Neden bu kadar şanssızım?

_RastgeleAdam

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, ben Ahmet. Bugün sizlere bir şey anlatmak istiyorum, ben 2000 TL'ye bir bilgisayar aldım. 3 4 ay önce. Ama işlemcisi i5 650 ekran kartı GT 730. babama 7 binlik bir bilgisayar almasını istemiştim fakat olmadı. Şanslı olmaya çalıştım yine denedim bu sefer azar yedim. Ve artık dün dua edip, Allah'ya daha iyisini vericeğinden ya da hayırsız olsacağı için kabul etmiyordur diyerek kendimi motive etmeye çalışıyorum. Sizin motive için taktikleriniz neler?

Selamlar, ben Ahmet. Bugün sizlere bir şey anlatmak istiyorum, ben 2000 TL'ye bir bilgisayar aldım. 3 4 ay önce. Ama işlemcisi i5 650 ekran kartı GT 730. babama 7 binlik bir bilgisayar almasını istemiştim fakat olmadı. Şanslı olmaya çalıştım yine denedim bu sefer azar yedim. Ve artık dün dua edip, Allah'ya daha iyisini vericeğinden ya da hayırsız olsacağı için kabul etmiyordur diyerek kendimi motive etmeye çalışıyorum. Sizin motive için taktikleriniz neler?

Kanka motive işine yaramıyor ahaha. Ben de şu an öyleyim 3000'e bile kıyamıyor babam. Bana çalış kendine al diyor TR genci sürünerek bir şeylerin sahibi olacak artık yapacak bir şey yok.

Şanssız değilsin. Anladığım kadarıyla yaşın küçük. Corona dönemi baban zaten evi geçindirme derdindeyken seni kırmamış 2000 lira para vermiş. Şu an düşünmen gereken bilgisayar veya şanssızlığın değil bence. Haline şükür çekmen. Çünkü baban şu dönemde bile seni kırmamış.

Büyüyünce de babanı anlarsın umarım. Çünkü babanın oğluna alması gereken bir bilgisayarı değil beslemesi gereken evlatları var. Öyle düşün.

Babanı üzme dostum bir bilgisayar için değmez adam alabilecek olsa zaten en iyisini alır.

Herkesin alım gücü çok düşük, 7000 TL ; 4 aylık kira parası.
Bir baba olarak çok açık söylüyorum: kızım hergün gözümün içine bakıyor, benim de canım gidiyor ama, bir ay sonra ne olacağı meçhul bir zamandayız. Hele de bu koşullarda...
Eskisi ile idare edip, yetinip, şimdilik sabredin. Bir gün düzelecek, inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı