Neden AMD kart almamalıyız?

Arkadaşlar pek bir inceleme gibi olmayacak ama Sosyal'de çok uzun süredir 5700XT mi şu mu bu mu diye karşılaştırma görüyorum.
AMD'nin kartları güçlü, tam bir fiyat performans cihazları. Fiyatı yüzünden almak isteyen olursa(benim gibi) hiçbir şey söyleyemem ve vazgeçmesinler zira çok önemli nedenler değiller. İstediğiniz oyunu oynar, keyfinize bakarsınız ama sorunsuz bir seçim varken bu seçime katlanabilecek misiniz?

Şahsen Türkiye'de yaşayan bir vatandaş olarak AMD'yi çok seviyorum. Kullanıcı dostu ve güçlü işler çıkarıyorlar. Mesela Intel tarafında işlemci hakkında bir bilgim olmasa da her zaman AMD seçerim. Ekran kartına gelecek olursak, hayır.
Bir sene boyunca Sapphire 5700XT kullandım. Nitro+ olan modeli beni hiç üzmedi, soğutması falan muhteşemdi.

-Neden AMD almanızı önermem?
1. Eğer bir AMD ekran kartı alıyorsanız, Google ile haşır neşir olacaksınız demektir. Çünkü bir sürücü güncellemesi gelince ilk önce sorunlarına bakacaksınız.
2. En az bir kere DDU veya AMD Cleanup Utility kullanmak zorunda kalacaksınız.
3. En az 2-3 ay süren WHQL(Onaylanmış) sürücü olacak, daha kötüsü 20.4.2'den 20.9.1 6-7 ayda geldi.
4. Donanım İvmelerini kapatmak zorunda kalacaksınız.
5. "Hangi sürücüde sorunsuz kullanıyorsanız, o sürücüde kalın" mantığıyla sürücüleri kontrol edeceksiniz.
Böyle böyle sayabilirim, bir gün AMD'yi çok överken birden Discord'da önemli bir görüşme içerisindeydim ve siyah ekran yedim. Technopat'a bile konu açtım, RTX 2060 Super ile takastan son anda vazgeçtim.
Geçen ay sistemimi sattım. Hayatımda en güzel ve güçlü karttı. :(

Neden AMD kart almalıyız?

1-Parasına göre iyi.
Kalanını yazmaya üşendim birazdan yazarım şu dersi bir halletsem...

E o zaman biraz uğraşacaksın. Öyle blog açıp alma, alınmaz demekle olmuyor.
Eksileri gibi artıları da var.

AMD kullananlar için değil, arada kalanlar için açtım. Lütfen yorumları ona göre yapınız 🤌🏻
Anladım kardeşim hemen kartımı satmaya gidiyorum gidip onun yerine 1660S alayım.
@ableben
Sana bu videoyu öneriyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden AMD kart almalıyız?

1-Parasına göre iyi.
Kalanını yazmaya üşendim birazdan yazarım şu dersi bir halletsem...

E o zaman biraz uğraşacaksın. Öyle blog açıp alma, alınmaz demekle olmuyor.
Eksileri gibi artıları da var.
Sen de bir konu açabilirsin neden bu kadar agresif davrandın ki anlamadım hocam. :)
Tek neden o olur zaten.

Nedense konu da AMD almakla ilgili arada kalanlarla alakası bulunan bir şey yok. Sonradan linç yememek için bir hareket gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı