Neden homofobi?

🤡
Nerede bu tarz konular açılıyorsa siz hep içinde bulunuyorsunuz.
Azinlik insanlar çünkü bunlar. Bu insanlara arka çıkmadığımızda; şu an başlarına ne geliyorsa, aynılarının bizim de basimiza gelebileceğini anlatmak istiyorum sadece. Ekstra bir ücret falan aldığım yok LGBT lobilerinden. Keşke alsam. :D

Kişide muhtemelen kıpırtılar vardır. Sıradan birisi bunları bu kadar takamaz.
İğrenebilir, o ayrı konu kendi içinde yaşar ama özellikle uğraşmak...

Ayrıca da dinimizin ahlakına göre kimseyi günahına göre yargılayamayız; o, tanrının işidir. Sen uzak durursun, başkası için ne yapacaksın? Katledecek misin?

Hangi örgüt/grup/akım vesaire olursa olsun globalleşmeye, yaygınlaşmaya başladığında içerisinden toksik bireyler de çıkacaktır. Bu kaçınılmazdır. Ancak bu toksik bireylerin davranışları grubu veya akımı bağlamaz. Çünkü, özünde neden kuruldukları bellidir. Kişi ya da kişilerin davranışları bunu etkilemez.

Her azınlık kendi hakkını savunsun fakat kimse bir şeyleri zorla meşrulaştırmaya çalışmasın. Eşcinsellere ayrımcılık yapılıyorsa yanlıştır. Ama eşcinsellerde onları meşru görmeyen fakat bu konuda bir tavır takınmayan her kişiye homofobik takısını yapıştırmaya çalışıp (AYRIMCILIK YAPIP) doğruculuk oynamaya çalışıyorsa o da yanlıştır. Eşcinsel çok kişi tanıdım ve tanıştığım anda eşcinsel olduklarını söylüyorlar. İlk tanışma sırasında açtığı ilk konu bu oluyor ya da buraya getiriyorlar bir şekilde. Açıkçası benim hiç umurumda değil eşcinsel olmaları fakat bu konuyu açtıkları anda önyargım oluşuyor. Ve güya ayrımcılığa uğrayan bu kesim eşcinselliğin meşrulaştırmasına katılmayan her kişiye homofobik diyip ayrımcılık yapıyor. Bu şekilde davranmasalar yobaz olmayan kimsenin sorun çıkartacağını da düşünmüyorum. Drama yaratıp oynamaya gerek yok. Hayat basit. Özgürlük adı altında ahlak etiklerinin çiğnenmesi de kabul edilemez hiçbir toplum kabul etmez.

Son düzenleme:
Sırf trans birey olduğum için metroda bir genç bana 40 yıllık düşman gibi uzun uzun bakmıştı. Trans olduğunu nasıl anladı diye sorarsan, uzun yıllar hap kullandım ve bu kullandığım haplardan dolayı tipimde değişme meydana geldi. Bazıları bu tipi anlamakta oldukça iyi nedense. Yolda yürürken küfür eden de oluyor. Hiç tanımadıkları yoldan geçen bir insana nasıl küfür edebiliyorlar? Nefretim büyük.
Dinimiz dinimiz diyorlar, ya sizin dininize inandığımı nereden çıkardınız? Sizin aile kurallarınıza göre neden yaşayayım? ''Müslüman ülke'' diyorlar. Laik bir ülke burası.
İslam'ı da yeterince tanıdım. Şu olayı hiç unutmam, Almanya'da bir sınıf öğretmeni sırf müslümanları sevmediği için katledilmişti. Bu benim de başıma gelebilir.

@trans_women Devlet destekli şu yürüyüşün yapıldığı ülkede hiç kimse bu insanların can güvenliği olduğundan bahsetmesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşin en kötü kısmı, başınıza bir şey geldiğinde arkanızda duracak kimsenin olmaması. O ana muhalefet partisinin başında olan korkak daha cemaat yurtlarında öldürülenlerin, tecavüze uğrayanların, intihar edenlerin arkasında duramamış. Kaldı ki sizlerin hakkını koruyabilsin.

Geri
Yukarı