Neden AMD ısınıyor algısı var?

KatliyeN

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim işlemcim bu şekilde Ryzen 5 2600 CS:GO ölüm maçı oynarken maks 40 derece gördü az önce 20 dk civarı oynadım boşta ise 25 derece gördüğünüz gibi. Fakat her yerde saçma sapan AMD Ryzen ısınıyor iddiaları gezmeye devam ediyor. Bunun sebebi nedir?
Not: CPU fanım Snowman M400.

Dosya Ekleri

• amd çok ısınıyor.jpg
    amd çok ısınıyor.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 301
Benim işlemcim bu şekilde Ryzen 5 2600 CS:GO ölüm maçı oynarken maks 40 derece gördü az önce 20 dk civarı oynadım boşta ise 25 derece gördüğünüz gibi. Fakat her yerde saçma sapan AMD Ryzen ısınıyor iddiaları gezmeye devam ediyor. Bunun sebebi nedir?
Not: CPU fanım Snowman m400.

Bunu Intel fanboyları söylüyordu ondandır, fanboyları ciddiye alma 🙂

RX570 Armor OC 8G kullanıyorum fan ayarlarını aşırıya kaçmadan yükselttim. Üst düzey oyunlarda 54 dereceyi geçmiyor.

Laptop ile masaüstü farklı hocam. Benim masamın dibinde kalorifer var bir de ona rağmen o sıcaklıkları alıyorum ama sizin sıcaklıklar da bayağı iyiymiş benim arkadaşda da RX 580 var o da ağır oyunlar da 55 dereceleri falan görüyor memnun yani.

Çok eskilere gitmezsem efsanevi ısınan AMD'lerden FX serisi işlemcileri ve RX 590 ekran kartını biliyorum.

Şahsen 3 yıldan fazladır stok fanı ve macunuyla Ryzen 1500X kullanıyorum, oyunlarda 60 derece civarı, Nisan'dan beri kullandığım Sapphire Pulse RX 5500 XT 8 GB modeli de 60-65 derece civarı seyrediyor. (Kasam ise önü kapalı olan Corsair 275R).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Ryzen 7 2700 kullanıyorum. Sıvı soğutma var üstünde boşta nadirde olsa 19'a kadar düşüyor. Genelde 25-30 arası boştayken. Oyunlarda ise 30-40'larda. Tam yükte ise 50-60 arası geziyor genelde. AMD işlemciler ısınıyor diyenler ne ye dayanarak söylüyor merak ettim.
Ben de çok ağır render işi yaparken stok soğutucuyla Max 70 gördüm kim diyor AMD işlemci ısınır diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı