Neden GTA serisinde gay bar vb. yerler yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaş ülkemizde ki internet kafelerde GTA oyunları yok, yasak demek istemiş herhalde.

GTA 4'de eski askerlik arkadaşımızı buluyoruz. Kendisi bayağı değişmiş. Eş cinsel olmuş. Gidip sevgilisini ile ilişkisine yardım ediyorduk. :) Kafe bölümü efsane. Çok detaylı o kafenin dizaynı.

Gay tony miydi hocam?

Biraz empati kurabiliyor olsaydın aynı şeylerin sürekli sana ve senin gibilere söylenmesinin ne kadar aşağılık bir durum olduğunu, sanki olduğun kişi olduğun için yanlış bir şey yaptığını zannederdin. Senden bu cümleyi anlamanı da o insanların ne düşündüklerini de anlamanı bekleyemem zaten.
Anlıyorum o yüzden hasta değil yönelim kavramını kullanıyorum. Başıma da geldi. Arkadaşlarım bana aşık oldular. Yapacak bir şey yok. İlacı yok bunun. Bir tane değiller ki. O saçma sapan iktisadi-siyasi kanunlar yüzyıllardır eşcinselleri yok etmeye çalışıyor. Yok olmadı. Demek ki yapacak bir şey yokmuş. Onların hormonları o şekilde. Bak anlıyorum seni. Ama hala rahatsız oluyorum.

Çok yanlış bir düşünce. Yahudi kelimesini ekonomi olarak düşün. Ben sistemi yıkmak yerine farklı bir görüşü benimseye bilirim.

Çizgi var arada.

Yahudilerden o dönemde Dünya nefret ediyordu. Sadece faşistler teşebbüs etti saldırmaya. Sonra tüm dünya ile savaştılar.
Tabii ki farklı görüşleri benimseyebilirsiniz. Benim savunduğum görüş de en farklı görüşlerden bir tanesi. Fakat görüşlerden rahatsız olabilirsiniz, görüşlerin sahiplerinden değil. Bu konuda kesinlikle eşcinsel nefreti var ve ben tepkimi buna koyuyorum. Kimin hangi görüşe sahip olduğu umurumda bile değil. Eğer burada bir eşcinsel de heteroseksüel bir insana karşı rahatsız olduğunu dile getirseydi bu sefer o heteroseksüel kişiyi de savunurdum. Beni anlamakta güçlük çektiğinizi düşünüyorum. Sadece sen değil, bir iki tane neyi savunduğunu bile bilmeyen çocuk var sadece o an ne düşünüyorlarsa o düşüncenin arkasında duruyorlar. O kadar komiksiniz ki; aşık olduğunuz kadın eşcinselleri savunacak olsa, sonuna kadar onun arkasında duracak kadar ikiyüzlüsünüz. GTA oyunlarında da eşcinsel barların olması, sizin o açık dünyadaki özgürlüğünüz dahilinde oraya gitmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Yani oyunda eşcinsel karakterlerin, eşcinsel barların ya da eşcinsel herhangi bir içeriğin bulunması, sizi o ürünü veya şeyi almak veya yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Gayet açık bir şekilde doğru olanı anlatmaya çalıştım. Umarım anlarsınız çünkü sizin ne düşündüğünüze karşı bir şey söylemiyorum, tamamen farklı bir şey söylüyorum. Her şeye de alınmayıverin.

Tabii ki farklı görüşleri benimseyebilirsiniz. Benim savunduğum görüş de en farklı görüşlerden bir tanesi. Fakat görüşlerden rahatsız olabilirsiniz, görüşlerin sahiplerinden değil. Bu konuda kesinlikle eş cinsel nefreti var ve ben tepkimi buna koyuyorum. Kimin hangi görüşe sahip olduğu umurumda bile değil. Eğer burada bir eş cinsel de heteroseksüel bir insana karşı rahatsız olduğunu dile getirseydi bu sefer o heteroseksüel kişiyi de savunurdum. Beni anlamakta güçlük çektiğinizi düşünüyorum. Sadece sen değil, bir iki tane neyi savunduğunu bile bilmeyen çocuk var sadece o an ne düşünüyorlarsa o düşüncenin arkasında duruyorlar. O kadar komiksiniz ki; aşık olduğunuz kadın eş cinselleri savunacak olsa, sonuna kadar onun arkasında duracak kadar ikiyüzlüsünüz. GTA oyunlarında da eş cinsel barların olması, sizin o açık dünyadaki özgürlüğünüz dahilinde oraya gitmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Yani oyunda eş cinsel karakterlerin, eş cinsel barların ya da eş cinsel herhangi bir içeriğin bulunması, sizi o ürünü veya şeyi almak veya yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Gayet açık bir şekilde doğru olanı anlatmaya çalıştım. Umarım anlarsınız çünkü sizin ne düşündüğünüze karşı bir şey söylemiyorum, tamamen farklı bir şey söylüyorum. Her şeye de alınmayıverin.

Üstde farklı görüşleri aşağılıyordunuz şimdi de "tabii ki farklı görüşleri benimseyebilirsiniz" diyorsunuz.

Tabii ki farklı görüşleri benimseyebilirsiniz. Benim savunduğum görüş de en farklı görüşlerden bir tanesi. Fakat görüşlerden rahatsız olabilirsiniz, görüşlerin sahiplerinden değil. Bu konuda kesinlikle eşcinsel nefreti var ve ben tepkimi buna koyuyorum. Kimin hangi görüşe sahip olduğu umurumda bile değil. Eğer burada bir eşcinsel de heteroseksüel bir insana karşı rahatsız olduğunu dile getirseydi bu sefer o heteroseksüel kişiyi de savunurdum. Beni anlamakta güçlük çektiğinizi düşünüyorum. Sadece sen değil, bir iki tane neyi savunduğunu bile bilmeyen çocuk var sadece o an ne düşünüyorlarsa o düşüncenin arkasında duruyorlar. O kadar komiksiniz ki; aşık olduğunuz kadın eşcinselleri savunacak olsa, sonuna kadar onun arkasında duracak kadar ikiyüzlüsünüz. GTA oyunlarında da eşcinsel barların olması, sizin o açık dünyadaki özgürlüğünüz dahilinde oraya gitmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Yani oyunda eşcinsel karakterlerin, eşcinsel barların ya da eşcinsel herhangi bir içeriğin bulunması, sizi o ürünü veya şeyi almak veya yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Gayet açık bir şekilde doğru olanı anlatmaya çalıştım. Umarım anlarsınız çünkü sizin ne düşündüğünüze karşı bir şey söylemiyorum, tamamen farklı bir şey söylüyorum. Her şeye de alınmayıverin.
Bakın sizde daha yumuşak üslup kullandım nasıl konuşmanız da yumuşadınız. Nazi askerlerini öldürmekten zevk almak gibi buldum sizi. Death Note Kira karakteri.
Bana-bize bu denli kinle konuşmanız...

Üstde farklı görüşleri aşağılıyordunuz şimdi de "tabii ki farklı görüşleri benimseyebilirsiniz" diyorsunuz.
Bir şeyden rahatsızlık duymak bir görüş değildir. Bu da hiç bir görüşü aşağılamadığım anlamına gelir. Derdin nedir? İnsanlardan nefret eden insanları savunmak hoşuna mı gidiyor?
Bakın sizde daha yumuşak üslup kullandım nasıl konuşmanız da yumuşadınız. Nazi askerlerini öldürmekten zevk almak gibi buldum sizi. Death Note Kira karakteri.
Bana-bize bu denli kinle konuşmanız...
Sen galiba şizofrensin. Yoruldum cidden, moderatörlere beni yasaklamaları için meydan okuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı