Neden Hala Cezalarda Açıklamalar Bulunmuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
6
Yer
İstanbul
6 yıldan uzun süredir Technopat'a üyeyim. Daha ilk haftamda bile belirttiğim bir şey. Biz hata yapınca direkt ceza. Ne bir savunma yapma şansı, ne de tam olarak neyden ceza yediğimize dair adam akıllı bir bilgi. Ama moderatörler hata yapınca ceza aldıklarını sanmıyorum. Özellikle son birkaç ayda alınan moderatörlerin yaptığını düşündüğüm çok basit hatalar var. Moderatör onayından geçmiş bir konuda bile böyle hatalar olması ne kadar kabul edilebilir? Bu dediğim bir ya da iki kez olmuş bir şey de değil.
Rapor Sistemini Gereksiz ve Yanlış Kullanma nedeniyle ceza almışım. Bunu veren kişinin günde belki de 20 adet rapor gönderdiğimden haberi var mı acaba? Hangisi olduğunu söylemek, bir ya da iki cümle ile açıklamak çok mu zor?
Muhtemelen şu mesajı gereksiz ve yanlış bilgilendirme diye raporladığım için aldım. Sistemde cidden kötü bir disk varsa SSD'nin çok da güzel bir şekilde dropları önleyebileceğini akıl etmenin çok zor olduğunu sanmıyorum.
Son olarak rica ediyorum şu konuya kendinizi tatmin edecek bir cevap yazıp sonra da konuyu kilitlemeyin. Bunun da yapıldığını defalarca görüp bahsettim. Hala da yapılmaya devam ediliyor.

"Gereksiz Mesaj" cezası tamamıyla konuyla alakasız yorumlara verilir. Sırf tartıştığınız kişinin yorumuna katılmadığınız için "Yanlış Bilgilendirme" veya "Gereksiz Mesaj" gibi şeylerden raporlamayın. Bu tip durumlarda "Rapor Sistemini Gereksiz Kullanma" cezası alabilirsiniz.

"Gereksiz Mesaj" cezası tamamıyla konuyla alakasız yorumlara verilir. Sırf tartıştığınız kişinin yorumuna katılmadığınız için "Yanlış Bilgilendirme" veya "Gereksiz Mesaj" gibi şeylerden raporlamayın. Bu tip durumlarda "Rapor Sistemini Gereksiz Kullanma" cezası alabilirsiniz.
Bana verdiğin cezayı bile açıklaymadın. Avatar konusunda Mikail Fidan hatalı olduğunu söylemesine rağmen sen ne bir özür diledin ne de çıkıp şöyle yanlışlık var demedin hep sustun. Mesajlarımızı silmeye de devam ettin. Burada ceza konusunda açıklama yapacak kişi sen değilsin.

Bana verdiğin cezayı bile açıklayadın. Avatar konusunda Mikail Fidan hatalı olduğunu söylemesine rağmen sen ne bir özür diledin ne de çıkıp şöyle yanlışlık var demedin hep sustun. Mesajlarımızı silmeye de devam ettin. Burada ceza konusunda açıklama yapacak kişi sen değilsin.
Bu konu şu an sizin konunuz mu? Veya o konuyla ilgili mi? Bu tip mesajınızdan dolayı gereksiz mesaj cezası alınca "neden ceza aldım" diyorsunuz.

Bu konu şu an sizin konunuz mu? Veya o konuyla ilgili mi? Bu tip mesajınızdan dolayı gereksiz mesaj cezası alınca "neden ceza aldım" diyorsunuz.
Açıklama yapacak kişinin sen olmadığını söyledim bu da konuyla gayet ilgili. Zor durumda kalınca gerçekten de nasıl saptıracağını iyi biliyorsun. Ayrıca beni ceza vermekle tehdit edecek yetkiye ve hadde sahip değilsin.

Açıklama yapacak kişinin sen olmadığını söyledim bu da konuyla gayet ilgili. Zor durumda kalınca gerçekten de nasıl saptıracağını iyi biliyorsun. Ayrıca beni ceza vermekle tehdit edecek yetkiye ve hadde sahip değilsin.
Kimseyi ceza vermekle tehdit etmiyoruz merak etmeyin. :D Hangi konuda açıklama yapıp yapmayacağımızı da size sormayacağız. Sorununuz varsa konu açarsınız veya "Bize Ulaşın" kısmına yazarsınız. Tartışma çıkartmaya çalışmayın.

Sırf tartıştığınız kişinin yorumuna katılmadığınız için "Yanlış Bilgilendirme" veya "Gereksiz Mesaj" gibi şeylerden raporlamayın.
Birisiyle tartıştığım falan yok. Konudaki mesajım sistem bilgisini daha ayrıntılı şekilde istemekten ibaret. Yetersiz bilgi ile çıkarımlar yapılması yetmezmiş gibi üzerine yanlış bilgilendirme de yapılıyor. Ben size mavi ekran hatası aldım işletim sistemim de Windows 10 dersem, siz de gelip bana kullandığın antivirüs programını sil deseniz bu gereksiz bir mesaj olmaz mı?
Sorununuz varsa konu açarsınız veya "Bize Ulaşın" kısmına yazarsınız.
Şu ana kadar hiç böyle bir şey olduğunu bile duymamıştım. Sanıyorum ki cezalıyken bile bu kısım kullanılabiliyor.

Kimseyi ceza vermekle tehdit etmiyoruz merak etmeyin. :D Hangi konuda açıklama yapıp yapmayacağımızı da size sormayacağız. Sorununuz varsa konu açarsınız veya "Bize Ulaşın" kısmına yazarsınız. Tartışma çıkartmaya çalışmayın.
Foruma dün kaydolmamış olsaydın benim tartışma çıkaracak biri olmadığımı anlardın. Bana da forumu öğretmeye kalkma lütfen 🤣 Ben sana hangi konuda açıklama yapacağını bana sor demedim. Sadece kendisinden cevap beklenilen bir konuyu görüntüleyip cevap yazamamak bir Moderatör için gülünç bir durum. Sana karşı gelindiğinde de mesaj silmen cabası. Özür dileme erdemine bile sahip bir insan değilsin.
Mesajımı düzenlediğin için teşekkürler, bak istediğin zaman yanlış olanı görebiliyorsun demek.

Son düzenleme:
Birisiyle tartıştığım falan yok. Konudaki mesajım sistem bilgisini daha ayrıntılı şekilde istemekten ibaret. Yetersiz bilgi ile çıkarımlar yapılması yetmezmiş gibi üzerine yanlış bilgilendirme de yapılıyor. Ben size mavi ekran hatası aldım işletim sistemim de Windows 10 dersem, siz de gelip bana kullandığın antivirüs programını sil deseniz bu gereksiz bir mesaj olmaz mı?
Tam olarak yanlış bilgilendirme yapılmıyor. Konu sahibi arkadaş konusunu ayrıntılı olarak yazmamış, sorun bu. Dediğinizde haklı olabilirsiniz ama net olarak bir yanlış yok. Bu tip mesajlara yanlış bilgilendirme uyarısı verilmiyor. Sizde cümle kurarken farkındaysanız "mış-miş" kullanıyorsunuz. Yani "ya bunu isterse, ya şöyle olursa" Gerçekten anlamsız bir çaba olarak görüyorum.

Gecende saka gibi bir geri gonderim aldım.

Raporum: Konudaki kurumlarım adı büyük harfle yazılmalıdır. Hepsi küçük harfle yazılmış.

Geri Dönüşleri:
Screenshot_7.png

Peki konu neden gonderime acılıyor o zaman? Benim bildigim konu düzeltilmeden onaya sunulmaz. Uyarınca da üye suçlu. Atarlı atarlı geri dönüşleri de ayrı bir husus.

Sonra ''rapor edin'' diyorsunuz. Bu kadar atar kalbe zarar, yapmayın.

Yeni konu acmaya deger gormedigimden, buraya yazmak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı