Neden AMD kart almamalıyız?

Arkadaşlar pek bir inceleme gibi olmayacak ama Sosyal'de çok uzun süredir 5700XT mi şu mu bu mu diye karşılaştırma görüyorum.
AMD'nin kartları güçlü, tam bir fiyat performans cihazları. Fiyatı yüzünden almak isteyen olursa(benim gibi) hiçbir şey söyleyemem ve vazgeçmesinler zira çok önemli nedenler değiller. İstediğiniz oyunu oynar, keyfinize bakarsınız ama sorunsuz bir seçim varken bu seçime katlanabilecek misiniz?

Şahsen Türkiye'de yaşayan bir vatandaş olarak AMD'yi çok seviyorum. Kullanıcı dostu ve güçlü işler çıkarıyorlar. Mesela Intel tarafında işlemci hakkında bir bilgim olmasa da her zaman AMD seçerim. Ekran kartına gelecek olursak, hayır.
Bir sene boyunca Sapphire 5700XT kullandım. Nitro+ olan modeli beni hiç üzmedi, soğutması falan muhteşemdi.

-Neden AMD almanızı önermem?
1. Eğer bir AMD ekran kartı alıyorsanız, Google ile haşır neşir olacaksınız demektir. Çünkü bir sürücü güncellemesi gelince ilk önce sorunlarına bakacaksınız.
2. En az bir kere DDU veya AMD Cleanup Utility kullanmak zorunda kalacaksınız.
3. En az 2-3 ay süren WHQL(Onaylanmış) sürücü olacak, daha kötüsü 20.4.2'den 20.9.1 6-7 ayda geldi.
4. Donanım İvmelerini kapatmak zorunda kalacaksınız.
5. "Hangi sürücüde sorunsuz kullanıyorsanız, o sürücüde kalın" mantığıyla sürücüleri kontrol edeceksiniz.
Böyle böyle sayabilirim, bir gün AMD'yi çok överken birden Discord'da önemli bir görüşme içerisindeydim ve siyah ekran yedim. Technopat'a bile konu açtım, RTX 2060 Super ile takastan son anda vazgeçtim.
Geçen ay sistemimi sattım. Hayatımda en güzel ve güçlü karttı. :(

Düzgün bir güç kaynağı istiyor kartlar. Zira bence arada bir yeşil ekran yaklaşık 3000 ₺ ucuza daha güçlü kartlar almak için değer. RTX 3080 ve RX 6800 XT'den bahsediyorum.

Arkadaşlar pek bir inceleme gibi olmayacak ama Sosyal'de çok uzun süredir 5700XT mi şu mu bu mu diye karşılaştırma görüyorum.
AMD'nin kartları güçlü, tam bir fiyat performans cihazları. Fiyatı yüzünden almak isteyen olursa(benim gibi) hiçbir şey söyleyemem ve vazgeçmesinler zira çok önemli nedenler değiller. İstediğiniz oyunu oynar, keyfinize bakarsınız ama sorunsuz bir seçim varken bu seçime katlanabilecek misiniz?

Şahsen Türkiye'de yaşayan bir vatandaş olarak AMD'yi çok seviyorum. Kullanıcı dostu ve güçlü işler çıkarıyorlar. Mesela Intel tarafında işlemci hakkında bir bilgim olmasa da her zaman AMD seçerim. Ekran kartına gelecek olursak, hayır.
Bir sene boyunca Sapphire 5700XT kullandım. Nitro+ olan modeli beni hiç üzmedi, soğutması falan muhteşemdi.

-Neden AMD almanızı önermem?
1. eğer bir AMD ekran kartı alıyorsanız, Google ile haşır neşir olacaksınız demektir. Çünkü bir sürücü güncellemesi gelince ilk önce sorunlarına bakacaksınız.
2. en az bir kere DDU veya AMD cleanup Utility kullanmak zorunda kalacaksınız.
3. en az 2-3 ay süren WHQL(onaylanmış) sürücü olacak, daha kötüsü 20.4.2'den 20.9.1 6-7 ayda geldi.
4. donanım ivmelerini kapatmak zorunda kalacaksınız.
5. "hangi sürücüde sorunsuz kullanıyorsanız, o sürücüde kalın" mantığıyla sürücüleri kontrol edeceksiniz.
Böyle böyle sayabilirim, bir gün AMD'yi çok överken birden Discord'da önemli bir görüşme içerisindeydim ve siyah ekran yedim. Technopat'a bile konu açtım, RTX 2060 Super ile takastan son anda vazgeçtim.
Geçen ay sistemimi sattım. Hayatımda en güzel ve güçlü karttı. :(

Ben AMD aldım, birkaç satıcı Intel'i önerdi ama yine de 2 yıldır rövanşta olan ve kendi soğutma özelliği olan bir donanım. Yani AMD daha iyi. 18 yıldır Intel var ama yeniliğe açık olmak lazım.

Ben AMD aldım, birkaç satıcı Intel'i önerdi ama yine de 2 yıldır rövanşta olan ve kendi soğutma özelliği olan bir donanım. Yani AMD daha iyi. 18 yıldır Intel var ama yeniliğe açık olmak lazım.
Hocam nickimi size ikram ediyorum.

İlk tepkim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asıl tepkim:
AMD'ye kısa vadede yönelmeyi düşünmüyorum ama: Yeni çıkan kartlarıyla birlikte sürücülere önem verilecekse, tuhaf sıcaklık değerleri sunulmayacaksa, yüksek performans verilip fiyatın düşüklüğü yanında başka durumlardan feragat edilmeyecekse seve seve şans veririm. Yıllarca AMD kartlar ve işlemciler kullandım. Uzun süredir bir gelişim içindeler ve Nvidia gibi "açgözlü" davranmadıkları konular mevcut. (Anakart, soket, Sync vs.) Bundan ötürü "bekliyorum" diyebilirim. Göreceğiz, gözlemleyeceğiz.

AMD kart kullanıcısı olarak, istediğim kadar stabil çalışmadığı için bir sonraki tercihimin NVIDIA olacağını söyleyebilirim ancak sinirlenmeye gerek yok arkadaşlar önemli olan markayı savunmak değil kullanıcı olarak çıkarımızın ne olacağını düşünmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı