Ne zaman kilo vermeye başlanır?

Daha fazla  
Bir haftadır spor salonuna gidiyorum. Başladığım zaman 81.35 kiloydum. Bugün tartıldığımda hala aynı kilodayım. Günlük 1500-2000 arası bir kalori alıyorum. Günlük olarak 110'un üstünde protein alıyorum. Her gün 20.000-30.000 arası adım atıyorum. Bunları 1 haftadır yapıyorum ama kilom aynı. Bu normal mi yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum?

Bir haftadır spor salonuna gidiyorum. Başladığım zaman 81.35 kiloydum. Bugün tartıldığımda hala aynı kilodayım. Günlük 1500-2000 arası bir kalori alıyorum. Günlük olarak 110'un üstünde protein alıyorum. Her gün 20.000-30.000 arası adım atıyorum. Bunları 1 haftadır yapıyorum ama kilom aynı. Bu normal mi yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum?
Bir haftada zaten fark beklemende hata var.

Normal. Kısa sürede kilo vermek iyi bir şey değil zaten. Uzmanlar 1 ayda en fazla 3-4 kilo vermenin sağlıklı olduğunu söylüyor.

Kilo verebilmenin en etkili yolu kalori açığı oluşturmaktır. Günlük aldığın kalori miktarı, harcadığın kalori miktarını geçmemeli. Eğer ben süreci hızlandırmak istiyorum diyorsanda şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın. Vücuduna zeytin yağı ve meyve şekeri hariç diğer şekerler ve zararlı olabilecek yağlar girmemeli. Hamur işindende uzak durmalısın. Bol bol yeşillik ve et tüketmeye bak, bir süre sonra değişimi fark edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı