Neden Arcolinux?

Öncelikle biliyorsunuz bu dağıtım benim favori dağıtımım. Peki neden Arch tabanı? Çünkü Arch tabanı zengin ve derin. Ancak AUR'daki her yazılımı yüklemeyin. Popülerliği yüksek yazılımları yükleyin. Yaptığım şahsi testlerde "Pacman" "Apt"den daha hızlı idi. Hızlı olması da gerekiyor o kadar güncelleme yaptıktan sonra. Arcoyu "Erik Dubois" ve ekibi geliştiriyor. Amacı insanlara sadece Linux kullandırmak değil aynı zamanda öğretmek. Her ne kadar web sitelerinin karışık olduğundan yakınılsa da Arco denenmeye değer bir dağıtım. Stabilite arayanlar LTS kernelini kullanabilir. Hafiflik arayanlar Arcolinux B kullanabilir. Öğrenmek isteyenler ArcolinuxD kullanabilir. Her şey yüklü olsun diyenler normal Arcolinux kullanabilir. Bilmeyenler için söyleyeyim ben eskiden "Manjaro"ya sevdalıydım. Bu sevda "Arcolinux'u" ben öğrenince değişti. Bu arada tercihiniz istediğiniz dağıtım olabilir. İster şu olur ister bu fakat Arcolinux'u denememek bence büyük bir eksikliktir. Sanal makine için bile olsa deneyiniz.
1. Video(İngilizce) Bu kanal size Arcolinux'u denemenizi öneriyor nedenleri;
1- Arconun pencere yöneticilerine özel sürümleri var.
2- ArcolinuxB'de yüklenecek uygulamalar kutulara tik atılarak seçilir.

Eki Görüntüle 674913

Eki Görüntüle 674914

Eki Görüntüle 674915

Hocam ekranın sağ tarafında bulunan göstergeleri nasıl yapıyorsunuz? Kendisi mi geliyor?

Arcolinux, init sistemi olarak systemd kullanıyor.

@bury me deep inside neofetch komutunu şöyle kullanabilirsiniz: neofetch --ascii_distro xubuntu.(Kullandığınız dağıtımın gerçek logosu gözükür.)

Ha bu arada benim dediğim artix linuxtu. openrc s6 ve runit servis yönetim uygulamasını çağırıyor.
Ölümüne Debian. :D.

Debian'da iyi ama Debian'ın torunları kötü ve hayırsız evlat :D.

Ben eskiden böyle bir şey hazırlamıştım gülelim diye;
Başlıksız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı