Neden askere gitmek zorundayız?

Askere gitmek istiyor musunuz?

• Evet

Oy: 52 42,3%
  • Hayır

Oy: 71 57,7%

• Oy verenlerin toplamı
    123
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nasıl kuralla uymak, oy vermek, vergi vermek devlete karşı sorumluluklarımızdansa, askere gitmek de öyledir. Gitmek istemiyorsan para verirsin.
Devletin bireye karşı, bireyin devlete karşı sorumlulukları vardır, bu da onlardan birisi.
Devlet sağlık, eğitim hizmeti vermese laf yapıyorsunuz. Çünkü vermek zorunda, asker de bu mantık.

Nasıl kuralla uymak, oy vermek, vergi vermek devlete karşı sorumluluklarımızdansa, askere gitmek de öyledir. Gitmek istemiyorsan para verirsin.
Devletin bireye karşı, bireyin devlete karşı sorumlulukları vardır, bu da onlardan birisi.
Devlet sağlık, eğitim hizmeti vermese laf yapıyorsunuz. Çünkü vermek zorunda, asker de bu mantık.
Bu mantık falan değil. Devletin herhangi bir vicdani ret hakkı yok. Vergi topluyorsa o hizmetleri de paşa paşa vermek zorunda. Ancak insanın bireysel hakları vardır.

Zaten silah kullandırmıyorlar ki. Patates soyuyorsun, tuvalet yıkıyorsun falan. :D
Bu doğru değil. Acemi birliği eğitiminde her türlü silah eğitimi alırsın ve kullanırsın. Usta birliğine çıktığın zaman da eline silah veriyorlar.

Patates soyma olayı da tarih oldu. Artık asker yemekhaneleri yok. Yemekler yemek firmalarına hazırlatılıyor ve bütün yemekler kışlalara hazır bir şekilde dışarıdan geliyor. İncele; Askerin 3 Öğün Yemek Maliyeti 28 Lirayı Bulacak

Bu mantık falan değil. Devletin herhangi bir vicdani ret hakkı yok. Vergi topluyorsa o hizmetleri de paşa paşa vermek zorunda. Ancak insanın bireysel hakları vardır.
O zaman da halk paşa paşa askere gitmek zorunda. 😄

Okuduğunu anlamıyor musun sen? İnsanın bireysel hakları ve vicdani reddi vardır diyorum. Gitmek zorunda falan değil.
6 ay boyunca haklarını elinden alıyorlar sanki. O zaman ilköğretim zorunluluğu da kalksın bu nasıl mantık? 6 ay boyunca askeri eğitim alıyorsun. Ne var bunda bireysel hakkı zedeleyecek anlamadım. İnsanların da devlete karşı sorumlulukları var, onlardan birisi bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı