Çözüldü Neden ceza aldım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Arkadaşlar neden "İfade Bırakma Yasağı" aldım? Durun tahmin edeyim. Modaretörlerin yazdığı 1-2 yazıya sinirli ifadesi bıraktığım için mi? Yoksa mesajı tam olarak şu şekilde olan "Cevabı bilmemesine rağmen oyun orijinal mi diye soranlar" arkadaşa sinirli ifadesi bıraktığım için mi? Hocam oyunlardan değişik dll hatası alıp, sadece hatayı yazıp, kafayı yiyeceğim abi yazıp, anında sosyalden çıkan arkadaşa oyunu korsan mı diye soruyorum. Sosyal korsana destek vermiyor sonuçta ve ben bunu arkadaşa sormak istedim. Neyse ben hangi nedenden ifade bırakma yasağı aldım? Bildiğim kadarıyla ifadeleri abartmadan atıyorum.

Çözüm
Bağlaçların nasıl yazılması gerektiğini bilmediğinizi belirttiniz. Bunun üzerine yardımcı olmak istedim ve konunuzun altında bununla ilgili beş dakikalık bir video paylaştım. Hiçbir neden yokken "Kızgın" ifadesi bıraktınız. Yardım istedikten sonra size yardım etmek isteyen birine bunu yapmanız doğru değil. Normalde o zaman uyarı verilmesi gerekirdi, vermedim. Bugün benzerini farklı bir moderatöre yaptığınızı gördüm ve bunun üzerine ceza verdim. Bugünkü mesaja da aynı şekilde "Kızgın" ifadesi bırakmışsınız, gereksizdi; kimsenin konusunu keyfe göre onaylamamazlık yapmıyoruz. Aksine sorusu ya da sorunu olanların konu açmalarını, bu şekilde daha iyi yardım edebildiğimizi düşündüğümüz için biz söylüyoruz ve istiyoruz.
Bağlaçların nasıl yazılması gerektiğini bilmediğinizi belirttiniz. Bunun üzerine yardımcı olmak istedim ve konunuzun altında bununla ilgili beş dakikalık bir video paylaştım. Hiçbir neden yokken "Kızgın" ifadesi bıraktınız. Yardım istedikten sonra size yardım etmek isteyen birine bunu yapmanız doğru değil. Normalde o zaman uyarı verilmesi gerekirdi, vermedim. Bugün benzerini farklı bir moderatöre yaptığınızı gördüm ve bunun üzerine ceza verdim. Bugünkü mesaja da aynı şekilde "Kızgın" ifadesi bırakmışsınız, gereksizdi; kimsenin konusunu keyfe göre onaylamamazlık yapmıyoruz. Aksine sorusu ya da sorunu olanların konu açmalarını, bu şekilde daha iyi yardım edebildiğimizi düşündüğümüz için biz söylüyoruz ve istiyoruz.

Çözüm
Tonguç denilen kanalı atmışsın. Bundan kim iyi bir amaç sezebilir? Üzgün ifadesi atınca ceza almıyoruz ama sinirli ifadesi atınca ceza alıyoruz. Atmayacaksak neden koydunuz? Adam yazıyı yazmış ve daha 1 dakika bile geçmeden konuyu kilitlemiş. Neden ifade bıraktığımı bile bilmeden hemen yargılıyorsunuz. Aklımı zorluyorum demiştim. Buraya çarpıtarak yazmışsın. Egoist diyorum sana. Daha kendi koyduğunuz kurallara bile uymadan iş yapıyorsunuz. Egoist.

Adam yazıyı yazmış ve daha 1 dakika bile geçmeden konuyu kilitlemiş. Neden ifade bıraktığımı bile bilmeden hemen yargılıyorsunuz.

Çünkü konu sahibinin uyarısı uzatıldı. Dolayısıyla konunun bir işlevi kalmadı. Uyarıyı veren moderatör gerekli açıklamayı yaptı ve konuyu kilitledi.

Çünkü konu sahibinin uyarısı uzatıldı. Dolayısıyla konunun bir işlevi kalmadı. Uyarıyı veren moderatör gerekli açıklamayı yaptı ve konuyu kilitledi.
Tamam hocam. Konu kilitlenebilir.

Tonguç denilen kanalı atmışsın.

Tonguç Akademi'yi daha önce hiç izlemedim. Siz "Kızgın" ifadesi attıktan sonra izleyeyim dedim, kısa ve öz, ilkokuldaki çocuğa anlatır gibi anlatmışlar. Hatta ben, anlattıkları gibi açıklanabildiğini de bilmiyordum, güzel bulmuşlar, herkese de tavsiye ederim o videoyu bundan sonra.

Bundan kim iyi bir amaç sezebilir?
İlk karşıma çıkan videoydu ve bunlar zaten ilkokul, bilemedin ortaokul konusu, dolayısıyla küçük çocuğa anlatır gibi anlatmaları normal. Ayrıca o mesajıma, "İzlemeden atıyorum, yardımcı olur diye düşünüyorum." diye eklemiştim. Siz "Kızgın" ifadesi attıktan ve bunun üzerine videoyu izlememden sonra o yazıyı kaldırmıştım, o 5 dakikalık videoyu bitirir bitirmez. Mesajımda yalnızca video duruyor şu an.

Ayrıca "Zorluyorum zorluyorum, aklım ermiyor." yazan birine, aynı konuyu anlatan başka nasıl bir video atabilirdim, bilmiyorum. İlkokuldaki çocuğa anlatır gibi atmışlar işte, bu mu zorunuza gitti? Normal eğitim almış her bireyin zaten bunu öğrenmiş olması gerek.

Ayrıca bu mesajımdan egoist olduğum iddiasını neye dayanarak ortaya attınız, onu da anlamış değilim. Hakkımda ne düşünüyorsanız, öyle düşünmeye devam edin; ben öyle olmadığımı bildikten sonra anonim insanların hakkımda ne düşündüğü pek umrumda olmuyor açıkçası.

Tonguç Akademi'yi daha önce hiç izlemedim. Siz "Kızgın" ifadesi attıktan sonra izleyeyim dedim, kısa ve öz, ilkokuldaki çocuğa anlatır gibi anlatmışlar. Hatta ben, anlattıkları gibi açıklanabildiğini de bilmiyordum, güzel bulmuşlar, herkese de tavsiye ederim o videoyu bundan sonra.

İlk karşıma çıkan videoydu ve bunlar zaten ilkokul, bilemedin ortaokul konusu, dolayısıyla küçük çocuğa anlatır gibi anlatmaları normal. Ayrıca o mesajıma, "İzlemeden atıyorum, yardımcı olur diye düşünüyorum." diye eklemiştim. Siz "Kızgın" ifadesi attıktan ve bunun üzerine videoyu izlememden sonra o yazıyı kaldırmıştım, o 5 dakikalık videoyu bitirir bitirmez. Mesajımda yalnızca video duruyor şu an.

Ayrıca "Zorluyorum zorluyorum, aklım ermiyor." yazan birine, aynı konuyu anlatan başka nasıl bir video atabilirdim, bilmiyorum. İlkokuldaki çocuğa anlatır gibi atmışlar işte, bu mu zorunuza gitti?

Ayrıca bu mesajımdan egoist olduğum iddiasını neye dayanarak ortaya attınız, onu da anlamış değilim. Hakkımda ne düşünüyorsanız, öyle düşünmeye devam edin; ben öyle olmadığımı bildikten sonra anonim insanların hakkımda ne düşündüğü pek umrumda olmaz açıkçası.
"Stevesm1221'de" olan mesajımı "Stevesm1221 de" olarak değiştiren ve 1 hafta ceza atan insanı ciddiye alamadığım için "Aklım ermiyor" yazdım. Eleştiriyi kaldıramadığını fark ettim. Konu kilitlenebilir 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
İfade etmek şöyle dursun, emoji bırakmaya tahammül edememe noktasına kadar gelmemeli bazı şeyler. Bu tip özel meseleler için özel mesajlar gelmeli. Adı üstünde "özel mesaj." Yoksa saat başı "neden ceza aldım?"

Valla ne diyeyim arkadaş o kadarda haksız sayılmaz, özellikle özel isimdeki kesme işaretini silip 1 hafta ceza verilmesi doğruysa çok dehşet bir durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı