Neden Arcolinux?

Conky programını kurarak yapabilirsiniz.

Bende dağıtım tanıtımı yapmak istiyorum ama internetim kısıtlı. İndirirsem 1 aylık internetim gidecek. İnternetten bulduğum screenshotları koyarak bir dağıtım tanıtımı yapsam diyorum sence nasıl olur?

Ben de dağıtım tanıtımı yapmak istiyorum ama internetim kısıtlı. İndirirsem 1 aylık internetim gidecek. İnternetten bulduğum screenshotları koyarak bir dağıtım tanıtımı yapsam diyorum sence nasıl olur?
Böyle bir şeyi forumda yapabilirsiniz ama YouTube üzerinde bence tutmaz.

@bury me deep inside
Kankam, BIOS'a gir.
Gelişmiş frekans ayarlarını bölümüne gir.
Onun altıdan ise gelişmiş CPU ayarları var.
Orada SMT ve Down Control gibi bir şey var.
DownControl'e gir en yükseğini seç.

En yüksek sanırsam 5 seçilecek. Deneyin yine.
Sorunu Ryzen Master programı ile çözdüm, yardımların için çok teşekkür ederim.
1600616900376.png

@350070 peki şu anda bir sorun var mı ve artık Linux'da daha iyi performans alırım değil mi ? LoL oynamayı bırakmam zaten Linux'a geçmem için asıl sebeplerden.

Sorunu Ryzen Master programı ile çözdüm, yardımların için çok teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 674971
@350070 peki şu anda bir sorun var mı ve artık Linux'da daha iyi performans alırım değil mi? LoL oynamayı bırakmam zaten Linux'a geçmem için asıl sebeplerden.

Native oyunlar Linux'ta güzel oynanır.
www.protondb.com üzerinde ise altın ve platin not almış oyunları gayet güzel oynayabilirsin. Bu site de Native notu alan oyunlar da mevcut.

Ben ETS 2 ve LoL'ü gerçekten R3 3200G'nin GPU'su ile çok güzel oynadım.
@bury me deep inside
Lutris üzerinden değerlendirilen oyunlar da var. Altın ve üstü not almış Wine ile çalıştırılabilir oyun notlarını incele.

WineHQ sitesinden ise WineHQ'ün uygulamalar üzerinde ki notlarını incele.

Arco Linux elbette bu aleme bir canlılık getirdi, tam da benim hayal ettiğim şeyleri yapıyor. Aslında yenilikler adına Arch tabanın Ubuntusu diyebiliriz. GNU/Linux adına oldukça sevindirici bir gelişme. Böyle giderse -ki, daha şimdiden bir topluluğa sahip- böyle gidecek gibi görünüyor, daha çok gelişerek çok faydalı bir dağıtım olmayı sürdürecektir ve temennim de o yöndedir.

Ayrıca Gentoo tabanlı Sabayon Linux'un da daha çok gelişmesini arzu ediyorum. Sabayon Linux Gentoo'yu son kullanıcılar ile buluşturan güzide bir dağıtım. Umarım Gentoo tabanlı başka dağıtımlar da bu aleme katılarak, Gentoo'yu son kullanıcılarla buluşturur.

Arco Linux elbette bu aleme bir canlılık getirdi, tam da benim hayal ettiğim şeyleri yapıyor. Aslında yenilikler adına Arch tabanın Ubuntu'su diyebiliriz. GNU/Linux adına oldukça sevindirici bir gelişme. Böyle giderse -ki, daha şimdiden bir topluluğa sahip- böyle gidecek gibi görünüyor, daha çok gelişerek çok faydalı bir dağıtım olmayı sürdürecektir ve temennim de o yöndedir.

Ayrıca Gentoo tabanlı Sabayon Linux'un da daha çok gelişmesini arzu ediyorum. Sabayon Linux Gentoo'yu son kullanıcılar ile buluşturan güzide bir dağıtım. Umarım Gentoo tabanlı başka dağıtımlar da bu aleme katılarak, Gentoo'yu son kullanıcılarla buluşturur.

Gentoo Linux tabanlı dağıtımlar arasında en başarılı olan Calculate Linux, resmi Rus yazılımı olarak geçiyor, SystemD kullanmıyor ve gayet profesyonel bir dağıtım. Bilgisayarı Gentoo'da zorlananlar için çok güzel bir alternatif. Bende yakın zamanda bir tanıtım konusu açmayı düşünüyorum.

Gentoo Linux tabanlı dağıtımlar arasında en başarılı olan Calculate Linux, resmi Rus yazılımı olarak geçiyor, SystemD kullanmıyor ve gayet profesyonel bir dağıtım. Bilgisayarı Gentoo'da zorlananlar için çok güzel bir alternatif. Bende yakın zamanda bir tanıtım konusu açmayı düşünüyorum.
Gentoo konusunda, saf gentoo dışında kullanılmasına karşıyım hocam ben, illa bir sıkıntı çıkartıyor ki kendin kurman gentooyu daha iyi bence, bir şeyler kapıyorsun hem hoş oluyor.
Arco'nun bence diğer Arch Tabanlılardan bir farkı yok, Erik amcayı seviyorum yoksa yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı