Neden erkeklerin altın ve ipek kullanması yasak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
﴾101﴿
Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur'an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

﴾102﴿
Bu tür soruları sizden önce de bir topluluk sormuş, fakat sonunda bunları inkâr eder olmuşlardı.

Fazla kurcalama.

E o zaman ben bir kitap yazayım içinde bu gerçek dindir. Tanrı benim yazsın. İnanacak mısınız? Tabii ki de hayır. Bir şeyi sorgulamadan inanmak inanmak değildir zaten.

Diyorsunuz Kuran'da öyle yazıyorsa öyledir. Ne kadar saçma? Bilime ters düşen şeyi neden sorgulamayalım ki. Bilim insanları boşuna mı araştırma yapıyor?
Garip olan her ne din olursa olsun, dini sorgulamak dinden çıkartıyor.

Tamam gel benim "Rampage" dinime inan sorgularsan cehennemde yanarsın ama bak dikkat et!

Diyorsunuz Kuran'da öyle yazıyorsa öyledir. Ne kadar saçma? Bilime ters düşen şeyi neden sorgulamayalım ki. Bilim insanları boşuna mı araştırma yapıyor?
Belki de öyledir. Yani demek istediğim keşfedilmemiş şeyler. Bir bakmışsın korona aşısı ömrü kısaltıyor. Yani...

Hocam birden fazla kadın ile evlenmek sosyal açıdan zararlı gibi ancak haram değil.

Ben 4 kadınla evli olsam benim için hiçbir sosyal sıkıntı olmaz :D. Neyin kafası bu? Karılarımın hesabını sana mı vereceğim derim.
Siz rahatsız olursunuz, bizim için sıkıntı olmaz. Yeter ki 4 kadın da buna aynı anda izin versin.

4 kadınla evlenmek zorunlu değildir ve kadınlar buna zorlanamaz.

Belki de öyledir. Yani demek istediğim keşfedilmemiş şeyler. Bir bakmışsın korona aşısı ömrü kısaltıyor. Yani...
Yani keşfedilenleri sorgulayalım, keşfedilmemiş olanları sorgulamayalım. Şey gibi mi hocam? Orta doğu bilim anlayışı.

Yani keşfedilenleri sorgulayalım, keşfedilmemiş olanları sorgulamayalım. Şey gibi mi hocam? Orta doğu bilim anlayışı.
"Bilinmeyen" şeyi sorgulamak sence de garip değil mi? Varlığını kesin olarak bilmediğin bir şeyi sorgulamak. (Tanrı / Allah, hariç olaraktan tabii ki şahısa göre değişir.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı