Neden Apple'ın fanboyluğunu yapıyorlar?

Hey kanka sen beni yanlış anladın her Android telefon aynı değildir mesela Samsung telefonlar tam bir işkence oluyor ilerleyen yıllarda. Bir de haklısın karşılaştırma yanlış o zaman Xiaomi Mi 11 Ultra vs iPhone 11 Pro.
İlk olarak Mi 11 Ultra'nın rakibi 11 Pro değil 12 Pro Max hatta çıkacak olan 13 Pro Max bile diyebiliriz çünkü 12 Pro Max çıktıktan 8 ay sonra çıktı Mi 11 Ultra. 12 Pro Max ile aralarında 200 Dolar fark var Xiaomi daha pahalı. Antutu puanları neredeyse aynı. Günlük kullanımda bataryalar kafa kafaya ama oyun oynanınca muhtemelen Xiaomi daha iyi performans verir. Xioami'nin bariz hızlı şarj avantajı var. Ekran olarak Mi 11 Ultra daha iyi bir kaç noktada. Arka kamerada Mi 11 Ultra daha iyi ama ön kamerada tam tersi muhtemelen. Durum böyle sayılır. Mi 11 Ultra'nın rakibi 13 Pro Max olacak muhtemelen ama tarihler örtüşmediği için net kıyaslama yapmak zor. Miui çöp ama onu bariz bir şekilde söyleyebilirim. Ben olsam iPhone alırdım bu ikiliden çünkü pek oyun oynamıyorum. Oyun oynayan kişi de genelde oyun telefonu alır bunu değil. Kamerası iyi olsa da Fotoğraf alanında Huawei video alanında ise Sony tercih ediliyor telefonlarda gördüğüm kadarıyla.

İlk olarak mi 11 Ultra'nın rakibi 11 Pro değil 12 Pro Max hatta çıkacak olan 13 Pro Max bile diyebiliriz çünkü 12 Pro Max çıktıktan 8 ay sonra çıktı mi 11 Ultra. 12 Pro Max ile aralarında 200 dolar fark var Xiaomi daha pahalı. AnTuTu puanları neredeyse aynı. Günlük kullanımda bataryalar kafa kafaya ama oyun oynanınca muhtemelen Xiaomi daha iyi performans verir. Xiaomi'nin bariz hızlı şarj avantajı var. Ekran olarak mi 11 Ultra daha iyi birkaç noktada. Arka kamerada mi 11 Ultra daha iyi ama ön kamerada tam tersi muhtemelen. Durum böyle sayılır. Mi 11 Ultra'nın rakibi 13 Pro Max olacak muhtemelen ama tarihler örtüşmediği için net kıyaslama yapmak zor. MIUI çöp ama onu bariz bir şekilde söyleyebilirim. Ben olsam iPhone alırdım bu ikiliden çünkü pek oyun oynamıyorum. Oyun oynayan kişi de genelde oyun telefonu alır bunu değil. Kamerası iyi olsa da fotoğraf alanında Huawei video alanında ise Sony tercih ediliyor telefonlarda gördüğüm kadarıyla.

Sony Türkiye pazarından çekildi.

Tartışmasız en iyi telefon markaları 1. Apple, 2. Samsung, 3. Xiaomi. Burada daha fazla tartışmaya gerek yok üç markada kendi alanlarında çok başarılılar.

Tartışmasız en iyi telefon markaları 1. Apple, 2. Samsung, 3. Xiaomi. Burada daha fazla tartışmaya gerek yok üç markada kendi alanlarında çok başarılılar.
Başka markalarda gayet güzel iş çıkarıyor, öyle bir dedinizki sanki başka markalar bir iş yapmıyor.

Başka markalar (genel olarak konuşuyorum) bu markaları taklit ederek telefon yapıp ucuza satıyorlar.
Yine de söylediğin şeyin yanlış anlaşılma ihtimali çok fazla, sanki LG, Sony, Google gibi markalarda kopya çekiyormuş gibi duruyor bu söylediğinizden, o yüzden söylemiştim ama şimdi anladım ne anlatmaya çalıştığınızı.

Xiaomi Mi 11 Ultra en iyi Android mesela. Ama bana göre 12 Pro Max'in tek rakibi mi 11 Ultra fakat işletim sistemi yüzünden Apple tercih ederdim.

Başka markalar (genel olarak konuşuyorum) bu markaları taklit ederek telefon yapipucuza satıyorlar.

Haklısın ama fiyat bakımından iyi telefonlar olabiliyor.

Sizde takmışsınız fiyata! Fiyatta fiyat! Siz nasıl harcıyorsunuz merak ediyorum. Sürekli para sürekli bütçe meselesi. Bu kadar da olmaz yahu!

Hocam dediğinizden pek anlamadım ama asgari ücret alan bir insandan iPhone almasını bekliyorsanız. Bekleyin. İnsanların hepsinin iPhone alacak parası olmayabilir bir kere.

Rog Phone 5'ten günlük kullanımda memnun musunuz?

Fazlasıyla. Özellikle günlük kullanımda ekran 120hz kullanıldığında bile şarjı gün içinde bitiremiyorum. Tabii öyle bir amacım yok ama oyun oynamak için zaman bulamadığım iki gün telefonu şarj etmediğimi biliyorum. Onun dışında ekran tazeleme oranının yüksekliği büyük bir keyif. Arayüzü de oldukça sade, bloatware de yok pek, kasma ya da donma olmuyor.

Geri
Yukarı