Neden askere gitmek zorundayız?

Askere gitmek istiyor musunuz?

• Evet

Oy: 52 42,3%
  • Hayır

Oy: 71 57,7%

• Oy verenlerin toplamı
    123
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendileri 1 yıl yapınca sonradan gelen nesilinde 1 yıl yapıp o çileyi çekmesini isteyenler var. Onları cidden anlayamıyorum.
Git 4 yıl üniversite oku 6 ay yap, git para kazan 30K para ver 1 ay yap.

Türkiye gibi Ortadoğu üzerinde bulunan ülkeler, savaşa karşı her zaman hazırlıklı olmalıdır. Her insan asker olmasa bile, silah kullanmayı bilmelidir.

Askerlik günümüzde gerçek askerlik olmasa bile, yine de eğitimlerle beraber silah eğitimleri veriliyor.

Türkiye gibi ülkeler her zaman potansiyel savaş yaşayabilecek ülkelerdir. Ben o yüzden zorunlu askerliği doğru buluyorum.

Ayrıca, günümüzde askerlik o kadar kolaylaştı ki, askerlik bile denmeyecek seviyeye geldi. Eskiye göre şükredilmesi gerek.

Bu kadar çok istiyorsan yapabilmelisin.
Diğer yönü de bu kadar çok istemiyorsan yapmayabilirsin olmalı. Her akıl aynı değil, herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Dayatma ile hiç bir şey başarılı olamaz. Gönüllülük esas olmalı. Herkesin psikolojisi kaldırmayabilir askerliği.
Ben yapılması taraftarıyım ancak şartlarının daha da çok iyileştirilmesi lazım.

Diğer yönü de bu kadar çok istemiyorsan yapmayabilirsin olmalı. Her akıl aynı değil, herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Dayatma ile hiç bir şey başarılı olamaz. Gönüllülük esas olmalı. Herkesin psikolojisi kaldırmayabilir askerliği.
Ben yapılması taraftarıyım ancak şartlarının daha da çok iyileştirilmesi lazım.
2021'in öncesine bakarsanız, günümüzdeki askerlik şu an en iyi şartlar alında bulunan askerlik süreci.

İleri zamanlarda hafifletilir illa ki fakat şu an en hafif halinde.

6 ay az mı? Neden zorunlu? Neden 30 bin liram gitmek zorunda?(50 bin oldu.) 6 ayımı çöpe atmak iyi bir şey mi?
Sizin gibi vatandaşların zaten gitmemesi lazım, şu konudan sonra artık sizin kadar istiyorum zorunlu askerliğin kalkmasını.
Sizin gibileri görmemek için!

Bir kere adalet yok çoğu yerde olmadığı gibi burada da yok. Zenginin çocuğu 1 ay tatil yapar gibi gidip gelirken, fakir fukaranın çocuğu 1 sene askerlik yapıyor. Önce sınıfsal eşitliği sağlayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı