Neden homofobi?

Cinsel yönelimin sıkı kalıplarla genetiğimize işlendiğini düşünmüyorum, mantıklı gelmiyor açıkçası. Bence cinsel yönelim hetero homo bisex asex...değil de tıpkı bir renk skalası gibidir. Kendine hetero diyen bir erkek gerçekten çok etkilendiği bir erkekle karşılaşabilir, kendini sorgulayabilir hatta iğrenebilir ama kendisinin biyolojik bir ürün olduğunu unutmamalıdır. Evrim sürecinde birçok çeşitlilikle donatıldık sonuçta. Bunları cinsel yönelime bakış açımı anlayabilin diye yazdım. Soruna gelecek olursak. Bunun büyük oranda cehaletten kaynaklandığını düşünüyorum. Yanıtların çoğu da öyle düşündürdü zaten. Bir diğer etken ise dinde haram olması elbette. Herhangi bir dine ait olmayanlar eşcinselliğe diğerlerinden daha ılımlı yaklaşır.
Eşcinsellik komik bir şekilde hala birçok ülkede hastalık olarak psikolojik bir rahatsızlık olarak görülüyor. Bu da bir korkuyu tetiklemiş olabilir. Hasta birinden uzak durursun ve o topluma karışmak istedikçe zorbalıkla manipülasyonla şiddetle duvarlar ardında tutmaya çalışırsın. Ancak bu artık mümkün değil. Sosyal medya sayesinde eşcinsel bireyler haklarına kavuşabilmek için bir araya geliyor. Ve cehalet perdesi aralanıyor. Toplumun bu korkusunun yine meydana getirdiği bir diğer sorun ise bunun çok yaygın olmadığı düşüncesi. Düşündüğünüzden daha yaygındır aslında. E haliyle gizli eşcinseller dışında açık eşcinselle karşılaşan insan ulan bu ne ne alaka nasıl olabilir iğrenç gibi yargılarda bulunuyor. Çünkü sık sık maruz kalmıyor. Yürüyüşlerini bu yönden mantıklı bulurum. Bir şeye ne kadar maruz kalırsan kabullenmen olasılığı o kadar artar. Eşcinsel bireylerin hayatlarında karşılaştıkları yüzlerce sorunun sadece yarısını yaşasaydı keşke şu homofobikler.

İstisnasız her yerde görüyoruz. Gözümüze sokma çabaları var. Bunu yapmayıp kendi hallerinde takılanlarla kesinlikle sorunum yok ama bunu gözüme gözüme sokanlarla alakalı görüşlerim negatif.

Cinsel yönelimin sıkı kalıplarla genetiğimize işlendiğini düşünmüyorum, mantıklı gelmiyor açıkçası. Bence cinsel yönelim hetero homo bisex asex...değil de tıpkı bir renk skalası gibidir. Kendine hetero diyen bir erkek gerçekten çok etkilendiği bir erkekle karşılaşabilir, kendini sorgulayabilir hatta iğrenebilir ama kendisinin biyolojik bir ürün olduğunu unutmamalıdır. Evrim sürecinde birçok çeşitlilikle donatıldık sonuçta. Bunları cinsel yönelime bakış açımı anlayabilin diye yazdım. Soruna gelecek olursak. Bunun büyük oranda cehaletten kaynaklandığını düşünüyorum. Yanıtların çoğu da öyle düşündürdü zaten. Bir diğer etken ise dinde haram olması elbette. Herhangi bir dine ait olmayanlar eşcinselliğe diğerlerinden daha ılımlı yaklaşır.
Eşcinsellik komik bir şekilde hala birçok ülkede hastalık olarak psikolojik bir rahatsızlık olarak görülüyor. Bu da bir korkuyu tetiklemiş olabilir. Hasta birinden uzak durursun ve o topluma karışmak istedikçe zorbalıkla manipülasyonla şiddetle duvarlar ardında tutmaya çalışırsın. Ancak bu artık mümkün değil. Sosyal medya sayesinde eşcinsel bireyler haklarına kavuşabilmek için bir araya geliyor. Ve cehalet perdesi aralanıyor. Toplumun bu korkusunun yine meydana getirdiği bir diğer sorun ise bunun çok yaygın olmadığı düşüncesi. Düşündüğünüzden daha yaygındır aslında. E haliyle gizli eşcinseller dışında açık eşcinselle karşılaşan insan ulan bu ne ne alaka nasıl olabilir iğrenç gibi yargılarda bulunuyor. Çünkü sık sık maruz kalmıyor. Yürüyüşlerini bu yönden mantıklı bulurum. Bir şeye ne kadar maruz kalırsan kabullenmen olasılığı o kadar artar. Eşcinsel bireylerin hayatlarında karşılaştıkları yüzlerce sorunun sadece yarısını yaşasaydı keşke şu homofobikler.
Heteroseksüel olarak yakışıklı bir aktör görünce "Yakışıklı adam" gibi iltifat etmekten başka bir şey gelmiyor.

Onun dışında da katılıyorum. Ben mesela homofobik değilim, bi-seksüel, lezbiyen ve gey insanlara saygım var. Aynı şeyi LGBT üyelerine söyleyemem, zorba topluluğundan başka bir şey değil.

Sırf şirketler linç vs. yememek için Haziran'da logolarını gökkuşağı renklerine çeviriyorlar. Güzelim renkleri ne hale getirdiler, cidden insanı sinir ediyor.

Son düzenleme:
Güç istiyorlar hep mağdur olup destek toplamaya çalışıyorlar normalde haklı olan bir eylemin arasına karışıp eylemi haksız çıkarıyorlar LGBT oldukları için “ hayvanlık“ yapma haklarını kendilerinde buluyorlar azınlık oldukları içinde şımarıyorlar kimse ses çıkarmıyor hep ”bizi eziyorlar” demeye getiriyorlar işi.
Bunların gözünde bunları sevmiyorsan direkt “faşist” oluyorsun mesela LGBT birsi suç teşkil eden bir şey yapsın sonra linç yesin mesela LGBT olduğum için linç yiyorum diye ağlarlar sözün özü bu adamlardan uzak durun çünkü hiçbir tartışmayı kaybetmezler.

Başta şunu belirteyim, bu konu nefret söylemi içerecek herhangi bir şey barındırsın istemiyorum, eğer düşünceniz bu yöndeyse köşedeki "Technopat" logosundan başka konuları gezebilirsiniz.

Hadi konuşalım, neden homofobi? Şimdi sorsanız yürüyüş yaptıkları için zart zurt diyenler olacak ancak homofobi olduğu için yürüyüşler yapılıyor. Eş cinsel bireylerin gördüğü saygısızlık, ayrımcılık ve şiddetin sonu gelmiyor. Sizin hayatınızda bir yeri olmayan hatta adını bile bilmediğiniz insanlara bu kadar derin nefreti nasıl yaşarsınız ki? Tuhaf, işte bu yüzden bu konu başlığı var :)

Dostum saygı gösterin deyip sevmediğim için dışlamaya çalışan nefret söylemi gösteren kişi sizsiniz sensin demiyorum sizsiniz diyorum yürüşlerin amacı ne onu da merak ediyorum yürüyüş yapınca hiçbir şey değişmiyor aksine daha küçük çocuklar sizden nefret ediyor. Her yerde LGBT bayrağı gösterdiğiniz için ve küçük çocuklara normalleştirmeye çalıştığınız için şu an gir tiktoğa 13 yaşındaki çocuklar ben lez veya gayim diye geziniyor olum LGBT olayları ergenlik bitmeden ortaya çıkmaz ı yüzden nefret ediyorum.

Bilim, irfan desen o da yok. Kim kafana kazıdı bunları bilmiyorum ama önce gidip kendin araştırıp bak bakalım. Ondan sonra fikir belirtirsin. Başkasından duyduğun yanlış bilgileri buraya tükürme.

Tamam 8 yaşında lezbiyenim diye gez o zaman nasıl fikir?

Bilim, irfan desen o da yok. Kim kafana kazıdı bunları bilmiyorum ama önce gidip kendin araştırıp bak bakalım. Ondan sonra fikir belirtirsin. Başkasından duyduğun yanlış bilgileri buraya tükürme.

Yanlış yazmışım ergenlik başlamadan olacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı