Neden et yeriz?

Arkadaşlar saçma sapan yorum yapmamınızı rica ediyorum. Neden et yeriz yani neden et yemeden yaşayabilecekken canlıları katlederiz? Onlarında aileleri var onlarda yas tutuyorlar ve biz onları yedikten sonra dışkıya dönüşüyorlar :( .Düşünsenize sizi ve ailenizi yemek üzereler dışkı olacaksınız acı çekerek öleceksiniz pahalı yerlerde satılacaksınız. Ben et yiyorum ama artık yemeyeceğim sanırım bana proteinden bahsetmeyin et yemeden de yaşanıyor doğanın kanunu falanda demeyin vahşi değiliz biz. Sizin görüşleriniz neler?
Kardeşim ALLAH biz yiyelim diye yaratmıyor mu? He tabi doğada dengede sağlıyorlar o ayrı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dana, kuzu yenirken kedi, köpek, yenmemesinin bir sebebi yok.
Sebebi var.

İnsanlığın en başından beri köpekler var.
Hatta o zamanlar bile bazılarının köpekleri evcilleştirdiği düşünülüyor.
Yani geniş açıdan bakarsak insan evcilleştirdiği, sahip çıktığı bir hayvanı neden yesin, değil mi?

Sizin düşünce yapınıza göre saprotrof (çürükçül, yani leşlerle beslenen) canlılar olmamız lazım, sonuçta bitkiler de canlı. Yoksa, değil mi?
Kaldı ki, bundan çok daha büyük sorunlar var. Hayvanların katledilmesinden bahsederken; bir yerlerde bazı insanlar gerçekten işkence çekiyorlar, açlıktan ve susuzluktan ölüyorlar. Gidip de düşünemeyen canlıları düşüneceğinize, önce insanlar arasındaki soruna bir çözüm arayın.

Dur kardeşim yeme o daha yavru vegan ol.
1606198159994.png

Sebebi var.

İnsanlığın en başından beri köpekler var.
Hatta o zamanlar bile bazılarının köpekleri evcilleştirdiği düşünülüyor.
Yani geniş açıdan bakarsak insan evcilleştirdiği, sahip çıktığı bir hayvanı neden yesin, değil mi?
O bir sebep sayılmaz. Sen evcilleştirdiğin her hayvanla bağ kuruyorsan yemezsin. Başka birisinin de belki de danaya olan sevgisi vardır, senin onu yemen de ona göre yanlıştır.
Kişinin anlayışına göre kısaca, kimse de karışamaz.

Geri
Yukarı