. (inşallah kasa üstüme devrilmez :D.) Custom yapamam sanırım. Eğer yaparsam biraz daha ekleme yaparım radyatör vb olarak.

Hocam sizin için en iyisi levon reisin yanına gitmektir. Çok şanslısınız vallahi bu sistemi toplayacağınız için. Mahsuru yok ise ne oldu neden bu kadar yüksek bir sistem alıyorsunuz? Ayrıca hocam ryujin yerine HX150I capellix çok güzel olur 😍.
Hocam bir de bloguma yazmıştınız. XPG Prime ARGB sleeve kablo alırsanız çok güzel olur.
@Arda_Animations

Son düzenleme:
Hocam sizin için en iyisi levon reisin yanına gitmektir. Çok şanslısınız vallahi bu sistemi toplayacağınız için? Mahsuru yok ise ne oldu neden bu kadar yüksek bir sistem alıyorsunuz? Ayrıca hocam ryujin yerine HX150I capellix çok güzel olur 😍.

OLED ekranlı olmayan soğutmalar pek ilgimi çekmiyor hocam. Yoksa kalite olarak her türlü Corsair derim. Corsair OLED ekranlı sıvı soğutma yapsın direkt alırım :D. Sorunuza gelirsek hocam işte kendim böyle sistemlere meraklıyım. GTX 1660S'li normal bir bilgisayarım olsun istemedim. Çünkü gösterişi çok severim. Bende 2 yıl biriktirdim bu bütçede toplamaya karar verdim. 14.5 yaşındaki birine göre çok üst düzey bir sistem evet :D. Zaten son 1 yıldır animasyon yolunda ilerliyorum. Hayalim ya fen okumak ya da Rockstar gibi firmalarda çalışmak. O yüzden yüksek sistem gerekiyor. Her şeyi Ultra'ya çekip oynamak insana ayrıca keyif veriyor :D. Yaşım 17-18 olsa direkt levon reise giderim tabii ama işte Ankara'da istanbula böyle gitmek bu yaşta zor. Aile desen zaten 1050 Ti neyine yetmiyor derdinde. O yüzden yani :D. 2013 yılından beri hep böyle sistemlere meraklıydım.
Örneğin şu kasanın olduğu sistemi almayı istemem çünkü görünüşü çok kötü.
1615288385822.png
Ama bu kasa efsane.
1615288434438.png
Tabi gözümün nurunuda herkes bilir :D.
1615288498694.png
Örneklendirerek kendimi size iyice anlatmak istedim. Öyle de zengin değilim ha 😂. Normal 2 muhasebecinin oğlu :D.
@skyyy konuda gülüncek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Beğenmediysen gidebilirsin.

OLED ekranlı olmayan soğutmalar pek ilgimi çekmiyor hocam. Yoksa kalite olarak her türlü Corsair derim. Corsair OLED ekranlı sıvı soğutma yapsın direkt alırım :D. Sorunuza gelirsek hocam işte kendim böyle sistemlere meraklıyım. GTX 1660S'li normal bir bilgisayarım olsun istemedim. Çünkü gösterişi çok severim. Bende 2 yıl biriktirdim bu bütçede toplamaya karar verdim. 14.5 yaşındaki birine göre çok üst düzey bir sistem evet :D. Zaten son 1 yıldır animasyon yolunda ilerliyorum. Hayalim ya fen okumak ya da Rockstar gibi firmalarda çalışmak. O yüzden yüksek sistem gerekiyor. Her şeyi Ultra'ya çekip oynamak insana ayrıca keyif veriyor :D. Yaşım 17-18 olsa direkt levon reise giderim tabii ama işte Ankara'da istanbula böyle gitmek bu yaşta zor. Aile desen zaten 1050 Ti neyine yetmiyor derdinde. O yüzden yani :D. 2013 yılından beri hep böyle sistemlere meraklıydım.
Örneğin şu kasanın olduğu sistemi almayı istemem çünkü görünüşü çok kötü.
Ama bu kasa efsane.
Tabi gözümün nurunuda herkes bilir :D.
Örneklendirerek kendimi size iyice anlatmak istedim. Öyle de zengin değilim ha 😂. Normal 2 muhasebecinin oğlu :D.

Hocam bana garip gelen şey nasıl bu kadar para biriktirdiniz. Bende 14 yaşındayım. Ve benim yavruya uzun süre sonra kavuştum. Maddi durumumuz iyi, annemin kuaförü babam genel yönetmen.

Son düzenleme:
Hocam bana garip gelen şey nasıl bu kadar para biriktirdiniz. Bende 14 yaşındayım. Ve benim yavruya uzun süre sonra kavuştum. Maddi durumumuz iyi, annemin kuaförü babam genel yönetmen.
nevtugardic#9999

Hocam bayramlar da harçlık alıyorum.Bizim büroda çalışarak da normal harçlık . Sabahları "çaylarrrrrrrrr" diye bağırıyorum çayları getiriyorum :D. Evraklara yardım ediyorum. Arada animasyon oyun vb. düzenli harçlığınız olursa birikiyor. Ve RTX 3080'i babam karşılayacak söz verdi :D.Ben böyle "krşm o MSI 100r çpö. Sne git Thermaltake wiew 51 al atşş" demiyorum. Böyle mevlalar ayıramamak kötü bir şey değil. Arkadaşa o bütçede en iyisini söylerim. Azcık bütçe arttırırsan böyle bir şey var derim :).
Arkadaşlık attım.

Biraz cimri olmak gerekiyor bazı konularda 😅 . En azından ben öyle olmak zorundayım.

200TL yanımda para varken 2TL öğrenci tost yiyen çocuğum ben :D.
Ben üniversite öğrencisiyim şu anda. Lise döneminde cebimde 30TL'den fazlası bulunmazdı :) . Babam asgari ücretle çalışan bir işçi (şuan işsiz), annem de ev hanımı. Ben de çalışmak istiyorum ancak okulu sıkı takip etmem gerekiyor o yüzden çalışamıyorum. Aile yardımı alanların gerçekten büyük bir şansı ve imkanı var ellerinde. Param zaten var diyip çar-çur edilmemeli kesinlikle. Ben de laptopumu satıp üstüne biriktirdiğim 2500TL KYK kredimle belki birşeyler alırım diye bakınıyorum ama nerde o şans. Tam niyetlendik piyasanın haline bak.

Geri
Yukarı