Neden Genetik Hastalıklar Var?

Kuranı herkes anlayamaz diyorsun, bende sana kuran kendisinin "apaçık" olduğunu söylediğini söylüyorum. Birbiriniz ile çelişiyorsunuz. Cevap veremeyince ise "Anlıyorum" diyosun.
Apaçık ayetler indirdik diyor, apaçık ayetler var zaten. Benim dediğim insanların yanlış anladığı ayetler. Bu ayetleri anlayamayanlar var işte. Bunları açıklığa kavuşturup insanların anlayacağı dilden anlatılan şeylere de tefsir deniyor. Eğer insanlar vakit ayırıp kur'an'ı anlayabilseydi, günümüzde halâ kur'an ayetlerini düz dünya'ya tabir edenler olmazdı.

Bu numeroloji saçmalarının hiçbir şey ispatlamadığının farkındasındır umarım. Bunun gibi şeyler tonton ve arkadaşları kitabında da var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca onlarca mucizeye gerek yok tek bir bilimsel hata veya günümüze uygun olmayan ayet olması yeterli.
Sen ciddimisin yahu 13 sayfa ve içindeki bilgileri dur izleyip yazacağım.

Bunları açıklığa kavuşturup insanların anlayacağı dilden anlatılan şeylere de tefsir deniyor.
Tefsir yorumlama meselesidir. Bana göre beyaz sana göre siyah başkasına göre mavi olabilir. Sizin tefsir dediğiniz tam olarak ayetleri asıl manasından çıkarıp çarpıtmak. Yok orda öyle yazmıyorda şunu demek istedide falan filan.

Benim dediğim insanların yanlış anladığı ayetler. Bu ayetleri anlayamayanlar var işte.
Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Herkes anlayamıyor ise Tanrı neden böyle bir kitap idirip milyonlarca insanı birbirine düşürüdü. Tanrı bilmiyor muydu bunların olacağını?

Bu numeroloji saçmalarının hiçbir şey ispatlamadığının farkındasındır umarım. Bunun gibi şeyler tonton ve arkadaşları kitabında da var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca onlarca mucizeye gerek yok tek bir bilimsel hata veya günümüze uygun olmayan ayet olması yeterli.
Lan var ya bilimsel bir şey söyleyecek diye izledim acıyorum halinize gerçekten 118 bilinmeyen numaralar ne arkadaş :D Ben sana evren dünya gneş insan yaradılışı ile alakalı şeyler atıyorum senin attığn videoya bak, çekemiyorsan okuma kardeşim terket forumu böyle hakaret etme hakkın yok.
Cevap verecek bir şey bulamayınca hakaret etmeye başlarlar, ne beklersin ki.

Lan var ya bilimsel bir şey söyleyecek diye izledim acıyorum halinize gerçekten 118 bilinmeyen numaralar ne arkadaş :D Ben sana evren dünya gneş insan yaradılışı ile alakalı şeyler atıyorum senin attığn videoya bak, çekemiyorsan okuma kardeşim terket forumu böyle hakaret etme hakkın yok.
Çok değişik aga herkes farklı kafada. Video'nun yorumlarına hiç gelmiyorum orası çok ayrı kafa.
Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Herkes anlayamıyor ise Tanrı neden böyle bir kitap idirip milyonlarca insanı birbirine düşürüdü. Tanrı bilmiyor muydu bunların olacağını?
Kim birbirine düşmüş? Paralel evrenler arası savaş falan mı çıktı ayetlerin anlaşılmadığından dolayı..
Din adamları birbirine düştü diyecekseniz, Hz Muhammed varken bile öyleydi. Çok değişen bir şey olmuyor 3 5 kişi daha anlamaya başlayınca.

Bence forumu terketmesi gereken sensin. Numeroloji yani sahte bilim ile gelmiş bir kitabın tanrı tarafından gönderildiğini ispat etmeye çalışıyorsun. Oda numeroloji bu da numeroloji. Hiçbir fark yok.
Ayrıca Kuran'da ki insanın oluşumunun bilim ile tamamen zıt olduğunun da farkındasındır.

Mesaj akla hitap etseydi, kimse nümerolojiyle uğraşmaz, zırva mucizeler aramazdı. Mesela,"İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi"nde nümeroloji arayan birine rastladınız mı? Olmaz çünkü,metin akla hitap eder. Babasız çocuk, konuşan karınca, balığın içindeki adam gibi şeyleri barındırmaz.

Son düzenleme:
Çok değişik aga herkes farklı kafada. Video'nun yorumlarına hiç gelmiyorum orası çok ayrı kafa.

Kim birbirine düşmüş? Paralel evrenler arası savaş falan mı çıktı ayetlerin anlaşılmadığından dolayı..
Din adamları birbirine düştü diyecekseniz, Hz Muhammed varken bile öyleydi. Çok değişen bir şey olmuyor 3 5 kişi daha anlamaya başlayınca.
Vallahi kardeşim durum sandığımdan daha vahim imiş, ben hani biliyorduk var böyle insanlarda bu kadar çok ve bu kadar sapkın şekilde inkar edeceklerini hiç bilmiyordum, teşekkürler TECHNOPAT sosyal sayende yeni bir şey daha öğrendim.

Bence forumu terketmesi gereken sensin. Numeroloji yani sahte bilim ile gelmiş bir kitabın tanrı tarafından gönderildiğini ispat etmeye çalışıyorsun. Oda numeroloji bu da numeroloji. Hiçbir fark yok.
Kıyasladığınız şey çok mantıklı tabi, bilinen ve bilinmeyen tüm yıldızlarla, sizin o düşünmeye yeltenmeyen beyninizi kıyaslamak gibi bir şey diyecem de oda olmaz beyinde mücizevi bir şey sonuçta, değersiz ve önemsiz bir şeyi karşılaştırmakla aynı şey.
Bildiğimiz bir şeyden örnekte veremiyorum Allah c.c lüzumsuz hiçbir şey yaratmadığı için, her şeyin bir sistemi ve gerekliliği var. Sizin gibi inkar edenler ve bizim gibi sizi yola getirmeye çalışan garibanlar, boşa uğraşıyormuşuz gibi hissetsekte bir umut belki anlarlar, belki görürler, lan belki faydası olur diye yazıyoruz, ama ayetler açık;
Hicr Suresi 39-40: İblîs, "Rabbim! Benim sapmama imkân verdiğin için yemin olsun ki ben de yeryüzünde onlara (günahları) şirin göstereceğim ve -aralarından senin samimi kulların hariç- onların topunu kesinlikle yoldan çıkaracağım."
Sâd Suresi 82-83 : İblîs, "Senin kudretine andolsun ki rabbim, samimi kulların hariç, insanların topunu kesinlikle yoldan çıkaracağım" dedi.
Ayetlere bakmayacağını biliyorum ama denemekten zarar gelmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı