Neden askere gitmek zorundayız?

Askere gitmek istiyor musunuz?

• Evet

Oy: 52 42,3%
  • Hayır

Oy: 71 57,7%

• Oy verenlerin toplamı
    123
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Vatan hizmeti, her Türkün hakkı ve ödevidir. Bu hizmetin Silahlı Kuvvetlerde veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı
kanunla düzenlenir."

Herhangi bir savaş anında silah kullanımını öğrenip, başta şahsını ve aileni; şahsi mülkünü olmak üzere vatanını ve vatan toprağını silah ile korumayı öğrenmek; herhangi bir seferibirlik anında halkı kolayca silahlandırabilmek içindir. Askerlik görevi, yasalarca zorunlu kılınmıştır alay edenler; sosyal kuralları gereğince söyleyemediğim söz ile lisan-ı hareket edebilir.

Herkesin gidip tecrübe etmesi gereken bir şey olarak düşünüyorum. Kendim gittiğim için değil, bir insan hangi işi severek yapmaya çabalarsa o iş ona iyi gelir dediler bana. Ben de vatansever ve bayrağını seven biri olarak yaşım geldiği gibi gittim ve aradan çıkardım.

12 Ay diye gittim 6 aya düşürdüler tatlı oldu. Kamuflajımı hep severek giydim her gün botlarımı temizledim traşımı oldum hiç bir zaman kaytarmadım. Kos koca kışlada kamuflajını ütületen tek er bendim. Ani Müdehale Mangası çavuşuydum 6 ay boyunca 7 24 günde 12 saat nöbet ve 5 saat mıntıka yaptık kalan saatlerde gündüz uykusuyla hayatta kalmaya çalıştık. Ne kadar zorluklar yaşamış olsam da allahın Diyarbakırında yine olsa yine yaparım.

Herkesin gidip tecrübe etmesi gereken bir şey olarak düşünüyorum. Kendim gittiğim için değil, bir insan hangi işi severek yapmaya çabalarsa o iş ona iyi gelir dediler bana. Ben de vatansever ve bayrağını seven biri olarak yaşım geldiği gibi gittim ve aradan çıkardım.

12 Ay diye gittim 6 aya düşürdüler tatlı oldu. Kamuflajımı hep severek giydim her gün botlarımı temizledim traşımı oldum hiç bir zaman kaytarmadım. Kos koca kışlada kamuflajını ütületen tek er bendim. Ani Müdehale Mangası çavuşuydum 6 ay boyunca 7 24 günde 12 saat nöbet ve 5 saat mıntıka yaptık kalan saatlerde gündüz uykusuyla hayatta kalmaya çalıştık. Ne kadar zorluklar yaşamış olsam da allahın Diyarbakırında yine olsa yine yaparım.
Vatan bilinci olmayan bir ''Türk'' gencinin anlayabileceği şeyler değil bunlar dostum çok güzel anlatmışsın da.

Bir savaş anında vatanına hayırlı olmak isteyen vatandaşların o anda bir eğitim almasına gerek olmaması içindir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı