Neden çoğalıyoruz?

Codfish

Hectopat
Makaleler
2
Dünyanın artan insan nüfusu nedeniyle geldiği nokta ortada. Neden neslimizi devam ettirmeyi bırakıp, dünyada kalan insanlarla son günlerimizi güzel geçirip sayfayı kapatmıyoruz? Neslimizi devam ettirme içgüdümüzü destekleyen amacımız ne?

Siz kendiniz demişsiniz zaten içgüdü, içgüdüler bize genlerimiz aracılığıyla aktarılmıştır. Ürememiz genetikten gelir ve böyle devam eder. İşe benim gözümden bakarsak bu soruyu şöyle cevaplarım. Benden önce yaşayan atalarım -her ne kadar amaçları öyle olmasada- benim için ürediler, bende benden sonra yaşayacak olanlara bu şansı tanımaz isem nankörlük yapmış olmaz mıyım?

Dünyanın artan insan nüfusu nedeniyle geldiği nokta ortada. Neden neslimizi devam ettirmeyi bırakıp, dünyada kalan insanlarla son günlerimizi güzel geçirip sayfayı kapatmıyoruz? Neslimizi devam ettirme içgüdümüzü destekleyen amacımız ne?
Fakir parası olmayınca karısıyla oynaşır misali.

Siz kendiniz demişsiniz zaten içgüdü, içgüdüler bize genlerimiz aracılığıyla aktarılmıştır. Ürememiz genetikten gelir ve böyle devam eder. İşe benim gözümden bakarsak bu soruyu şöyle cevaplarım. Benden önce yaşayan atalarım -her ne kadar amaçları öyle olmasa da- benim için ürediler, bende benden sonra yaşayacak olanlara bu şansı tanımaz isem nankörlük yapmış olmaz mıyım?

Çok güzel bir açıklama tebrik ederim yazmaya gerek kalmamış.
Üremek güzeldir kanka çok takma kafaya :).

Sen bu işi biliyorsun :D

Siz kendiniz demişsiniz zaten içgüdü, içgüdüler bize genlerimiz aracılığıyla aktarılmıştır. Ürememiz genetikten gelir ve böyle devam eder. İşe benim gözümden bakarsak bu soruyu şöyle cevaplarım. Benden önce yaşayan atalarım -her ne kadar amaçları öyle olmasa da- benim için ürediler, bende benden sonra yaşayacak olanlara bu şansı tanımaz isem nankörlük yapmış olmaz mıyım?

Öyle denebilir ama dünyayı yaşanılmaz bir hale getirdikten sonra onları bu dünyaya getirmek nankörlük sayılmaz mı?

Evrim ağacının sitesinden bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı