Neden Casper Alınmaz ?

Hocam her bilgisayarın hem üst hem alt modeli var. Marka tamam ama hangi model tercihi yapılacağı daha önemli.
Kullandığım ne kullanmakta olduğum bilgisayarlar;

Asus;
Üst modeli (m6 serisi) 11 sene önce almıştım. 1680 pixel ekrana sahip 3500 $ vermiştim. Oyun dışında her iş için kullanıyoruz. Ekran kalitesinden dolayı. Hala sıkıntısız
İ3 serisi alt model yeni ancak basit oyunlar. Henüz 1 senelik değerlendirme için erken.
Asus her zaman tercih edilebilir. Üst sınıf kesinlikle.
Dell;
i3 serisi 5 senelik bazı oyunlar dışında hala kullanılıyor. Bu seride klasik sorun ekran kartı entegre bacaklarının aşırı ısıdan lehim bırakması. Isıtıcı makine ile tamir edildi. Dell alacaksanız bu konuyu araştırın.

Hp;
(Bu modeller yurt dışından geldi.)
Alt model; Oyun için uygun değil ancak kaliteli bilgisayar. Özellikle bataryanın uzun gitmesi için tasarlanmış.
Ûst model (8740w serisi) İş istasyonu olarak üretilmiş. Güvenliğe ve performansa önem verilmiş. Kesinlikle tavsiye ederim.

Sonuç olarak biraz fazla verip üst model alın derim. Casper sizin takdiriniz.
Hp'nin üst modeli bütçemi aşıyor. Asus da malum ısınma, klavye sorunları vs.

Ben 2012 intel i7 2600 cpu 3.4 GHz'li bir makine aldım. İçindeki işlemciden başka bir şey para etmez. 3 gün önce ekran kartını yaktı, şimdi yeniden sistem topluyorum kasayıda sattım 1000 tl ye :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamlarda parça kalitesi diye bir şey yok. Günümüz sıradan insanları;
Aa I7 var, hemen almalıyım!
Aa 16Gb(yada 8Gb) Ram, bu fiyata olmaz!
E 4Gb ekran kartı var, daha ne olsun!
Şeklinde hareket ettikleri için daha kolay satılıyor fakat bir yandanda şirketin kalitesi düşüyor.

Aslında kötü bir marka değil fakat çok baştan sağma iş yapıyorlar. Buda onların değerini düşürüyor. Yani Casper'a para verenin aklından şüphe ederim.

Ben Casper Nirvana C500 Kullanıyorum Açıkcası Çok Memnunum Hiçbir Sorunum Yok Bence Siz Gerçekten Kullanmayı Bilmiyorsunuz Gta da Orta Ayarlarda 35-30 FPS Alan Bir Bilgisayar Ki GTA 5 Biliyosunuz Okadarda Düşük Bir Oyun Değil Bence Sıkıntıyı Kendinizde Aramalısınız.

Ben Casper Nirvana C500 Kullanıyorum Açıkcası Çok Memnunum Hiçbir Sorunum Yok Bence Siz Gerçekten Kullanmayı Bilmiyorsunuz Gta da Orta Ayarlarda 35-30 FPS Alan Bir Bilgisayar Ki GTA 5 Biliyosunuz Okadarda Düşük Bir Oyun Değil Bence Sıkıntıyı Kendinizde Aramalısınız.
Fanlar kac RPM dönüyor [emoji23]

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı